[B]Polecane silniki: benzynowe czy diesel - dylematy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
miomio1

[B]Polecane silniki: benzynowe czy diesel - dylematy

#1 Post autor: miomio1 »

Witam .
Na początku mego postu witam forumowiczów .
Chcę kupić Zafirkę ... jaki silnik polecacie ??? Może ma już ktoś doświadczenia w tym zakresie większe niż ja w tej marce samochodów - planowana kwota to do 40000 zł i na pewno będzie to Zafira B.
dziękuję
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 23:49 przez miomio1, łącznie zmieniany 2 razy.

KOPERNIK

#2 Post autor: KOPERNIK »

miomio1 pisze:Chcem kupić Zafirkę ...jaki silnik polecacie ???
kolego miomio1, witamy .

poszukaj na forum trochę jest sporo opini na ten temat.pozdrawiam

M@rio

#3 Post autor: M@rio »

wszystko zależy jakie przebiegi robisz rocznie, miasto czy trasa - tak jak pisał kolega Kopernik przeszukaj forum bo wielu już miało ten dylemat

np tu
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... zy+benzyna

pozdrawiam

Janusz 123

#4 Post autor: Janusz 123 »

Witam. Szwagier planuje kupić Zafirkę 2006/2008. Czy jest szansa na zakup w miarę prostego silnika diesla 8V, bez DPF i proste turbo. Był chyba podobny post ale nie mogę go odszukać na forum.

aszifo

#5 Post autor: aszifo »

No to szwagier ma kłopot, bo w tych rocznikach to 1,7 lub 1,9 CDTI. Na temat 1,7 się nie wypowiadam, 1,9 w prostszej formie to wersja100/120 KM. Poza tym w rocznikach 2007, 2008 zqafirę bez DPF będzie raczej bardzo trudno wyrwać. Zawsze może sobie kupić Tourana 1,9 TDI, bez DPF, ale to taki strzał w kolano :lol:

Anony Mous

#6 Post autor: Anony Mous »

Może jeszcze kupić ZB z silnikiem jaki się podoba i usunąć DPF-a.

Przemcio

#7 Post autor: Przemcio »

Jeśli ma być bez DPF i prosto to 1.7 odpada. Jak na razie chwasta z niego nie usuniesz. :>

Orbit

#8 Post autor: Orbit »

Janusz 123 pisze:Witam. Szwagier planuje kupić Zafirkę 2006/2008. Czy jest szansa na zakup w miarę prostego silnika diesla 8V, bez DPF i proste turbo. Był chyba podobny post ale nie mogę go odszukać na forum.
Jeśli Szwagier nie chce mieć problemu ,. nie kupi cokolwiek innego ... ( wczoraj widziałem 12 letnie Tico , 270.000 km i smiga ) ..
niech szuka SKODY !!

Awatar użytkownika
slater7
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:40
Imię: Krystian
Lokalizacja: Czeladz/Londyn
Auto: Audi
Model: A6
Oznaczenie silnika: CAHA

#9 Post autor: slater7 »

Janusz 123 pisze:Witam. Szwagier planuje kupić Zafirkę 2006/2008. Czy jest szansa na zakup w miarę prostego silnika diesla 8V, bez DPF i proste turbo. Był chyba podobny post ale nie mogę go odszukać na forum.
w tych rocznikach to jak los na loteryji :mrgreen: trafic bez dpf...zdecydowanie 1.9 - jak chce 8v to 120km - w serii wychodza pod 130km i niech sie umowi na grupowke po zakupie bo co sie odwlecze to nie uciecze + chipek + egr.... i wtedy bedzie mial diesla pelna gemba :driver:
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S. Lem

Janusz 123

#10 Post autor: Janusz 123 »

Dzięki. Może jednak przekonam go do benzyny bo w Angli LPG jest mało popularne.

Awatar użytkownika
slater7
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:40
Imię: Krystian
Lokalizacja: Czeladz/Londyn
Auto: Audi
Model: A6
Oznaczenie silnika: CAHA

#11 Post autor: slater7 »

Janusz 123 pisze:Dzięki. Może jednak przekonam go do benzyny bo w Angli LPG jest mało popularne.
sam wiekszosc czasu spedzam w uk...Pb jest troche tansza i jesli wiekszosc smiga po miescie i nie robi orgromu tras to benzynka jak najbardziej ok...sam jak mam tylko po okolicy skoczyc to biore vw polo zony - petrol.pozdro
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S. Lem

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#12 Post autor: paweldm »

A jakie są wasze opinie o silniku 2.0T 200KM.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Piotrek413

#13 Post autor: Piotrek413 »

paweldm pisze:A jakie są wasze opinie o silniku 2.0T 200KM.

Ale chodzi o silnik montowany w Zafirze A czy B? Bo w jednej i drugiej występuje silnik o tych samych parametrach ;)

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#14 Post autor: paweldm »

Pytanie dotyczyło zafiry B, rocznik ok. 2008.
W A silnik miał 190KM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”