Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
sylmar

#166 Post autor: sylmar »

MieHor pisze:Już w różnych miejscach podawałem znaczenia dla wymienionych błędów
Wiem, wiem, znalazłem w wielu miejscach opisy tych błędów. Mimo to po cichu liczyłem, że może znajdzie się jeszcze coś innego.

Bardzo wielkie dzięki za zaangażowanie.

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#167 Post autor: ADAMO_16 »

Da ciekawości wypedałowałem 53007 :shock: Miałem wykaz kodów ale po formacie zonk wiec pytam kolegów co to jest :?:
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#168 Post autor: MieHor »

P0530 A/C Refrigerant Pressure Sensor Circuit Malfunction
lub
P0530 "Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego A/C - usterka"
lub
P0530 Czujnik ciśnienia klimatyzacji - duża wartość na wejściu Układ klimatyzacji B-05
P0530 Czujnik ciśnienia klimatyzacji - mała wartość na wejściu Układ klimatyzacji B-05
lub
P0530 Za mocne wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za słabe wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Ciśnienie systemu klimatyzacji poza wymaganym zakresem Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za mocne wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za słabe wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Nieprawidłowe działanie czujnika ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
lub
P0530 Obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji - za silne wejście
P0530 Obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji - za słabe wejście
lub
P0530    Uszkodzenie czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#169 Post autor: ADAMO_16 »

Zapomniałem o "0" :oops: klima śmiga super, lukne za kilka dni. Miał moze ktoś już takie błędy? Może coś musze sprawdzić, jakiś czujnik.Klima nabijana rok temu.


//scalone//


Koledzy, coś sie stało? :( Dzisiaj szukałem czujnika ciśnienia klimy ale nie znalzłem, gdzie może być? Mam nadzieje że wymiana wystarczy :)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 17:38 przez ADAMO_16, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek


Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#171 Post autor: ADAMO_16 »

Dzięki, :czerwona: dla mnie za słabe szukanie.Po niedzieli zalukne pod atrape czy jest widoczny a potem do sklepu i wymiana :)
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Anony Mous

#172 Post autor: Anony Mous »

Spróbuj najpierw skasować błąd. Potem sprawdź stan czynnika/szczelność układu. Na samym końcu weź się za wymianę czujnika. Szkoda wywalać stówkę na czujnik,gdy nie wiadomo co jest przyczyną-wszak kolega MieHor przedstawił szerokie spektrum opisu tego błędu. A klima ci śmiga...

A najlepiej podłącz Z pod op-coma,tam wyskoczy ci dokładny opis twojego błedu. U mnie ostatecznie pokazywał 'niską wartość na wejściu' a nie 'usterkę czujnika'. I poszukaj-na OKP też był ten kod opisywany.

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#173 Post autor: paryzanin »

prosze o pomoc wyswietla mi sie blad 01008 dodam ze wymienialem turbo i auto chodzi normalnie.

kicaj

#174 Post autor: kicaj »

napewno dobrze odczytany?
brakuje jednej cyfry...

0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza
pierwszy na liscie kodow...
blad aktywny, nieaktywny? po wymianie turbo byl podlaczany fejs?

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#175 Post autor: paryzanin »

Sorki pominelem jedno zero ma byc 010008 i nie podlanczalem fejsa po wymianie.Czy podlaczenie kompa jest nie uniknione?A i kontrolka "samochodzik z kluczem" swieci sie do zapalenia silnika potem znika.

kicaj

#176 Post autor: kicaj »

czyli nieaktywny blad... pewnie odlaczyli przeplywke zapomnieli zalozyc a ktos wlaczyl zaplon i zlapal blad...

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#177 Post autor: paryzanin »

Ok dzieki, niedlugo jade na wakacje do kraju to zakupie sobie fejsa i o moze bedzie latwiej zeby cos zobaczyc czy skasowac.Pozdrawiam

AndrzejS

#178 Post autor: AndrzejS »

Wyskoczył mi błąd 1130 z błędem 0170. ten drugi to wiem co to jest, ale proszę o pomoc z tym pierwszym.

Woytas

#179 Post autor: Woytas »

AndrzejS

P1130 Lack Of HO2S Switch - Adaptive Fuel At Limit - jest to błąd ciśnienia paliwa ( ale co konkretnie oznacza?.... nie wiem :P , może koledzy pomogą)

AndrzejS

#180 Post autor: AndrzejS »

0170 wyskoczył mi po założeniu instalacji gazowej.
1130 wyskoczył kiedy nie kasowałem tego pierwszego. Czy może też być związany z LPG?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”