[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
mzabierek

#166 Post autor: mzabierek »

Pierwsze tankowanie i po przeliczeniu ok 10,2 l gazu przy jeździe w cyklu mieszanym (trasa, miasto i drogi gruntowe), czyli raczej wszystko w normie... :driver:, a o osłonie pogadam jeszcze z gazownikiem przy przeglądzie na 1000 km

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#167 Post autor: marwisn »

Zgodzę się z kolegą mały.art co do kwestii regulacji instalacji.

Też miałem za bogatą mieszankę. Gazownik 1,5 godziny jeździł autem (trasa, miasto) i teraz jest gitara.

Co ciekawe komputer po tej regulacji pokazuje mi wyższe spalanie - na wolnych 1,1 a było 0,9 (na bogatej mieszance).

esio

#168 Post autor: esio »

witam zakupilem zafirke 1.8 16v zalozylem gaz sekwencje STAG i iiiiiii auto spala mi 14-15 ltr lpg co moze bbyc przyczyna tego ,a i z dolnych strasznie zamula, ja jej gazu a ona bbbbuuuu i dopiero pozniej jedzie ,gaz mam z 1 tyg.dopiero .A i jest mozliwosc podpiecia sie pod kompa ,ma ktos takie urzadzonko z okolic wawy od strony minska ,otwocka ,wesoła ,stara miłosna jakos tak .

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#169 Post autor: firek »

esio, ty jedz do warsztatu gdzie zakładałeś a nie szukasz kogos z programem :D,
bo teoretycznie po tym jak ktos poza nimi podepnie komp to stracisz gwarancje :|

esio

#170 Post autor: esio »

warsztat ok.ale czemu tak sie dzieje :?: a kompa w celu sprawdzenia auta i bledow bo ostatnio zapalilo sie asc i abs i nie dzialal :: a jestem swiezym uzytkownikiem auta .....

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#171 Post autor: firek »

esio, Dzieje sie tak dlatego że instalacja jest żle zakalibrowana-czytaj wyregulowana-STAG potrzebuje cierpliwości od montażysty...
ABS jeśli sie zapalił w casie jazdy to znaczy ze pada którys z czujników w piaście, jesli na to padnie to wymiana kompletnej piasty koszt to do 350 zł.
Jeśli zaś ABS zapalił sie np: przy uruchamianiu auta to powodem jest akumulator-za duży spadek napiecia przy uruchamianiu-ponizej 10V.
Ale to juz problemy do innych tematów.

Rafał

#172 Post autor: Rafał »

Witam
Ja zakładałem gaz w swojej Zafirze (1.8, 1999r.) 28 czerwca w firmie Star-Gaz. FHU. Sułkowski S., ul. Dunajcowa 19, Stary Sącz. Zbiornik 47 litrów. Na trasie spala ok. 9-10 litrów. Jak narazie sprawuje się bez zarzutów, chociaż raz zatankowałem na Orlenie i cały czas mi gasł, ale na szczęście zatankowałem potem na dobrej stacji i do tej pory tam tankuje i jest super.

Pozdrawiam

esio

#173 Post autor: esio »

i bylem u tych dziadow od gazu ,podgieli plywak od gazu ,zobaczymy ile bedzie wchodzilo ,ale instalki nie ruszal nie ustawial bo powiedzial ze duzo pali bo szybko ,jezdze , a i kazal zmienic swiece ,listwe od swiec oraz sonde lambda bo sie nie grzeje i dlatego muli sie w dolnych obrotach ,a spalanie teraz wyszlo tak :
47 ltr/lpg 370 km co daje 12.7 spalnie a nie jezdze w miescie .Pomozcie cos :| :| :|


nie zakladajcie gazu w Arynowie k/Minska mazowieckiego !!!!!!!!!!!!!!1

M@rio

#174 Post autor: M@rio »

esio pisze:nie zakladajcie gazu w Arynowie k/Minska mazowieckiego !!!!!!!!!!!!!!1
na czerwono ich tutaj
esio pisze:47 ltr/lpg 370 km co daje 12.7
no to juz nie jest to 14-15 co pisałeś wcześniej ale i tak dużo
miasto + klima + dynamicznie mi wyjdzie niecałe 12 - ale to naprawdę muszę wstawiać
Może w rozmowie z panami z warsztatu byłeś za mało przekonywujący - ja bym nie wyszedł dopóki by nie podpięli pod komp i ustawili jak trzeba

esio

#175 Post autor: esio »

Flakun pisze:no to juz nie jest to 14-15
moze ,bylo zatankowane tylko za malo :?: niewiem olali mnie i tak jak pisalem wyzej powiedzieli , niewiem pojade gdzies kto sie zna ..... a tak wogole bym sie podlaczyl pod komputer ,aby sprawdzic co z autem

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#176 Post autor: firek »

esio, a tak z ciekawości to jaki masz zbiornik ze wchodzi Ci 47 litrów, napisz cos dokładniej o instalacji; jakie wtryski reduktor- sterowanie jak doczytałem STAG

esio

#177 Post autor: esio »

reduktor Lovato ,ale spojrze jeszcze ,wtryski czarne valteki bodajrze ,a sterowanie Stag-a,butla 55 ltr i dlatego tyle wchodzi .

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#178 Post autor: firek »

No to co do ilości gazu to teraz wchodzi jak najbardziej wpożo, ale to spalanie dosyc duże. CO do wtrysków to niestety Valteki do czołówki nie należą..., ja zreszta mam też nie najlepsze zdanie o samym sterowniku Staga, ale wielu jeżdzi i sobie chwali.
Najważniejsze jest że ten sterownik wymaga swego rodzaju cierpliwości od montazysty bo aby autko naprwde poprawnie jeżdziło wymaga aby oprócz kalibracji na warsztacie, montażysta sie autem przejechał z komputerem i podogrywał nastawy na mapie gazowej. A bądzmy szczerzy nie wszyscy montazyści są na tyle sumienni i maja tyle czasu aby sie wozic np; godzine każdym autem... ;)

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#179 Post autor: guma75 »

Firek ma racje ;) Ja sie wkońcu doczekałem kąkretnej regulacji i check sam znikł po paru kilometrach. Teraz mam z nim spokój . Regulacja (jazda z kompem jest podstawa) lecz idzie to obejść jak gazownik niema tyle czasu. Można to zrobić w inny sposób np: Przejedziesz z 3 km na bęzynie i przełanczasz na gaz i znów 3km i do gazownika pod kompa i tak z 3 razy i powinno być super -oczywiście jak Gazownik to fachowiec i umi w ten sposób dobrze ustawić mape. Ja narazie jestem zadowolony, dam znać jak mi pali po mieście , bo narazie same trasy i 9l pali :D Zatankuje i zobaczymy :piwo: Pozdro
GUMA75

esio

#180 Post autor: esio »

no a co powiecie ze kaze wymienic lambde ,bo pokazuje mu ze nie grzeje na kompie od gazu :?: :?: to normalne ,program gazu to nie ma wspolnego nic chyba z sonda :?: lambda odpowiada za spalanie tylkop na benie :?: dobrze mysle :?: :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”