Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#451 Post autor: Anony Mous »

licznik pisze:od omegi to ET 33 i dlatego tarło
Hmmm mogę mieć ET33 za 140 zł z przesyłką (4 szt.) ale boję się że właśnie będzie tarło :(

pagor1

#452 Post autor: pagor1 »

Ja mam założone stalówki z ZB chyba szersze o pół cala i większe ET ale wygląda lepiej (bardziej bojowo) niż na oryginalnych alu.

Anony Mous

#453 Post autor: Anony Mous »

No dziś w końcu się udało. Zakupiłem stalówki ET43 i z założeniem opon i zamontowaniu na samochodzie wyszło mnie 220 zł :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#454 Post autor: MieHor »

celius, gdybyś wykorzystał moje info z drugiego postu nie byłoby tego "wstawiania drzewa do lasu", przerabiałem to w swojej ZA

Anony Mous

#455 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:celius, gdybyś wykorzystał moje info z drugiego postu nie byłoby tego "wstawiania drzewa do lasu", przerabiałem to w swojej ZA
Ale ja wiedziałem (czytałem Twój post) że zosia ma et43 poprostu cieszę się że dostałem z tym et a nie innym :) I do tego na miejscu bez stresu czy będą pasować no i założenie za 50% ceny :)

Bogus_WRC

#456 Post autor: Bogus_WRC »

Na twoim miejscu również pozostałbym przy rozmiarze 195/65/15. A co do samych opon polecam Dunlop WinterSport M3, bardzo dobre oponki.

olo018

#457 Post autor: olo018 »

Zimowe takie są optymalne w ZA ,a letnie mogą być większe a nawet powinny ,w mojej lato to 205x55r16 na alumkach a zima 195x65r15 na stalowych ,w zeszłą zimę zakupiłem michelin alpine 3 i byłem miło zaskoczony tymi oponkami a dałem po 50e za oponę,polecam.

przemas

#458 Post autor: przemas »

Proponuję coś z grupy Godyera czyli Fuldę Cristal Montero 3 , albo Brigestone Blizak LM30
Patrz tylko gdzie zostały wyprodukowane.
Unikałbym fabryki w Czechach lub Turcji. Brigestone to opona Japońska ale ma fabryki w Europie min, w Hiszpani.

Ale jeżeli masz do wydania 220-300 zł za sztukę to ok.

Fan Zafiry

#459 Post autor: Fan Zafiry »

A ET33 lub ET55 pasują?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#460 Post autor: MieHor »

o ET 55 do Zafiry to zapomnij

David

#461 Post autor: David »

moja właśnie lata na ET 49 x 15 na zimowych kołach, takie dostałem w prezencie i bałem się, że będzie coś tarło, ale nie, wszytko jest w najlepszym porządku :) przejechałem na nich już prawie 500 km i wszystko gra :)

czarnuch1313

#462 Post autor: czarnuch1313 »

Witam, dostalem w spadku opony letnie Goodyear, 2 latki, w super stanie. Maja rozmiar 195/55/16 i stad moje pytanie-da rade jezdzic na takim profilu (mam zośke 1,9 cdti), nie ma jakis przeciwskazan? pozdrawiam

Anony Mous

#463 Post autor: Anony Mous »

na siłe można.....ale ja bym je opchnął na allegro i kupił takie jak fabryka przewiduje, tj 205/55/16

Przemcio

#464 Post autor: Przemcio »

Da rade , nie ma specjalnych przeciwwskazań , fabryka zaleca ...wiesz :>

kubik_CDTi

#465 Post autor: kubik_CDTi »

195/60/16 to zalecane,ale od biedy da radę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”