Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
lysy2305

#226 Post autor: lysy2305 »

Mam problem z błędem nr.112508 i nie wiem co on oznacza?Może ktoś podpowie?

Anony Mous

#227 Post autor: Anony Mous »

P1125 Throttle position sensor intermittent

Nie łączy czujnik położenia przepustnicy

Anony Mous

#228 Post autor: Anony Mous »

witam, dzisiaj pod czas jazdy najpierw pokazało mi komunikat niski stan płynu chłodzącego- poziom jest sprawdzony i jest w normie- po skasowaniu wyskoczył mi samochód z kluczykiem po wy pedałowaniu pokazało błąd 190158 czy to coś poważnego? bo po ponownym uruchomieniu autko z kluczykiem już się nie pojawiło. Co robić, co to za błąd bo sprawdzałem ale nic mi te oznaczenia nie mówią proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 22:33 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#229 Post autor: MieHor »

Błąd związany z DPF - wielokrotnie opisywany na forum

Anony Mous

#230 Post autor: Anony Mous »

marian329 pisze:witam, dzisiaj pod czas jazdy najpierw pokazało mi komunikat niski stan płynu chłodzącego- poziom jest sprawdzony i jest w normie- po skasowaniu wyskoczył mi samochód z kluczykiem po wy pedałowaniu pokazało błąd 190158 czy to coś poważnego? bo po ponownym uruchomieniu autko z kluczykiem już się nie pojawiło. Co robić, co to za błąd bo sprawdzałem ale nic mi te oznaczenia nie mówią proszę o pomoc.
niby niski poziom płynu to bolączka ZB...trzeba nalać ponad stan i będzie ok

natomiast ten bład to czujnik ciśninień...czyli nie wesoło....skasuj...jeśli znów wyskoczy...jak najszybciej go wymień...niestety pare stówek w plecy...albo wycinka

Anony Mous

#231 Post autor: Anony Mous »

z tego co doczytałem na forum to jest to usterka przewodu elastycznego czujnika filtra spalin , jutro pojadę do zaprzyjaźnionego mechanika i sprawdzimy miejmy nadzieje że to tylko będzie gumowy wężyk :mrgreen: i skończy się na groszowej sprawie :lol:

Szymon78

#232 Post autor: Szymon78 »

polukajcie tez przewody igelitowe miedzy czujnikiem przy filtrze paliwa a rurką metalową idącą w tunelu środkowym. Ja tam właśnie mialem pękniecie.
reszta jak Lorry opisał jest tu
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ght=190158

Anony Mous

#233 Post autor: Anony Mous »

Witam czy ktos orientuje sie odnosnie tego błędu:
P0134 - Obieg prądowy czujnika O2, zwolniona reakcja (Rząd 1, Czujnik 1)
(5E) - Nie występuje

dodam że wyskoczył wczoraj po 8-miu godzinach stania na mrozie (po pracy) błąd skasowałem. Rano w garażu było wszystko ok. a po pracy znowu powtórka szybkie sprawdzenie Op-comem i błąd ten sam :lol: (chyba nie lubi mrozu)
mam dosyć blisko do pracy 4 km - może ma to coś wspólnego ?

Takie coś znalazłem na Opel 24
P0134 - Obwód czujnika O2- poza wymaganym zakresem (rząd 1, czujnik 1)
(00) - Nie występuje

134 wiadomo jak nie przepala wszystkiego to i wykrywa o2 w wydychanym powietrzu

po nagrzaniu silnika do temp ok 60st w układzie chłodzenia działa ok.

pozdrawiam

Cezary S.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł :mysli:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#234 Post autor: MieHor »

Do sprawdzenia sondy lambda

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#235 Post autor: Lorry »

Ja powiem tak:

W tamtą zimę jak bawiłem się w jazdy na krótkich odcinkach to mi wywalało błąd mówiący o złej mieszance... Tak mam czasem i teraz. Ale to tylko takie kręcenie się ze 2-3km wokół komina i też nie zawsze... Ale po trasie czy coś nigdy !

Moją metodą było rozprawienie się z nagarem: dodatek STP do benzyny i trasa 50km (przy okazji) ale olej spalanie, tam gdzie byś mial na lajcie 6 trzymaj 4, tak żeby miała możliwie długo wyższe obroty typu 3,5 i więcej, ale stabilnie i pod obciążeniem... Od czasu tego zabiegu prolemów z byczkiem praktycznie brak ;)

adikub22

#236 Post autor: adikub22 »

panowie dzisiaj wyskoczył mi błąd jak w tytule i jak dobrze odczytuję jest to błąd P 1125, tylko nie wiem co oznacza jeden z forumowiczów zamieścił opis po angielsku i oznacza ,,P1125 Throttle position sensor intermittent" a z angola jestem słaby więc proszę o pomoc. Próbowałem na własną rękę przetłumaczyć translatorem angielskiego ale jakieś brednie wychodzą. Czekam na pomoc !!!!!!!

Sorry nie w tym dziale napisałem to ze zmęczenia i nieuwagi, proszę o przeniesienie do działu z silnikiem

kicaj

#237 Post autor: kicaj »

blad pozycji przepustnicy, wystepuje sporadycznie...

przemag

#238 Post autor: przemag »

Witam.Wyrzuciło mi błąd 0380 po wypedałowaniu, jak sprawdzić czy są jeszcze jakieś inne błędy.Czy one jeśli jest ich więcej wyświetlają się jeden po drugim a może trzeba wypedałować wiele razy jeden po drugim.
Drugie pytanie: do błędu 0380 Uszkodz. świec żarowych, wyświetla się jeszcze Insp 0
co to może oznaczać? Pomóżcie.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#239 Post autor: MieHor »

Błędy odczytać najlepiej przy pomocy jakiegoś urządzenia diagnostycznego.
Przy wypedałowaniu, jeśli jest ich więcej to wyświetlają się kolejno.
Komunikat INSP 0 oznacza konieczność wymiany oleju - może mieć niewłaściwe parametry na skutek rozrzedzenia przez ON w związku z niedokończonymi wypalaniami DPF

adikub22

#240 Post autor: adikub22 »

kicaj pisze:blad pozycji przepustnicy, wystepuje sporadycznie...
więc nic z tym nie robić tylko wykasować błąd?
A błąd sam się usunie po kilku rozruchach silnika czy trzeba podpinać kompa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”