Światła Dzienne - wersja skandynawska

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#46 Post autor: ekmir »

opelmen skąd wykombinowałes taką obudowę i złącze?

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#47 Post autor: ekmir »

Dzisiaj sprawdziłem czy mam styki (blaszki) w miejscu gdzie powinien być bezpiecznik 32. Niestety przeżyłem wielkie rozczarowanie - blaszek nie ma.
Czy można zastosować ten moduł wg. schematu opelmen'a i jak go włączyć do istniejącej instalacji (bo złącza pewnie w tej sytuacji za bezpiecznikami nie ma) ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#48 Post autor: MieHor »

Jeśli gniazdo bezp. nr 32 masz puste, to na pewno nie masz złącza do podłączenia modułu K59. W tej sytuacji możesz skorzystać z alternatywnej oferty producenta tego modułu i zakupić u nich moduł uniwersalny, np. poczytaj o tym tutaj:

http://bocar.enetia.pl/viewtopic.php?t=43 a tutaj ich oferta: http://moto.allegro.pl/item1110873246_a ... o_car.html
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 21:56 przez MieHor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#49 Post autor: ekmir »

A czy istnieje możliwość uzupełnienia tego gniazda i zastosowanie rozwiązań (wyprowadzenie wiązki) jakie stosuje Opel?

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#50 Post autor: opelmen »

ekmir pisze:opelmen skąd wykombinowałes taką obudowę i złącze?
Obudowa jest uniwersalna, Z-70 bodajże a zakupiłem ją za jakieś "drobne" na Alledrogo przy okazji innych zakupów u tego samego sprzedawcy, zaś złącze od starego polonezowskiego przełącznika kierunkowskazów :)
Ale widziałem identyczne złącza (kostki) w sklepie motoryzacyjnym, wsuwki męskie to nie problem...
ekmir pisze: A czy istnieje możliwość uzupełnienia tego gniazda i zastosowanie rozwiązań (wyprowadzenie wiązki) jakie stosuje Opel?
Z pewnością tak, tylko ta "ingerencja" w instalację będzie pracochłonna :cry:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#51 Post autor: ekmir »

opelmen pisze:Z pewnością tak, tylko ta "ingerencja" w instalację będzie pracochłonna :cry:
Nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko zamówić i zamontować moduł uniwersalny.

el_guapo

#52 Post autor: el_guapo »

Ja zakupiłem dzienne na LEDach z homologacją i teraz zastanawiam się gdzie je wrzucić.

Wersje są takie i tylko takie. Sęk w tym, że jedna z nich nie łapie się w przepisy, ale z 2 strony to nie apteka.

Wersja z LEDami na górze atrapy wiąże się z wycinaniem elementów grilla, ale jest zachowany wymagany rozstaw 60cm.

Wersja z LEDami na dole atrapy nie wiąże się z żadnymi przeróbkami grilla, ale brakuje 5cm do wymaganego rozstawu - jest 55cm powinno być 60cm.

W obu przypadkach zachowany jest wymiar min. 25cm od gleby.

Za którą wersją jesteście - w tym momencie nie patrzcie na przepisy tylko na estetykę.

Obrazek

Obrazek

zymek

#53 Post autor: zymek »

Witam
Mam pytanko dzisiaj sprawdzilem czy mam blaszki i mam i nawet w tym miejscu mam wpiety bezpiecznik co powinienem zrobić ?? To znaczy że mam ten cały moduł ??

pozdr

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#54 Post autor: opelmen »

zymek pisze:blaszki i mam i nawet w tym miejscu mam wpiety bezpiecznik co powinienem zrobić ?? To znaczy że mam ten cały moduł ??
Jest b. duże prawdopodobieństwo, że masz złącze do modułu, ale czy masz moduł to niestety musisz sprawdzić...
Obrazek
Obrazek

zymek

#55 Post autor: zymek »

Witam
Powiedzcie mi koledzy taką rzecz. Wyobraźmy sobie że jade na światłach dziennych włączone mijania i postojowe. Czy w przypadku gdy któraś żarówka sie spali to komputer pokładowy zareaguje mnie wtedy czy czy go to nie interesuje ??

pozdr

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#56 Post autor: firek »

Jeśli spali się któraś z żarówek świateł mijania to komunikat na komputerze pojawi się na pewno-sprawdzone na sobie ;) Postojówki z tego co pamiętam nie wywołuja reakcji :P

zymek

#57 Post autor: zymek »

hello
a tylne światła też są wyłączone czy nie ??
pozdr

zieluch82

#58 Post autor: zieluch82 »

w przypadku tylnich świateł również wyskoczy Ci komunikat na kompie

wczoraj przepaliła mi się żarówka z przodu z prawej strony , nie wiem jak sie za nią zabrac....
Idzie ją jakoś wyjac bez zdejmowania obudowy od filtra?

zieluch82

#59 Post autor: zieluch82 »

tak niestety myslałem

zymek

#60 Post autor: zymek »

witam
moje pytanie było czy przy tych dziennych tylne światła są wyłączone ??
pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”