[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#166 Post autor: Anony Mous »

Witam...od miesiaca mam ZB 1.9 120 KM ( 2006 rok, przebieg 53 tys) ..i dzisiaj pierwsze zauważalne wypalanie ( mam od zakupu przejechane 1400 km)....przy wysiadaniu, zanim zdązyłem zgasic silnik, zauważyłem inny dzwięk pracy silnika, komp pokazał 4,4 L/h.....dla pewności zaszedłem z tyłu...- z rury całkiem inny smród ...no więc mała rundka na droge szybkiego ruchu i po kilku minutach wszystko wróciło do normy.....normalna praca, normalne spalanie..jednym słowem..nie jest źle, fakt..dzieki radom z forum wiedziałem, że mniej więcej tak to ma byc..
Jednym słowem,,czytać..czytać i jeszcze raz czytać posty na forum..( czasami tez cos napisać..heheh)
Pozdrawiam

kicaj

#167 Post autor: kicaj »

libero pisze:Jednym słowem,,czytać..czytać i jeszcze raz czytać posty na forum..( czasami tez cos napisać..heheh)
w koncy ktos madrze napisal ;)
pozdrawiam i oby wypalanie bylo tak rzadko, albo rzadziej ;)

Anony Mous

#168 Post autor: Anony Mous »

...A ty wiesz...kol.kicaj, że ta Zafirka własnie z Hamburga przyjechała???? a dokładniej z Bad wulmstorf..czy jakoś tak.. ( marmsdorfer weg tez znam..heeh)
Pozdrawiam..
mam zasade, że zanim sie za cos wezme to czytam..... :D zawsze lubiłem czytać...
Raz udało mi sie dokumentnie spartolić navi...gdyz nie doczytałem..potem dokładna skrupulatna ponowna lektura i jest ok
A wracając do tematu....dodam, że przy wypalaniu nie zauwazyłem żadnych kłebów dymu....ot zapach,, zdecydowanie wyzsza temperatura spalin tez była wyczuwalna , no i dosłownie buchanie ciepła spod auta...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#169 Post autor: radmar1702 »

koledzy w trakcie wypalania filtra dpf zapala sie kontrolka spirali czy świec żarowych ??

Anony Mous

#170 Post autor: Anony Mous »

Z tego co się orientuje to kontrolka zapala się TYLKO wtedy gdy filtr miał przerwane wcześniejsze wypalania i jest bardzo zapchany. Zwracaj większą uwagę na "aktualne spalanie" podczas gaszenia auta.

kicaj

#171 Post autor: kicaj »

radmar1702 pisze:kontrolka spirali czy świec żarowych ??
to to samo;)
radmar1702 pisze:w trakcie wypalania filtra dpf zapala sie kontrolka
moze, ale w wiekszosci aut ta funkcja jest wylaczona (kontrolka NIE MIGA)
jak pali sie ciagle tzn ze zapchany filtr, problem z wypalanie, itd

Anony Mous

#172 Post autor: Anony Mous »

jestem po kolejnym wypalaniu, tym razem w trasie i tym razem go nie zauważyłem. Byłem wiec lekko zdziwiony podpinając op coma po powrocie do domu...a tu saturacja 8% i 20 km po wypaleniu. Ostatnie 30 km robiłem po autostradzie więc wypalanie miało miesce na autostradzie przy prędkości 140-180km/h. Cóż wypalanie w trasie jest więc dużo skuteczniejsze, gdyż do tej pory wypalał się do max 20%.

zdzichu

#173 Post autor: zdzichu »

Predzej, czy pozniej, raczej nie unikniesz usunięcia filtra lub wymiany na nowy.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#174 Post autor: radmar1702 »

ja już tez miałem kolejne i to pod praca na parkingu i był taki smród że szko jak by olej ktos przypalał silnikowy :D :piwo:

Anony Mous

#175 Post autor: Anony Mous »

Jestem po wywaleniu dpfu, jednak wciąz mam nawyk patrzenia na chwilowe spalanie przed wyłaczeniem silnika. Co dpf robi z człowieka. Mam nadzięję że wkrótce się pozbęde tego nawyku..... :)

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#176 Post autor: radmar1702 »

hehe no tak to juz jest. i ile Cię kosztowało usunięcie DPF ???

Anony Mous

#177 Post autor: Anony Mous »

radmar całe info nt. wywalenia dpf-a masz w temacie grupowe usuwanie dpf

Anony Mous

#178 Post autor: Anony Mous »

to była zoorganizowana, grupowa wycinka, przeczytaj cały wątek

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2807

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#179 Post autor: radmar1702 »

szkoda tylko że przez O-P com nie idzie wypalić filtra w 100% a tylko do 78 % ehh

Anony Mous

#180 Post autor: Anony Mous »

Wypalanie prze OP-COM jest awaryjnym wypalaniem, abyś mógł normalnie jeździć autem i przeprowadzić normalne wypalanie w trasie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”