zbiorniczek z płynem od wspomagania

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wendi1

#16 Post autor: wendi1 »

Witam kolegów - moje pytanie to gdzie znajduje sie zbiorniczek z płynem od wspomagania za chiny nie moge go znalezc.
dzieki za odp. i pozdr.

djrafix

#17 Post autor: djrafix »

W bardzo ciezko dostepnym miejscu ;) , tzn szukaj go w okolicach filtra powietrza tak po prawej stronie nizej bedzie widac zbiorniczek, z latarką mozesz to zrobic zobaczysz korek z góry :D

giant19s

#18 Post autor: giant19s »

W "Sam naprawiam" znalazłem coś takiego...
"Zbiornik znajduje się po prawej stronie przedziału silnika, między silnikiem a przegrodą czołową" co kolwiek to znaczy.
Str 188

Na internecie....
"z tyłu silnika koło okolic rozrusznika tylko nizej na scianie grodziowej,trzeba wsadzic głeboko głowe"

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#19 Post autor: dzarko »

U mnie najlepiej zdjąć rurę między filtrem powietrza i przepustnicą i za przepustnicą, trochę w kierunku siedzenia pasażera, gdzieś na wysokości 60cm po ziemi, jest zbiornik płynu wspomagania.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

wendi1

#20 Post autor: wendi1 »

o kurcze to rzeczywiscie ciezkie do wykrycia .Jutro sprawdze . Dzieki za odpowiedzi i pozdr.

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#21 Post autor: sesorek »

znajduje sie na ściance grodziowej i najlepszy dostęp do niego będzie chyba z kanału bo od góry trzeba demontować obudowę filtra i przewody żeby swobodnie nim operować lub mieć
sprawne i zgrabne paluchy :D, do uzupełniania płynu polecam dużą strzykawkę z przewodzikiem około 80cm, jak będziesz uzupełniał to nie jednym strzyknięciem bo tam jest drobne sitko które wolniej przepuszcza więc wszystko pozalewasz...

J.A.C.E.K

#22 Post autor: J.A.C.E.K »

ja tam skorzystałem z technologii listew pcv. Otóż standaordową listwę pcv do obrzeży meblowych przycinamy na około 1m. Potem, po odkręceniu korka wprowadzamy końcówkę do zbiornika, a w drugi koniec powoli wprowadzamy olej.
Technologia autorska :lol:
Ja.
PS.
Po wymianie maglownicy :evil:
problem napełniania zniknął...

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#23 Post autor: kulex »

a czy można sprawdzić poziom płynu bez demontażu całości?
tak jak np. płynu hamulcowego czy chłodzącego
po prostu czy coś widać?

i jakie są objawy zbyt niskiego poziomu?
wydaje się, że w przypadku niskiego stanu komputer powinien pokazać stosowny CHECK, skoro pokazuje np. za niski poziom w spryskiwaczu

wendi1

#24 Post autor: wendi1 »

Juz znalazłem i dolałem był po lewej stronie silnika z tyłu jak stoisz z czoła samochodu dokładniej - tak jakby na sciance schowka pasażera , ale oczywiscie pod maska :D

J.A.C.E.K

#25 Post autor: J.A.C.E.K »

niestety żaden check sie nie pokazuje, co w wypadku tak upierdliwego miejsca ma znaczenie. Co do objawów... przede wszystkim duży opór przy skręcaniu. Jako że płyn nie kończy się zazwyczaj od razu, może to być odczuwane jako zaniki wspomagania bądź pulsowanie. Dość niezdrowe dla pompy, bo chodząc na pusto lub na pianie może się szybko zużywać, co powoduje głośniejszą pracę i pewnie utratę wydajności wspomagania.
Ja.

Doom

#26 Post autor: Doom »

Witam.

Chciałem się zapyta jak jest rozwiązane wspomaganie w Zafirze A ? No i gdzie jest zbiorniczek wyrównawczy płynu ? Kiedyś słyszałem że w Astrach G (prawie jak Zafira) wspomaganie jest elektryczne no ale to tylko silnik który tłoczy płyn jest elektryczny czy płynu niema i jest tylko silnik który wspomaga kręcenie kierownicą ? Chodzi o to że przy tych mrozach ostatnio coś głośno chodziło wspomaganie i zastanawiałem się czy właśnie płynu nie brakuje...

KOPERNIK

#27 Post autor: KOPERNIK »

Doom pisze: No i gdzie jest zbiorniczek wyrównawczy płynu ?
kolego zbiorniczek znajduje się na przedniej ścianie zaraz za alternatorem i nie jest do niego łatwy dostęp ale idzie dojść także powodzenia :piwo:

Doom

#28 Post autor: Doom »

Dzięki :) Jutro poszukam :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#29 Post autor: Harry200 »

Płyn raczej masz bo bez niego to wspomagania by nie było,hałas wspomagania przy niskich temperaturach przeważnie oznacza początek końca łożysk silnika pompy wspomagania..

Doom

#30 Post autor: Doom »

tak z tym że przy niskim stanie płynu wspomaganie też będzie chodzić ciężej i głośniej. Poza tym nie mówię, że go w ogóle niema ale może być mały niedobór. W każdym bądź razie jutro sprawdzę jak będzie ok to zacznę powoli odkładać kasę na drugą :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”