[A] Problemy w układzie świec żarowych

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kicaj

#31 Post autor: kicaj »

prawdopodobnie zepsuta swieca grzewcza...
ale rowniez moze byc zepsuty modul grzania albo czujnik temp.

terek19

#32 Post autor: terek19 »

Witam mam problem z grzaniem świec żarowych w oplu zafirze 2,0DTI 16V 2000r pojawia się kontrolka od grzania świec żarowych i szybko znika czym to może być spowodowane??świece wymieniłem na nowe :?

//przeniosłem twojego posta bo ni jak sie miał do ukręconej świecy //BajBus
Ostatnio zmieniony 14 sie 2009, 11:01 przez terek19, łącznie zmieniany 1 raz.

kowalczyk

#33 Post autor: kowalczyk »

witam kolegów i prosze o pomoc od jakiegoś czasu posiadam zafcie 2,0 dti rok 2001 jako że o tym mowa pytam tu nie grzeją swiece brak kontrolki na pulpicie a świeciła tyle że nie wiem od kiedy dzisiaj sprawdziłem je i 3 są ok jedna padła poza tym na 4 i 5 przy obr 3000 zapala sie oklepana kontrolka samochodu z kluczem jak wyprzedzam np;tira nie wiem czy ma to jakiś związek ale pytam dodam że nie podłączałem do kompa może ktos z wawy da namiar na tanie podłączenie i ocene co trzeba wymienić może prywatnie ktoś ma i sie zna

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#34 Post autor: Harry200 »

Witam,u mnie przy takim błędzie miałem uszkodzoną świecę żarową,po wymianie było ok. ;)

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#35 Post autor: 12Marek »

Dołączam sie do tematu.
Od tygodnia posiadam swoją Zafirkę i zauważyłem, że kontrolka świec żarowych nie zapala sie wcale na pulpicie. Co prawda w opisie napisali, że załącza się w czasie niskich temperatur ale czy nie powinna sie chociaż pojawić po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu?
Ranny rozruch trwa jakby nieco za długo i mam wątpliwości czy świece w ogóle grzeją. Może coś jest zepsute?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#36 Post autor: BajBus »

12Marek pisze:ale czy nie powinna sie chociaż pojawić po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu?
u mnie bardzo rzadko mrugnie, ale raczej nie zapala sie po przekręceniu kluczyka...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#37 Post autor: Ramirez »

Mi wyskakuje kontrolka. Ale jak auto złapie temperature to gaśnie. Czy orjentuje się ktoś
ile kosztuje wymiana świec żarowych w serwisie :?: :>

ZAKROPIOLO

#38 Post autor: ZAKROPIOLO »

Hm, drodzy koledzy jestem dopiero od jakiegoś czasu na tym forum. Troszkę sobie poczytałem i zastanawia mnie jedna rzecz, czy problemy np. ze świecami żarowymi są domeną marki czy tylko niektórych egzemplarzy, bo przecież nie może być tak, że ten sam model pojazdu u jednego zachowuje się tak a u innego zupełnie inaczej. Mam tu na myśli kontrolkę grzania świec. U kogoś pokazuje się na chwilę u innego wcale a jeszce u innego gaśnie po rozgrzaniu silnika. Panowie o co tu chodzi, czy nasze kochane Zośki to jedna wielka loteria, czy jednak problemy są z poszczególnymi egzemplarzami(nie koniecznie trafnymi zakupami)....

Marekcanoe

#39 Post autor: Marekcanoe »

Ogólnie ze świecami jest tak w Zośkach i w większości aut w tej technologii, że prawidłowo kontrolka zapala się tylko w przypadku gdy potrzeba grzania i po zgaszeniu (dopiero po zgaszeniu kontrolki) powinno się odpalać auto. Niskie tęperatury zewnętrzne - już teraz (wrzesień) po nocy na zewnątrz powinna się zapalać przy odpalaniu. Zapalona kontrolka podczas ruszania czy później w czasie jazdy świadczy o jakimś błędzie. Nie grzanie na jedną świecę powoduje problemy z odpalaniem w czasie niższych tęperatur. Diezle tak mają :)... Troszkę nimi jeździłem. Pamiętajcie też o akumulatorach - odpowiednio dobrany akumulator do diezla to też brak problemów z odpalaniem. U mnie od kilku dni podczas pierwszego odpalania porannego w Zośce zapala się na sekundę, dwie kontrolka świecy żarowej. W przypadku przepalonej jednej wymienia się wszystkie i radzę na lepsze - firmowe.

skurek7

#40 Post autor: skurek7 »

W przypadku przepalonej jednej wymienia się wszystkie i radzę na lepsze - firmowe
czy ja wiem, skoro reszta jest dobra i chodzi to po co wymieniać i pchać się w dodatkowe koszta. 4 świece nie są tanie..
owszem jeśli auto jest sprowadzane to trzeba sprawdzić co się z tymi świecami dzieje i zainwestować w nowe ale jak ma się je już jakiś czas samochód i w dobrym stanie to nie wiem czy jest większy sens..

Marekcanoe

#41 Post autor: Marekcanoe »

skurek7 pisze: czy ja wiem, skoro reszta jest dobra i chodzi to po co wymieniać i pchać się w dodatkowe koszta. 4 świece nie są tanie..
Nie są tanie... zgadzam się i oczywiście wszyscy chcieli by uniknąć takiego wydatku ale jest to konieczne - grzanie musi być równomierne - jeśli wymienimy tylko tą spaloną to i tak dość szybko przepali się kolejna - najprawdopodobniej ta nowa :(... Ryzykanci wymieniają dwie na dwie - czyli dwie nowe i dwie stare pozostawione... ale to jak pisałem ryzykowne....

ZAKROPIOLO

#42 Post autor: ZAKROPIOLO »

Potwierdzam słowa Marekcanoe , u mnie też od kilku dni rano pokazuje się na chwilkę kontrolka świecy (sekunda/dwie)

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#43 Post autor: 12Marek »

Wczoraj spotkałem u siebie gościa, któremu teraz też się kontrolka grzania nie zapala. Czyli chcąc sprawdzić czy działają muszę Zafirkę zostawić na dworze :cry:
Może od luksusu jej się coś ......
Zobaczymy.
Dzięki za podpowiedzi.

jan-hamer

#44 Post autor: jan-hamer »

witam , a więc tak szybko mam takie kody błędów :

0381 Uszkodzenie lampki kontrolnej świec żarowych

0380 Usterka w układzie świec żarowych

0400 Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

no i tak egr przesmarowany choć chodził bardzo luźno ,
a więc co z nim ?

i jak szybko sprawdzić obwód świec żarowych _ przekaźnik czy co ? lampka kontrolna jest na bank sprawna bo po załączeniu zapłonu świeci przez moment
thx za podpowiedzi

ps ... jeśli ktoś posiada schemat elektryczny do zafki 2.2 dti 2002 proszę o pomoc i wysłanie na mail ....

kicaj

#45 Post autor: kicaj »

odpowiedzi dostales na opel24 cos taki szybki?

z tym PW to przesadziles... takie jest moje zdanie - spieszy ci sie jedz do mechanika...
a tu jak ktos bedzie wiedzial cos sensownego to ci napisze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”