[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Raf

#136 Post autor: Raf »

Przełączałem na stację RMF, Zet itp. Godzina się niezaktualizowała.
Co ciekawe zniknęła ikonka aktualizowania czasu RDS (ikonka zegara), a po ręcznym ustawieniu godziny od razu się pojawiła. Nic nie zmienialem w menu automatycznej synchronizacji, którą mam zawsze włączoną. Stąd moja teoria.
Jak ktoś chce się pobawić - to może sprawdzić - nastawiajac np 2 godz. różnicy i sprawdzjąc czy godzina się zaktualizuje.
Pzdr
Raf

gackowo

#137 Post autor: gackowo »

Heh. U mnie mimo rmf i innych stacji nie zaktualizowało do tej pory. Powiedzcie, gdzie szukać tych ustawień ręcznie. A światełko RDS i zegara teraz nie świeci.

Raf

#138 Post autor: Raf »

Nie wiem jaki masz wyświetlacz, ale mniej więcej zrób tak:
Naciśnij "settings", pojawi się napis "audio", naciśnij lewą strzałkę pojawi się napis "system", naciśnij OK tyle razy abyś miała na wyświetlaczu strzałki przy godzinie, ustawiasz godzinę, wciskacz OK, czekasz 5 sek i masz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#139 Post autor: Lorry »

Ale żeby działało to wszystko to jeszcze można do pełni szczęścia włączyć RDS w radiu ;)

W przypadku CD30 jest magiczny przycisk RDS po lewej stronie, bez tego nawet przy auto synchronizacji nie zabangla ;)

Anony Mous

#140 Post autor: Anony Mous »

Nie wiem co jest grane ale ja nie mam funkcji synchronizacji czasu z RDS, Gdzie to dokładnie jest? Czy może ktoś dać fotkę tej zakładki na wyświetlaczu?

licznik

#141 Post autor: licznik »

Proszę bardzo

Obrazek

Raf

#142 Post autor: Raf »

Lorry pisze:Ale żeby działało to wszystko to jeszcze można do pełni szczęścia włączyć RDS w radiu ;)
Miałem właczone i mam włączone i nieaktualizowało :>

gackowo

#143 Post autor: gackowo »

Ja mam inny wyświetlacz. Zaraz wychodzę i zdziałam wg wskazówek Raf. Zosiu zadziałaj :driver:


Zrobiłam jak pisał Raf. Ustawiłam ręcznie, a zaraz potem wyświetliła się ikonka zegara i RDS. Najważniejsze, że mam godzinę jak na pozostałych moich zegarkach. Dziękuję i pozdrawiam ;)

Anony Mous

#144 Post autor: Anony Mous »

licznik pisze:Proszę bardzo
dzieki, a czy na GID'zie to wygląda tak samo? Możliwe, że ja tego nie mam?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 19:55 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Woytas

#145 Post autor: Woytas »

no mi też tym razem automatyka nie zadziałała, dopiero jak przestawiłem ręcznie to wskoczył RDS time :/ jakiś zbiorowy foch tych naszych piękności czy co? ;)

Awatar użytkownika
telek
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 06 paź 2010, 14:39
Lokalizacja: Poznań
Model:
Kontakt:

#146 Post autor: telek »

Raf pisze:
kaliope pisze:ale co to są te indexy panowie? rozjaśnijcie co nie co
ja też dołączam się do tego pytania.
Czy ktoś może podać więcej konkretów na temat tych index'ów?
Wygląda na to, że tak naprawdę chodzi o programowanie scalaka. Te indeksy to tak naprawdę wartości w kodzie mające konkretne znaczenie dla działania układu i tyle. Można je wprowadzić albo programatorem albo z poziomu interfejsu typu Tech2. Z dyskusji w tym wątku na forum Vectry można wyczytać, że nowy oryginalny Op-COM też to potrafi, ale nie mogę tego zweryfikować. Tutaj można znaleźć te ... indeksy i nie tylko :driver:
W przyszłym tygodniu w wolnej chwili przyjrzę się tej sprawie dokładniej.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#147 Post autor: Lorry »

A ja Wam powiem że nie jest taki głupi :!:

Wczoraj wyświetlił mi się Zasięg 39 no to dawaj na Bliską, zalałem 11 litrów, przejechałem z 5km i przeliczył zasięg na ponad 170 ! Od tankowania przejechałem jeszcze ze 25km na pewno.

Podczas tankowania silnik wyłączony, ale kluczyk nie wyciągany (pasażerowie w aucie)...

A wskaźnik pokazywał ok 10l mniej niż połowę baku ;)

Raf

#148 Post autor: Raf »

telek pisze:Tutaj [/URL] można znaleźć te ... indeksy i nie tylko
...ale link nie działa :(
telek pisze:W przyszłym tygodniu w wolnej chwili przyjrzę się tej sprawie dokładniej.
Byłoby fajnie!

Awatar użytkownika
telek
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 06 paź 2010, 14:39
Lokalizacja: Poznań
Model:
Kontakt:

#149 Post autor: telek »

Raf pisze:...ale link nie działa :(
Link: http://www.opel-infos.de/zusatz/downloads.html
Zamieszczona lista kodów jest niekompletna. Dla ZB były podłączone gdzieś w tym wątku z forum Vectry jako PDF.

Anony Mous

#150 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:a czy na GID'zie to wygląda tak samo? Możliwe, że ja tego nie mam?
Ja mam tak - po naciśnięciu Settings (oczywiscie na zał. radiu) mam to:

Obrazek

wybieram opcję pierwszą i wyskakuje to czego szukasz :/

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”