[B]woda w lampie, zaparowane lampy - tył

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rebel

#16 Post autor: rebel »

Skoro temat odśnieżony, ostatnio po zimowej trasie, a także po zimowym mieście też zauważyłem zaparowania na obu tylnych lampach. Spoglądam do instrukcji, a tam... "przy złej, wilgotnej pogodzie i niskiej temperaturze zewnętrznej wewnętrzne powierzchnie kloszy lamp i reflektorów mogą na krótko ulec zaparowaniu. Zaparowanie takie szybko ustępuje samodzielnie, można to jednak przyspieszyć, włączając światła".

Czyli może nie zawsze jest to powód do stresu... pytanie co to znaczy "szybko ustępuje".... bo jak takie zaparowanie zamarznie, to raczej szybko nie ustąpi.

A co do poprzedniego pytania - może to jednak po prostu złe warunki pogodowe, i nie ma co robić sobie problemów?

Macol
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:03
Lokalizacja: Kolno, podlaskie
Model:

#17 Post autor: Macol »

Może ktoś podpowiedzieć jak pozbyć się pary w tylnych kloszach? Serwis stwierdził, że to występuje i nic na to nie poradzi. Mi to nie pasuje

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#18 Post autor: Lorry »

Jak swoją umyję obficie i jest mróz albo ciepło to na chwilę zaparują lekko,albo jak dłuższa trasa z światłami przy mrozie, potem to znika. Kompletnie to nie przeszkadza. Może masz rozszczeliony klosz :?:

DaRek7

#19 Post autor: DaRek7 »

Lorry pisze:Jak swoją umyję obficie i jest mróz albo ciepło to na chwilę zaparują lekko,albo jak dłuższa trasa z światłami przy mrozie, potem to znika. Kompletnie to nie przeszkadza
U mnie też się tak dzieje, wygląda na to że trzeba się do tego przyzwyczaic i z tym życ...

Szymon78

#20 Post autor: Szymon78 »

ponoc duzo daje wywiercenie małej dziureczki u dołu i góry klosza lampy (tak dyskretnie jakims super małym wiertełkiem. Zachowuje sie przepływ powietrza w lampie.
Ale to PONOĆ - tak słyszałem. nigdy nie stosowałem choc jedna lampa tez mi notorycznie paruje.

Macol
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:03
Lokalizacja: Kolno, podlaskie
Model:

#21 Post autor: Macol »

Z tymi dziórkami coś musi być, u znajomego w Vectrze są otworki fabrycznie. Ale w Zafirze nie widziałem, nawet w lampach do wymiany niewidziałem otworków.Pewnie taki ma swój urok

sasiadt

#22 Post autor: sasiadt »

Witam.
U mnie często miałem zaparowany prawy tylni klosz.
Po rozkręceniu zauważyłem, że uszczelka wykonana z jakieś pianki jest mokra, pewnie przez tą uszczelkę przedostaje się woda do środka i paruje. Zwróćcie uwagę, że kołnierz plastykowy, który powinien dolegać jest w niektórych miejscach nierówny, to pewnie wada fabryczna przy odlewaniu i w ten sposób nie dolega dokładnie do blachy. Jest możliwe wypełnienie kołnierza, lecz ja zrobiłem to w inny sposób:
Wykorzystałem kawałek uszczelki do zlewu (dostępny jest w hipermarketach budowlanych) i przy klejeniu wykorzystałem z odbitych znaków przez przygniecioną uszczelkę. Myślę, że również można wykorzystać uszczelkę do okien. Uszczelkę oryginalną zostawiłem, ta natomiast biała uszczelniła i poddała się w miejscach ubytku.
Oby lepiej dopasować można ściągnąć tą część czarną, która jest przymocowana do klosza i wtedy lepiej widać gdzie kołnierz dolega do blachy.
Oto zdjęcie:
Obrazek

Jeszcze jedna sprawa:
UWAGA na nakrętki, ponieważ jest trudne dojście, może Wam się zdarzyć upuścić nakrętkę, ja mam na to sposób. Przewierciłem nakrętki i połączyłem sznurkiem. :)
Oto zdjęcie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 11:56 przez sasiadt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: MieHor »

sasiadt, pomysł na nakrętki najbardziej mi się podoba, właśnie w ZA wypadła mi z rąk i wpadła na same dno wnęki schowka, normalnie nie do wyciągnięcia, chyba dopiero przy jakichś pracach blacharskich

sasiadt

#24 Post autor: sasiadt »

:) z drugiej strony po tym sznurku można łatwo dotrzeć do nakrętki, która jest schowana :)
Na pewno to się przyda przy szybszej wymianie żarówki na trasie. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Pozdrawiam.

Macol
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:03
Lokalizacja: Kolno, podlaskie
Model:

#25 Post autor: Macol »

przewierciłem klosze wiertełkiem 1mm w rogu na dole i jest ok :) Zaczeła się zbierać woda, więc to była ostateczność, ale skuteczna

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#26 Post autor: aroniusz »

Po 2 dyszki są w ASO - :P
Moje czekają cierpliwie na wymianę :lol: tylko czasu dla nich brak
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#27 Post autor: tOmki »

aroniusz pisze:Po 2 dyszki są w ASO - :P
Za szt. czy komplet ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#28 Post autor: aroniusz »

za sztukę

Skasowany użytkownik 6483

#29 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja też będe musiał kupić jedna sztukę bo woda mi sie zbiera jesienią w kloszu i moge tam hodować rybki nawet. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#30 Post autor: tOmki »

Zanim kupię nową uszczelkę, to spróbuję patent z silikonem w sprayu.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”