[A] Problemy związane z oświetleniem kabiny - wnętrza

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boko79

#16 Post autor: boko79 »

Witam panowie potrzebuje waszej pomocy, mam mały problem z oswietleniem kabiny a dokładnie tylko z światłem z tyłu gdzie siedzą pasażerowie.
czasami świeci i jest ok a w 70% nie działaja ani po otwarciu drzwi ani po załączeniu ich na włączniku.Dziś postanowiłem sprawdzić czy dochodzi tam prąd? i lipa nie ma tam prądu robiłem to próbówką jednym końcem dotknąłem masy i na żadnym kablu nie było napięcia,potem podpiąłem do + i okazało się że na wszystkich trzech kablach jest masa bo świeciło. Może ktoś wie gdzie można szukać przyczyny tej usterki.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#17 Post autor: timi68 »

U mnie po otwarciu tylnch drzwi świecą tylko świwtełka przy górnej rączce, z przodu podobnie tylko dodatkowo środkowe światło.
Z tego co pamiętam to na bocznych jest masa a środkowy prąd.

Boniek

#18 Post autor: Boniek »

sprawdzenie bezpiecznika to dobry pomysł ale jeszcze sprawdź "cycuszki" przy drzwiach, które włączają oświetlenie. Może coś się zanieczyściło lub nie kontaktuje.

boko79

#19 Post autor: boko79 »

Witam,
bezpieczniki są dobre sprawdzałem, a czujniki w drzwiach też są dobre bo sprawdzałem na komputerze jak podłączyłem do samochodu i wszedłem na moduł centralnego zamka to po otwarciu drzwi pokazuje "open" każdych jednych czyli czujniki działają.
Będę szukał dalej jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to czekam.
Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#20 Post autor: MieHor »

a może po prostu żarówka przepalona? Najbardziej irytujące są usterki bardzo prozaiczne i za nim do tego dojdziemy rozbebeszamy pół samochodu, tak sobie głośno myślę...

boko79

#21 Post autor: boko79 »

Żarówki są dobre, a jak pisałem na początku to sprawdzałem też próbówką i nie świeci.

TomekN

#22 Post autor: TomekN »

Witam, mam taki problem przy zapalaniu. Jeżeli ustawiam kluczyk w pozycji zapłonu, to włącza się oświetlenie i nie wiem jak to usunąć. Reset nie pomógł. Oświetlenie gaśnie po dłuższej chwili, nawet nie pomaga wyłączenie lampki...

giant19s

#23 Post autor: giant19s »

Zapewne gdzieś robi się spięcie.
Ja wymieniłem radio to przestałdziałać prędkościomierz, żarówke w schowku to przestało świecić oświetlenie :mrgreen:
Bez wizyty u elektryka chyba się nie obejdzie.

cris559

#24 Post autor: cris559 »

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie przyciski i co powinno być oświetlone na desce rozdzielczej i nie tylko. Co fabrycznie się świeciło . :)

Dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 19:00 przez cris559, łącznie zmieniany 1 raz.

sQcha

#25 Post autor: sQcha »

Najprościej będzie, jak zrobisz wieczorne zdjęcie swojej deski przy włączonym zapłonie i światłach, to powiemy Ci, gdzie brakuje podświetlenia.

cris559

#26 Post autor: cris559 »

oki tak zrobię :D

sQcha

#27 Post autor: sQcha »

celius pisze:Przyłączę się do tematu. Czy przyciski od sterowania lusterek są podświetlane ?? Bo u mnie ciemno :>
Nie są podświetlane.

darkp1

#28 Post autor: darkp1 »

Świecą się zegary, przełączniki szyb, świateł, wyświetlacz i pokrętła nawiewów oraz zapalniczka. Jak ktoś ma fotochromatyczne lusterko to u góry na lusterku po zmierzchu jeszcze żółta żaróweczka.

sQcha

#29 Post autor: sQcha »

darkp1 pisze: pokrętła nawiewów
Chyba, że ktoś ma klimatronik, to jeszcze wyświetlacz od takowego.

Kolega cris559 i tak będzie robił fotki do działu moja zafira, to zrobi fotki wieczorne i będziemy wiedzieli, czy wszystko mu świeci jak potrzeba.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#30 Post autor: Harry200 »

Swiecą się jeszcze przyciski od sterowania radiem na kierownicy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”