[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Piotrek413

#106 Post autor: Piotrek413 »

Kolejny dowód na to że CDTI nie jest taki straszny Obrazek Jazda z 4 dorosłymi osobami + bagaż
Obrazek gdyby nie korek w Krakowie i Lublinie było by mniejsze :)

Ja tankuję tylko na BP

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#107 Post autor: rhaaziel »

Piotrek413 wyniki wspaniałe :!: a jak z przekłamaniem, rzeczywiste spalanie wyszło Ci dokładnie takie jak na kompie?

ps. ja to mam chyba za ciężką nogę :evil2: bo tylko raz zszedłem z 7 litrów odkąd mam to autko, inna sprawa to że tylko właśnie raz jechałem nim na trasie. Do tej pory nakręciłem ponad 10tys km głównie po mieście i mini-trasach (20km pomiędzy Tychami a Katowicami, gdzie po drodze i tak są światła).
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Piotrek413

#108 Post autor: Piotrek413 »

Jak wróciłem z trasy to nie liczyłem. Dzisiaj jak będę jechał do pracy to zatankuję raz, a rano jak będę wracał to zajadę i zatankuję jeszcze raz i obliczę. Ale tak jak na szybko kiedyś liczyłem to nie przekłamuję chyba.
Mi tam średnie spalanie po 10tys wyniosło 6.3 L ale wtedy klima mi nie działała. Teraz nakręciłem znów 10tys i spalanie 6.8 L ale przez cały czas klima i dosyć często jeździłem z obciążoną przyczepką w miejskich warunkach.
Teraz zaczynam odnowa liczyć i ciekawe ile teraz wyjdzie.
Ja najczęściej robię trasę 50km z Łochowa do Warszawy i po drodze mam trasę S8 na której raczej staram się jeździć do 120km/h

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#109 Post autor: rhaaziel »

No to teraz rozumiem skąd masz takie super wyniki o których ja mogę jedynie pomarzyć :!:

Trasę masz znacznie dłuższą i porządną drogę, nie bez znaczenia jest fakt że jeździsz z grubsza przepisowo (do 120), czego nie można powiedzieć o mnie :lol: a i trasa którą pokonuje codziennie jest krótka i najeżona niespodziankami, także jazda na tempomacie jest na niej praktycznie niemożliwa (no chyba że w nocy ale nie o 7 i 16) cały czas tylko gaz / hamulec / gaz i tak przez 20km! Poza tym ja muszę jeszcze nakarmić dodatkowe 30 koników :evil2: które jak widać są bardzo wygłodniałe :lol:
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#110 Post autor: Anony Mous »

Piotrek413, to ile km na baku przejechałeś?

Anony Mous

#111 Post autor: Anony Mous »

Piotrek413 pisze:Kolejny dowód na to że CDTI nie jest taki straszny [url=http://images40.fotosik.pl/319/179018ed9f9166a7m.jpg]Obrazek[/URL] Jazda z 4 dorosłymi osobami + bagaż
[url=http://images50.fotosik.pl/324/6c8ee04fbbf740b3m.jpg]Obrazek[/URL] gdyby nie korek w Krakowie i Lublinie było by mniejsze :)

Ja tankuję tylko na BP

To ile to jechałeś bo ja na benzynie ale i 150km/h czasami miałem widac po sredniej predkosci :!:
http://img208.imageshack.us/img208/3636/imag0109kx.jpg
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 21:55 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotrek413

#112 Post autor: Piotrek413 »

Jechałem tak aby nie blokować ruchu :P Przez pierwsze kilometry musiałem jechać wolniej a jak wpadłem na szybkiego ruchu no to z przepisami. Jechałem 110 - 140km/h

Po zatankowaniu wyświetliło się że starczy na ponad 1000 zresztą jak zwykle. Powiem tak nie udało mi się zrobić całej trasy na jednym baku.

Przemcio

#113 Post autor: Przemcio »

Witam
:> Samochodziki z DPFem palą więcej . Nie mamy wpływu kiedy się czyści. Moja na trasie 440 km z prędkością 110-150 (wg GPSa a nie licznika ) 5,9.Podczas tej trasy testowałem maksymalną -194km/h(GPS). :lol:

Anony Mous

#114 Post autor: Anony Mous »

Przemcio pisze:Podczas tej trasy testowałem maksymalną -194km/h(GPS).
To super Ci poszlo bo jak czytałem "dane techniczne" twojego silnika 1,7 CDTI to podaja max. prędkość 189 km/h :lol: :lol: :lol:

M@rio

#115 Post autor: M@rio »

janusz822 pisze:To super Ci poszlo bo jak czytałem "dane techniczne" twojego silnika 1,7 CDTI to podaja max. prędkość 189 km/h
tym się chyba nie ma co sugerować
ja jak czytałem "dane techniczne'' mojego to max prędkość była podana 185 a ja wycisnąłem 200km/h
może wystarczy że jest niezauważalny spadek drogi ;)

Przemcio

#116 Post autor: Przemcio »

WITAM :>
Moim zamiarem nie było licytowanie się na prędkość maksymalną ( kolego janusz822 podałem wg GPS nie budzika bo ten zawyża o 8km i utrzymałem jakieś 4min ).Ostatnio jadąc autostradą jakieś 100km spalanie wyniosło około 7l. a jechałem zdecydowanie wolniej i na tempomacie.Nasze DPFy mają wpływ straszny i zaciemniają nasze wyliczenia.To taka ekologiczna ściema jak żarówki energooszczędne. :?

misiakrp

#117 Post autor: misiakrp »

u mnie jak na razie srednie spalanie wynosi 7,1 (według komputera)
codziennie trasa ok 30 km + miasto ok 20 km wiec cykl mieszany ale i tak wydaje mi się że mondek 2.0 115 km palil mniej ok 6-6,5 na 100 km

jaką pojemność ma bak w zafirze ?

Przemcio

#118 Post autor: Przemcio »

Instrukcja podaje 58l. , faktycznie mają 52l. w mojej w/g serwisu 48l. bo podobno najoszczędniejszy ...... :>

hryniew

#119 Post autor: hryniew »

A ja się będę się upierał że mają 58 litrów. Ostatnio tankowałem 10 km po wskazaniu przez kompa 0 km do tankowania i weszło mi 52,5 litra a wskaźnik jeszcze nie kładł się na ostatniej kresce. Oczywiście nie będę próbował więcej bo wiem że w dieslu nie wolno dopuścić do zapowietrzenia układu. Inna sprawa że ja mam 1.9 i przed liftem więc może dlatego pojemność 58 litrów.

kubik_CDTi

#120 Post autor: kubik_CDTi »

Tam jest mega rezerwa ;)
Po komunikacie proszę zatankować,można zrobić jeszcze z 50km i tak wchodzi z reguły max 52-53l właśnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”