[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#166 Post autor: Anony Mous »

koledzy mają absolutną rację....to normalne....Tak czy inaczej ...jeśli mamy wątpliwości co do wskazań BC, lekarstwem według ASO jest full tank i reset BC1 i BC2

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#167 Post autor: MieHor »

Napisałem dziwne, bo tego tak wyraźnie nie obserwowałem w ZA, a tej fury cały czas się uczę i pewnie upłynie trochę czasu jak ją lepiej poznam, w swojej wypowiedzi wyciągnąłem tez wniosek, że jest to zależność wynikająca z zużycia paliwa wynikająca z tego gdzie i jak się jedzie, tak że ze stwierdzeniem kolegi kicaj jak najbardziej się zgadzam

kicaj

#168 Post autor: kicaj »

i jeszcze dodam ze z moich obserwacji wydaje mi sie ze komputer do obliczania zasiegu bierze najmniejsza wartosc paliwa w baku (w test mode sa 2 wartosci - czas i dystans) i najwieksze spalanie (tez 2 wartosci srednia po czasie i po dystansie)

hiras

#169 Post autor: hiras »

Kolego DD ty miałes racje ja wczoraj wyjechalem na zimnym silniku i pochwili juz jechałem na tempomacie .Byłem teraz zrobic runde do stacji shela i wszystko juz wróciłdo normy zasięg spada, dodam ze komp mi pokazał ze spalił 21 litrów a weszło 22 .dziekuje wam za info i pozdrawiam hiras :piwo:

Anony Mous

#170 Post autor: Anony Mous »

hiras pisze: dodam ze komp mi pokazał ze spalił 21 litrów a weszło 22 .dziekuje wam za info i pozdrawiam hiras :piwo:
czyli masz bardzo małe przekłamanie....niemniej jednak poobserwuj to na kilku tankowaniach i na jednym dystrybutorze i jak co, to skalibruj sobie spalanie.

hiras

#171 Post autor: hiras »

w sumie to moje drugie tankowanie ,dodam ze wczoraj jak jechałem na tempomacie ustawionym na 95 km to spalanie mialem 3,9/4,1 bylem w szoku.pozdro

Anony Mous

#172 Post autor: Anony Mous »

hiras pisze:Jechałem przez 60 km wiec jestem pewny ze caly czas doliczal sobie km co km 1km:)
Jeśli przez taki dystans komp zwiększał zasięg tzn ,że lubisz pocisnąć na zimnym silniku ;)

hiras

#173 Post autor: hiras »

Poprzednie auto bylo BMW więc coś mi jeszcze zostało w nodze,zośke mam od tygodnia i muszę się do niej przyzwyczaić,ale moge juz dzis powiedzieć ze wieksza frajda jazdy zochą automat niz BMW w manualu

Anony Mous

#174 Post autor: Anony Mous »

hiras pisze:Poprzednie auto bylo BMW więc coś mi jeszcze zostało w nodze,zośke mam od tygodnia i muszę się do niej przyzwyczaić,ale moge juz dzis powiedzieć ze wieksza frajda jazdy zochą automat niz BMW w manualu
prezentowałeś furę w dziale moja zafira? BMW na ZB? Czyżby rodzina się powiększyła? :)

hiras

#175 Post autor: hiras »

Jeszcze nie prezentowałem nawet fotek nie zrobilem bo caly czas deszcz od tygodnia pada czekam na słoneczko zeby ładnie wyszła zosia.a co rodziny to nic nie przybyło :)

Anony Mous

#176 Post autor: Anony Mous »

hiras pisze:Poprzednie auto bylo BMW więc coś mi jeszcze zostało w nodze ...
Nie wiem jaki silnik miałeś w BMW ale chyba nie z doładowaniem,bo turbo strasznie nie lubi "butowania" jak jest zimne.

hiras pisze: moge juz dzis powiedzieć ze wieksza frajda jazdy zochą automat niz BMW w manualu
Uwaga!!! Teraz wkładam kij w mrowisko ;)...i na tym kończy się przewaga Opla nad BMW ;)...a w konkretnym przypadku przewaga automatu(dla fanów takiej skrzyni) nad manualem.

hiras

#177 Post autor: hiras »

Benzynka 320

jacek28

#178 Post autor: jacek28 »

kaliope pisze:BMW na ZB
tez tak zrobiłem po bmw byla astra no i zafira ale sentyment przynajmniej u mnie pozostał do tylnego napedu i jakości wykonania :?

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#179 Post autor: stapaw »

Witam.Komputer w ZB zasięg oblicza z ostatnich 30 km.stąd te różnice.Raz zwiększa,raz zmniejsza w zależności od jazdy.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#180 Post autor: robik79 »

dzis zauwarzylem ze znikla mi z komputera opcja automatycznej zmiany czasu moze ktos wie jak to przywrocicObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”