Elektroniczny EGR w silnikach DTI do obejścia!

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
atlas

#61 Post autor: atlas »

cbm80 pisze:
Dek pisze:
cbm80 pisze: Są dwa rodzaje EGR-ów w zafirach (2.0 i 2.2):
Podciśnieniowy (ten z allegro) - Zafiry z pompą PSG5 (jednowtykowa) do 2002 roku
Elektroniczny (ten sporo droższy ) do Zafir po 2003 roku z pompą PSG16 (dwuwtykową).
Jasne. Dzięki za wyjaśnienie. Zmyliło mnie to, że w kilku aukcjach wyraźnie był podany silnik 2.2DTI, ale widać może są opcje dla tego silnika ze starą pompą i wtedy jest inny EGR.
A swoją droga co takiego jest w tym elektronicznym EGRze, że kosztuje kilka razy więcej niż te na aukcji.
Ponawiam zapytanie do kolegów z Warszawy i okolic o polecenie jakiegoś warsztatu gdzie można pozbyć się EGR metodą software'ową lub tanio naprawić.
Witaj kolego cbm80. Wspomniałeś o kielcach. Znalazłeś może jakiś warsztat który usuwa egr poprawnie ?
Wczoraj dopadło i mnie i myślę o wywaleniu tego ustrojstwa :evil:
Ostatnio zmieniony 03 paź 2015, 10:32 przez atlas, łącznie zmieniany 1 raz.

cbm80

#62 Post autor: cbm80 »

atlas pisze:
cbm80 pisze:
Dek pisze:
cbm80 pisze: Są dwa rodzaje EGR-ów w zafirach (2.0 i 2.2):
Podciśnieniowy (ten z allegro) - Zafiry z pompą PSG5 (jednowtykowa) do 2002 roku
Elektroniczny (ten sporo droższy ) do Zafir po 2003 roku z pompą PSG16 (dwuwtykową).
Jasne. Dzięki za wyjaśnienie. Zmyliło mnie to, że w kilku aukcjach wyraźnie był podany silnik 2.2DTI, ale widać może są opcje dla tego silnika ze starą pompą i wtedy jest inny EGR.
A swoją droga co takiego jest w tym elektronicznym EGRze, że kosztuje kilka razy więcej niż te na aukcji.
Ponawiam zapytanie do kolegów z Warszawy i okolic o polecenie jakiegoś warsztatu gdzie można pozbyć się EGR metodą software'ową lub tanio naprawić.
Witaj kolego cbm80. Wspomniałeś o kielcach. Znalazłeś może jakiś warsztat który usuwa egr poprawnie ?
Wczoraj dopadło i mnie i myślę o wywaleniu tego ustrojstwa :evil:
Ostatecznie "fachowcy" z Warszawy sobie nie poradzili.
Byłem zmuszony pojechać na wycieczke do Kielc, gdzie młody elektronik wyprogramował mi tego EGRa w czasie ok. 1.5h. Samochod zyskal druga mlodosc. Byłem u http://www.g-tronic.pl tak jak to wczesniej juz ktos podawal. Tyle ze zmienila sie siedziba - teraz jest to Sandomierska 203.

PiTTeR

#63 Post autor: PiTTeR »

Przepraszam, że tak odświeżam, ale czy ma ktoś może działajace zdjęcia do instrukcji z pierwszego postu?
Dopadł mnie problem z EGR, a ciężko jest dostać nowy( podobno).

Prawdopodobnie wygląda tak: Obrazek

Nie wyglada na elektroczniczny. Ten sposób zadziała na niego?

_______________________EDIT_________________________________

Zrobienie go na "krótko" tj. zaślepienie wężyków działa tylko przy zimnym silniku. Gdy się nagrzeje wyskauje błąd od nowa.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 12:59 przez PiTTeR, łącznie zmieniany 2 razy.

