[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#136 Post autor: kubik_CDTi »

Ostatnio odstawiłem zmianę rozrządu,bo to już 90tys.km na liczniku,oczywiście w ASO i coś chłopaki zrobili ;)
Bo jak zawsze miała sporą słabość poniżej 2000rpm.to ta niedogodność zniknęła :shock:
Może zrobili coś jeszcze,ale aż się nie chcę wierzyć,że poznaje się jak samochód od zawsze powinien jeździć po 90tys.km.
Do rzeczy jednak zrobiłem dziś trasę małą bo 170km,jak to w niedziele ruch niezbyt wielki,a że droga taka sobie to leciałem tak 120-130km/h,jak coś jechało poniżej to było oczywiście wyprzedzane to prędkości czasem i do 160km/h dochodziły jak była do wzięcia kompania kilku maruderów.Ogólnie dość płynna żwawa jazda po prostu.
Średnia trasy z kompa 90km/h
Średnie spalanie,bardzo miłe zaskoczenie bo 6,2l ;)
Oczywiście siedzi DPF i sporo wyprzedzań na pełnym szwunku(w trybie sport 160kuni :evil2: )
Myślę,że rozrząd przyniósł sporą poprawę,a z fabryki wyjechała skopana :evil: bo przy takiej jeździe spalanie poniżej 7l był swego rodzaju tematem nieosiągalnym wręcz

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#137 Post autor: stapaw »

Witam.Jak wcześniej pisałem,sprawdziłem spalanie w trasie.Pięć dorosłych osób + bagaże,trasa 550 km.prędkość do 130 km/h.Komputer pokazywał spalanie 6,5 l/100km a rzeczywiste 6,0.W drugą stronę troszkę wolniej,komp.6,5 rzeczywiste 5,9.To już nie tak duże zakłamanie jak w mieście na krótkich odcinkach.Pozdrowionka

Anony Mous

#138 Post autor: Anony Mous »

stapaw pisze:Witam.Jak wcześniej pisałem,sprawdziłem spalanie w trasie.Pięć dorosłych osób + bagaże,trasa 550 km.prędkość do 130 km/h.Komputer pokazywał spalanie 6,5 l/100km a rzeczywiste 6,0.W drugą stronę troszkę wolniej,komp.6,5 rzeczywiste 5,9.To już nie tak duże zakłamanie jak w mieście na krótkich odcinkach.Pozdrowionka
czyli przekłamuje Ci w druga stronę...to dość nietypowe....czy może już wprowadzałeś korekte i trochę przesadziłeś albo poprzedni właściciel?

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#139 Post autor: stapaw »

Nie jeszcze nic nie ruszałem,takie autko kupiłem i myślę że poprzedni właściciel,Francuz też się tym nie bawił,ale jak sobie sprawię OP-COMa to zacznę działać.

buszmen72

#140 Post autor: buszmen72 »

nie wiem jak to robicie ale moja Zafirka 2006 1.9 cdti 150km pali na mieście przy sredniej nodze 10l w trasie 500km spaliła 6.5 l załadowana na max i przy predkosci 120km srednio..............więc rozp....a mnie takie pisanie że w mieście 150km pali 6.5l ludzie cow y chcecie sie dowartościawac.

Anony Mous

#141 Post autor: Anony Mous »

buszmen72 pisze:nie wiem jak to robicie ale moja Zafirka 2006 1.9 cdti 150km pali na mieście przy sredniej nodze 10l w trasie 500km spaliła 6.5 l załadowana na max i przy predkosci 120km srednio..............więc rozp....a mnie takie pisanie że w mieście 150km pali 6.5l ludzie cow y chcecie sie dowartościawac.
Chyba nikt nie pisał, że pali 6.5 w miescie....ale fakt faktem użytkownicy ZB często podniecaja się cyferkami na kompie a one sa po prostu najczęściej przekłamane. Ja cały czas też pytam ludzi czy im komp czasem nie zaniża ....bo tak jest w większości ZB. U mnie komp zaniżał o 1.2 litra. Ale teraz już jest ok...a oprócz tego nie mam dpf....i obecne wyniki to 8.5-8.7 w mieście...oraz 5.8-6 na trasie. I nie sa to wyniki z palca wyssane

Jacek_Do

#142 Post autor: Jacek_Do »

Ja ostatnio robiłem trasę Kraków - Leżajsk - Kraków i średnie spalanie 5.2l
W codziennej jezdzie po mieście 8.5l
Silnik DTL 100KM.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#143 Post autor: rhaaziel »

buszmen72 na trasie masz zupełnie prawidłowe spalanie moja DTH (troszkę wzmocniona ale za to bez DPF) pali bardzo podobnie, na trasie mam z reguły w okolicach 6.5 czasem troszkę więcej czasem troszkę mniej zależy jak szybko jadę, natomiast w mieście norma to 8.5 do 9.0, do 10 nie udało mi się jeszcze dobić ale to kwestia miasta, po Tychach póki co jeździ się jeszcze w miarę znośnie, w Katowicach już byłoby mi ciężko utrzymać się na poziomie 8.5.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kubik_CDTi

#144 Post autor: kubik_CDTi »

Im mniejsze miasto tym więcej pali niestety,chyba,że chore korki są.

rafalle

#145 Post autor: rafalle »

Silnik 1,9 CDTI 150KM (DTH) fabrycznie bez DPF

trasa od 6.5 do 7.5
miasto 7.5 - 8.5
miasto + śnieg + korki spokojnie 10

komputer zaniża 0.5l

jacek171177

#146 Post autor: jacek171177 »

ostatnie tankowanie w berlinie na aralu 600 km berlin -krakow srednia pr 130/180 km wyszło 7,3

Anony Mous

#147 Post autor: Anony Mous »

Koledzy i koleżanki...nadszedł dzień prawdy co do spalania ZB zimą w mieście. Ostatnie mrozy, plus korki plus krótkie odcinki. Nie ma zmiłuj się. Średnia z 135 km - 10.7. A myślałem, że nie będzie gorzej jak w benzynowej fabii, która nie jest w stanie przekroczyć 10 litrów. Warto nadmienić, że auto do tego jest bez dpf'u.


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 16:56 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#148 Post autor: Anony Mous »

W czwartek ruszyłem w trasę (250 km) w niezbyt ciekawych warunkach w piątek powrót plus jazda po Warszawie i dziś przed chwilą komputer pokazuje 7,0 l/100 km. Teraz będzie przez tydzień jazda po Warszawie więc zobaczę na ile skoczy.

Mogło by tak zostać. :D

ronin

#149 Post autor: ronin »

kaliope pisze:Koledzy i koleżanki...nadszedł dzień prawdy co do spalania ZB zimą w mieście. Ostatnie mrozy, plus korki plus krótkie odcinki. Nie ma zmiłuj się. Średnia z 135 km - 10.7. A myślałem, że nie będzie gorzej jak w benzynowej fabii, która nie jest w stanie przekroczyć 10 litrów. Warto nadmienić, że auto do tego jest bez dpf'u.
Nie dramatyzuj :) Porównywać Fabię i Zafę to delikatnie mówiąc nadużycie. Zafa prawie o połowę cięższa, poza tym zużycie z 1/5 baku. No i w trudnych warunkach jazda na niskich biegach to powoduje - średnia 21 km/h mówi sama za siebie ;)

Anony Mous

#150 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:Średnia z 135 km - 10.7.
Ja wykręciłem ostatnio 9.26 na 370 km, w dużej części po mieście. Pali jak stary poczciwy Mondziak 1.8 benz.
Widzę, że może być jeszcze gorzej :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”