[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#106 Post autor: yoggi1 »

ja osobiście dzisiaj wymieniłem na Olej GM Opel 5W30 DEXOS2 SM/CF C3 DPF FAP. Jak zauważę jakieś zmiany dam znać

Anony Mous

#107 Post autor: Anony Mous »

Kilka tygodni temu zalałem Zośkę 5W30 DEXOS2 i jest ok. Nie usłyszałem większej różnicy w klekocie. Jednak przy wymianie mechanik powiedział,że lepiej wymienić go wcześniej pomimo ,że to dobry olej . Tak dla zdrowotności silnika i ,że o diselka trzeba szczególnie dbać. Coś w tym jest.

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#108 Post autor: franki »

Wczesniej tzn? Ja mimo ża GM zaleca wymianę co 30 kkm to ja wymieniam co 15 kkm
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

kicaj

#109 Post autor: kicaj »

franki pisze:Wczesniej tzn? Ja mimo ża GM zaleca wymianę co 30 kkm to ja wymieniam co 15 kkm
nawet w instrukcji jest napisane ze w przypadku ciezkich warunkow pracy (czyt przede wszystkim jazda w miescie) nalezy skrocic...
nie ma reguly kiedy nalezy wymienic, ale 15kkm-20kkm mysle ze jest ok

Anony Mous

#110 Post autor: Anony Mous »

Nie mam zaufania do olejów LONG LIFE. Oczywiście można przejechać dużo więcej niż zaleca producent tylko czy ktoś będzie ryzykował?

kicaj

#111 Post autor: kicaj »

pablomaxim, ale producent zaleca ten olej longlife i wymiane co 30kkm...
badz raz do roku...
ja jezdze rocznie ok 30kkm ale ze troche w miescie wolalem skrocic przebieg miedzy wymiananmi oleju...

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#112 Post autor: rhaaziel »

Ja nakręcilem już 10tys km w 5 miesięcy i tez chodzi mi po głowie wymiana tak przy 15 max 20 tysiącach.
Mam w tej chwili zalany Castrol Edge 5W30 5W-30 (C3 oczywiście) ale myślę właśnie o GM 5W30 DEXOS2 gdyż jest o połowę tańszy, a słyszałem, że całkiem dobry.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#113 Post autor: Anony Mous »

No zamierzam podobnie jak rhaaziel, przejechać ok. 20 tyś i wymienić . Głownie u mnie to trasa 25 km 2 razy dziennie i koreczki w mieście. Myślę ,że takie katowanie silnika w korkach i mieście skraca żywotność i właściwości oleju. Dlatego szybsza wymiana.

Edycja
rhaaziel , znasz na pewno punkt wymiany oleju u nas w mieście na Mikołowskiej pomiędzy Browarkiem a znaną restauracją . Tam mają pozytywną opinię na temat tego oleju, ale jak wcześniej napisałem zalecają wcześniejszą wymianę.

marcolub

#114 Post autor: marcolub »

U mnie zalany 5w30 GM formula F i bez problemów, wydaje mi się że nawet ciszej "klekocze".

Anony Mous

#115 Post autor: Anony Mous »

Dziś w radio słyszałem reklamę, że wymiana do 5 litrów oleju dexos2 wraz z filtrem oleju jedyne 189 zł. Potwierdza to Opel na swojej centralnej stronie
Tanio nie jest, ale to w końcu ASO. Jak ktoś nie ma swojego ulubionego punktu wymiany i nie robi tego sam, to może się zainteresuje.

misiakrp

#116 Post autor: misiakrp »

tycik pisze:Dziś w radio słyszałem reklamę, że wymiana do 5 litrów oleju dexos2 wraz z filtrem oleju jedyne 189 zł. Potwierdza to Opel na swojej centralnej stronie
Tanio nie jest, ale to w końcu ASO. Jak ktoś nie ma swojego ulubionego punktu wymiany i nie robi tego sam, to może się zainteresuje.
no jak ja szukałem tydzień tamu też na to natrafiłem i umieściłem na forum bo myślałem ze dobra promocją i nie chciało mi sie babrać za tą kasę ale jak obdzwoniłem wszystkie salony opla w poznaniu to żaden nic nie wiedział a jak pytałem sie czym zalewają to każdy czym innym ale nikt dexosem2
jak zapytałem czy maja daxos to tylko jeden powiedział ze moze być ale cena oleju z wymianą 340 zł (inni po rozmowie za bardzo nie qmali co to )
i gdzie ta promocja
zadzwoniłem do centrali GM
tam też nic pani nie wiedziała wzięła telefon i słuch o niej zaginął
olej kupiłem i sam wymieniłem u stachowiaka z allegro
Mam dexos2 i jest si :)

ile wam weszło litrów oleju do silnika ?

milosz219

#117 Post autor: milosz219 »

Co jaki czas powinno się robic wymiane filtrow i oleju, po jakim przebiegu?

sQcha

#118 Post autor: sQcha »

Ja wymieniam co 10k km filtry i olej. Inspekcja, fabrycznie, u mnie jest ustawiona co 15k km.

Jaki masz silnik?

darkp1

#119 Post autor: darkp1 »

Ja co 12-15k km wymieniam olej i filtr oleju. Wszystkie wymieniałem przy kupnie zafi, jakieś 2 lata temu.

M@rio

#120 Post autor: M@rio »

wymieniam zawsze co: 15 tys km czyli co jakieś 15 miesięcy
teraz z uwagi że zośka na gwarancji musiałem wyjątkowo wymienić po roku przy 8 tys km
pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”