Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#166 Post autor: Anony Mous »

koledzy jaki jest koszt założenia takiego chipu? czy chodzi o coś takiego : http://moto.allegro.pl/chip-ulatwiajacy ... 89024.html

TUX

#167 Post autor: TUX »

tak to to
koszt - zalezy - jedziesz do autoelektryka i 40-50zł tracisz
albo sam zakladasz

lufa23

#168 Post autor: lufa23 »

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 12:52 ]
"dwukrotne grzanie", "czas grzania za krótki"...
to ile wg Was trzeba grzać? 10-15 minut???

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#169 Post autor: radziko »

nie zwracaj uwagi na czas palenia się kontrolki ja sprawdzałem u siebie i kontrolka gasła po 3 sekundach a napięcie do świec dochodzi przez 13 sekund. Przetestuj to i odczekaj jeszcze po zgaśnięciu kontrolki

cebu

#170 Post autor: cebu »

Wlasnie chcę zamontować ten chip , ale jest problem z zasilaniem ,czy ktoś wie skąd wziąść zasilanie po przekręceniu kluczyka

Anony Mous

#171 Post autor: Anony Mous »

cebu pisze:Wlasnie chcę zamontować ten chip , ale jest problem z zasilaniem ,czy ktoś wie skąd wziąść zasilanie po przekręceniu kluczyka
myślę że w instrukcji na pewno będzie skąd wziąć zasilanie.

cebu

#172 Post autor: cebu »

W instrukcji jest napisane ze nalezy podpiac się do sterownika ale nie wiem gdzie się on znajduje

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#173 Post autor: radziko »

Wczoraj odebrałem swoją Zośkę od majstra wymienił świece no i na razie jest ok pali od pierwszego strzała. Zobaczę jeszcze jak spadnie temperatura, mam nadzieję ze będzie ok.

Anony Mous

#174 Post autor: Anony Mous »

TUX pisze:ja mam chip założony rok temu
grzałki swiecą od 3 - 5 s - oczywiście tylko jak jest zimno
Sajmon28 pisze:z rozruchem ciepłego silnika
hmm - ciepły to mi zawsze pieknie palił - jak był zimny nie palił - założyłem chipa - pięknie palił - cóź decyzja należy do Ciebie
A czy po założeniu tego chipa wskazanie MID-a masz poprawne (średnie, chwilowe spalanie, ilość spalonej ropy) ??

TUX

#175 Post autor: TUX »

na szczęście tych danych autko mi nie prezentuje :)
wg wyliczen spalanie w normie :)

Anony Mous

#176 Post autor: Anony Mous »

TUX pisze:na szczęście tych danych autko mi nie prezentuje :)
wg wyliczen spalanie w normie :)
Właśnie mi chodzi o wskazania MID-a. Może ktoś się wypowie kto ma tego chipa i MID-a na pokładzie. :piwo:

Ja mam zainstalowany jakiś przekaźnik Mercedesa który powoduje oszukanie wskazań czujnika temperatury (tak twierdzi elektryk od Techa) i to jest powodem zawyżonych wskazań MID-a :/

rafi

#177 Post autor: rafi »

Mam założonego hipa ponad rok i jest ok , zależy jaki masz, ja mam z czterema kabelkami +,- i dwa takiego samego koloru u mnie nioebieskie. Montujesz to tak przecinasz jeden kabelek od czujki temperatury obojętnie jaki i wpinasz te niebieskie w obwód , - do masy, a + wpiołem pod kostke w filtrze paliwa tam jest napięcie po włączeniu stacyjki powodzenia. :lol:

Anony Mous

#178 Post autor: Anony Mous »

A czy ktoś używał tego chipa : http://allegro.pl/chip-turbo-start-opel ... 07130.html ??

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#179 Post autor: radziko »

Nic nie słyszałem o czymś takim. Może to być również czasówka do podgrzewania świec a gość jedynie tak pisze. Ciekawe co ma w środku.

tolus

#180 Post autor: tolus »

nie potrzeba zadnego chipa - jesli masz swiece zarowe ok, paliwo nie cofa sie do baku i akumulator wyciska conajmniej 200A (najmniejszy 72Ah) na rozruchu - to przy pierwszym odpalaniu poczekaj az zniknie kontrolka grzania swiec, napis insp na obrotomierzu i policz do 5 ;) odpali na strzala ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”