Skasowany użytkownik 6483

#64 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ty masz EGR podciśnieniowy. Auto zapewne z rocznika do 2002. Myslę ,że ten emulator przeznaczony jest jedynie dla EGR elektronicznych. Tak więc twój EGR musi mieć iiny sposób obejścia .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#65 Post autor: Dziadek13 »

PiTTeR pisze: czy ma ktoś może działajace zdjęcia do instrukcji z pierwszego postu?
Dopadł mnie problem z EGR, a ciężko jest dostać nowy( podobno).
Dostaniesz bez problemu cena w granicach od 100zł na https://allegro.pl/kategoria/motoryzacj ... t-1-2-0901.
Pamiętaj że musisz mieć z obudową plasytową bo z metalową nie pasuje do twego auta.
Ale jak byś się postarał i poszukał to byś znalazł wszystko w tym temacie za grosze.
Na dole tego tematu ale możesz poczytać cały.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=21562
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 19:09 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

PiTTeR

#66 Post autor: PiTTeR »

OK, faktycznie na allegro jest, w jednym sklepie z częściami mówili że nie ma w drugim chciał AŻ 1360 zł.

To chyba nie robota na moje zdolnosci manualne.

Błędu nie ma dopóki silnik jest zimny. Ale skoro zaślepienie wężyka nie pomaga, to może problem leży gdzie indziej. W węzykach od turbiny jest coś jakby olej. Może to turbina będzie? Chociaż komputer wskazuje na EGR

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#67 Post autor: Janus »

Chociaż komputer wskazuje na EGR
Bo przy EGR pneumatycznym w samym zaworze EGR nie ma kontroli położenia zaworu. Jedyna kontrola polega na zmianie mierzonego przepływu przez przepływomierz. Dlatego emulator polega na zaślepieniu zaworu pneumatycznego (aby już się nie ruszał) a pod jego wtyczkę podpięcia przekaźnika z diodą, która oszukuje przepływomierz. Problemem nie musi być zawsze EGR (chociaż powinien się płynnie ruszać i w 100% domykać) ale problemem może być przepływomierz.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 19:53 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

PiTTeR

#68 Post autor: PiTTeR »

Janus pisze:
Chociaż komputer wskazuje na EGR
Bo przy EGR pneumatycznym w samym zaworze EGR nie ma kontroli położenia zaworu. Jedyna kontrola polega na zmianie mierzonego przepływu przez przepływomierz. Dlatego emulator polega na zaślepieniu zaworu pneumatycznego (aby już się nie ruszał) a pod jego wtyczkę podpięcia przekaźnika z diodą, która oszukuje przepływomierz. Problemem nie musi być zawsze EGR (chociaż powinien się płynnie ruszać i w 100% domykać) ale problemem może być przepływomierz.
A widzisz. Człowiek to jednak czasem głupi jest :D

Jeśli ta wteczka z diodą to ta z poradnika wyżej to sam tego nie zrobię, trzeba by podejcha do mechanika. Tylko ciekawe co on zdiagnozuje i ile sobie policzy za to...

Z tego co mi wiadomo to ten EGR się u mnie nie rusza albo przynamniej przycina...

Nie da się zamiast tego przekaźnika wyłaczyć to gdzieś w komputerze?
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 21:27 przez PiTTeR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#69 Post autor: Dziadek13 »

PiTTeR pisze:Nie da się zamiast tego przekaźnika wyłaczyć to gdzieś w komputerze?
Nie.
PiTTeR pisze:Jeśli ta wteczka z diodą to ta z poradnika wyżej to sam tego nie zrobię, trzeba by podejcha do mechanika.
Poszukaj jakiegoś kumatego elektryka z lutownicą to ci ogarnie w 20 min.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 22:08 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

PiTTeR

#70 Post autor: PiTTeR »

Elektryk by się znalazł.

A który z tych schematów tam podanych jest najlepszy i najprostszy? WIdziałem, że ten pomyśł ewoluował i do każdego są gotowce

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”