[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#151 Post autor: guma75 »

Otaru - miałem tydzień temu to samo -gazownik niechciał zrobić bo niewiedziacz czemu tak sie dzieje. Autko odebrane i............ZROBIONE Teraz moge sie podzielic wiadomością. Gazownik dzwonił do siedziby STAGA i powiedzieli mu że musi obejść cewke i pobrać napięcie skądś indziej. Za małe napięcie było i dlatego tak długo kręcił zanim zapalił. Dzięki teraz odpala jak talala.
GUMA75

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#152 Post autor: firek »

guma75, czyli się jednak chłopaki uporali ;) A to skoro masz STAGA to chyba wiem o niestey juz po nich o jaki problem chodzi...
Ta instalacja musi miec zasilanie po kluczyku naprawde najlepiej spod stacyjki, a niektórzy mysla ze wystarczy wziąsc np: z cewki i bedzie OKI, ale niestey zycie uczy czego innego. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#153 Post autor: guma75 »

Koledzy a co powiecie mi na moje spalanie 14,8 LPG dużo czy może być? Na baku 40l przejade 270km :cry: - gaz Stag4 na gwarancji. Ostatnio wyskoczyl mi bład (bogaty wydech -obecny) i nieda sie skasować cały czas wyskakuje :x co o tym myślicie....
GUMA75

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#154 Post autor: firek »

guma75, Jedyne co można powiedziec: kosmos a nie spalanie- ja jak jezdziłem tylko po mieście z klima i akurat dośc dynamiczny tydzień to wyszło coś góra koło 13.
A to że wyskoczył błąd bogatej mieszanki to tym bardziej wskazuje że potrzebna regulacja

J.A.C.E.K

#155 Post autor: J.A.C.E.K »

Nie no to sporo chłopie jest. Ja się w mieście zamykam w 12...
Ja.

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#156 Post autor: guma75 »

Wiam. Jutro rano jade do gazownika na regulacje. Wczoraj na trasie spaliła mi równo 9l :D szkoda ze po mieście tak dużo :cry: Dam znac jak będzie po regulacji. :roll:
GUMA75

M@rio

#157 Post autor: M@rio »

guma75 pisze:Koledzy a co powiecie mi na moje spalanie 14,8 LPG
:shock:
guma75 pisze:Wiam. Jutro rano jade do gazownika na regulacje.
koniecznie

ja przy dynamicznej z klimą zamykam się w 12 ale to rzadko aż tyle mi weźmie

mzabierek

#158 Post autor: mzabierek »

Założyłem gaz tydzień temu więc na razie dopiero testuję i za wcześnie na opinie, ale z innej beczki: czy macie pod butlą założone tą plastykową miskę, w której wcześniej było koło? Zastanawiam się, bo mi gazownik oddał tą michę, ale jeśli założyłby ją to pewnie by trochę osłoniła butlę... Jakie jest wasze zdanie?

Pozdrawiam

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#159 Post autor: firek »

Ja u siebie mam załozoną ta jak to nazywasz michę-osłonę i niedługo jak nadaży się okazja to zobaczę jak wygląda butla po jej zdjęciu, czyli jak spełnia swoje zadanie.

M@rio

#160 Post autor: M@rio »

miska?
ja mam taki kosz który podtrzymywał koło i mi go zostawili bo powiedzieli że nie zaszkodzi
pozdrawiam

mzabierek

#161 Post autor: mzabierek »

Flakun pisze:ja mam taki kosz który podtrzymywał koło
U mnie też kosz został, ale w koszu była jeszcze taka osłona (z tą 'miską' może źle się wyraziłem) i o nią mi chodzi. Z jednej strony może chronić butlę przed np. kamykami, które obiją z butli farbę ale z drugiej strony :P , jak zimą dostanie się tam śnieg to zostanie już tam do wiosny...

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#162 Post autor: guma75 »

Koledzy byłem u gazownika podpiął kompa i i mówi że błędu bogatego wydechu niema. Dziwne bo jak byłem u kolegi ( Kocur )i poddpieliśmy pod kompa to nieszło go nawet skasować , cały czas wyskakiwał. Gazownik posprawdzał i powiedział ze wszystko jest idealnie ! że niema sie nawet do czego przyczepić. Szokło mnie to - ale ok zobaczymy może ją za bardzo butuje po mieście :roll: . Zatankowałem i pojeżdze spokojnie zobaczymy ile przejade -(chciałem zaznaczyć że jeżdze dziennie kokło 20km do pracy i w tym staje na pięciu światłach ) - niema co gdybać , wyjeżdze bak i dam znać .Pozdrawiam
GUMA75

M@rio

#163 Post autor: M@rio »

mzabierek pisze:ja mam taki kosz który podtrzymywał koło
U mnie też kosz został, ale w koszu była jeszcze taka osłona (z tą 'miską' może źle się wyraziłem) i o nią mi chodzi.
No to u mnie nic więcej jak kosz nie ma

maly.art

#164 Post autor: maly.art »

u mnie też osłona została, co do spalania to na trasie 9 - 9,4 z klimą a w mieście 11 - 11,3 chociaż narazie nie mogę za specjalnie kontrolować ze względu na długie stanie w korku

guma 75 - miałem podobny kłopot ale wziołem gazola za "morde" i zrobił ze mną ok 60 - 70 km na podłączonym kompie i teraz jest git
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, 17:50 przez maly.art, łącznie zmieniany 1 raz.

J.A.C.E.K

#165 Post autor: J.A.C.E.K »

no to jednak sporo pali, a ja na pewno ostrożnie nie jeżdżę. Do pracy 7 km, a świateł od metra. Więc warunki masz raczej lajtowe.
No ale nic, sprawdź na spokojnie.
Ja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”