[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#151 Post autor: Przemcio »

Eeee to moja średnia 9,2l. z 350km tylko po mieście z chwastem na pokładzie nie jest zła :lol:

hiuidiui

#152 Post autor: hiuidiui »

Moja zosieńka tylko miasto krótkie dystanse do 5km i zagrzewaniu silnika przy zeszło tygodniowych mrozach dobiła do 9 literków, w lecie jest duuuuuużo lepiej 7 - 7,5 l. Trasa 6 literków 130 - 140 km/h. A mojej żonce 5,5 litra i chodzi dumna i blada :P

Szymon78

#153 Post autor: Szymon78 »

ja ostatnio do pracy Zośka ganiam 30km w jedną stronęi:
- jazda typowo miejska 8,4l/100km - i nawet by pasowało z dystrybutorem
- jak wyjadę za miasto na dacze :lol: i jadę stylem emeryckim to 6,5l/km
jak pociskam ala 18-to latek to 7,2l

- i to w automacie przy głodnych 150KM

choc przyznam ze latem jechałem nad PL morze i cisnąłem pełen but (auto załadowane po dach) to 7,7l/100km wyszło średnio... :shock:

kubik_CDTi

#154 Post autor: kubik_CDTi »

Nie raz zimą przez pierwsze 100km jak się trafiło tylko po mieście miałem wyniki po 11l,ale to trasy po 1-2km.
Pozdrawiam

Anony Mous

#155 Post autor: Anony Mous »

U mnie spalanie przy obecnych temperaturach 9-10 litrów (100% miasto)

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#156 Post autor: rhaaziel »

U mnie przy minusie też nie jest za różowo, szczególnie, że dojazd do pracy Tychy-Kato-Tychy to najczęściej jeden wielki korek, także Zośka wciągnęła sobie żwawo 8,2 litra na setkę.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Szymon78

#157 Post autor: Szymon78 »

anooo. a ceny ON pędzą w górę jak szalone (zreszta nie tylko ON :/ )

ronin

#158 Post autor: ronin »

kaliope pisze:Szkoda tylko że palą o litr więcej....a dla mnie ekonomia jest priorytetem...zwłaszcza jak teraz manual mi pali 10.5 litra w zimie..
Coś dużo ci pali - u mnie ok. 8-8,5 litra i to wg dystrybutora (tankuję pod korek), głównie miasto. Fakt że mam dzienne LED-y ale teraz dzień krótszy i po 16-tej muszę włączać mijania

Szymon78

#159 Post autor: Szymon78 »

no cos duzo.. mi w miescie przy DTH-u teraz 8,5-8,7l pali

Anony Mous

#160 Post autor: Anony Mous »

ronin pisze: zwłaszcza jak teraz manual mi pali 10.5 litra w zimie..
Coś dużo ci pali - u mnie ok. 8-8,5 litra i to wg dystrybutora (tankuję pod korek), głównie miasto. Fakt że mam dzienne LED-y ale teraz dzień krótszy i po 16-tej muszę włączać mijania
jade tylko 5 km odcinki...jak ruszam to komputer pokazuje srednia z pierwszego km okolo 15-20 litrów....nic wiec dziwnego że schodzi do takiej średniej. Diesel na zimę i do miasta to nieporozumienie....ale cóż....byłem tego świadomy jak kupowałem. Tak w ogóle to jest wynik z grudnia...mrozy ponad -10 i korki. W jesieni spokojnie schodziłem do 7.5-8 na dokładine tych samych odcinkach

Ponadto...świadomie jadę na podwyższonych obrotach...tzn około 3 tyś przez 2-3 km....a czasami np przy -15 przez całą drogę ....czyli jadę sobie na drugim biegu okolo 50km/h tak żeby ją jak najszybciej rozgrzać, gdyż kondycja silnika...zwłaszcza egr'a jest dla mnie ważniejsza niż spalanie. Gdybym sobie jechał od razu na powiedzmy 2-2.2 tys obrotów..spalanie miałbym niższe...ale cóż z tego jeśli temp silinka byłaby max 60stopni przy tym 5 km odcinku. A tak to pali mi 10 ale dojeżdżam do pracy i mam 80 stopni po 5 km.

Po prostu mam zasadę, że nie wyłacze silnika póki nie mam 80 stopni w test mode. Zawsze jade na testmode...jak osiągnie 80 stopni to wtedy go wyłączam. A jak jadę tylko np 2 km i wiem że w życiu nie rozgrzeją ją do 80 stopni....to biorę kluczyki do Fabii :) a żona wrzeszczy, że jej paliwo wyjeżdzam :).
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 13:47 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 2 razy.

Mariusz80

#161 Post autor: Mariusz80 »

U mnie średnia z 445 kilosów wynosi dokładnie 8,09 jazda w 100% po mieście.

przemag

#162 Post autor: przemag »

Jak czytam wasze wypowiedzi to jestem przerażony.U mnie miasto 100% ok.8 km dziennie ,to spalanie ok 11,5 l przy lekkiej drodze.Doradzcie jak to zmienić ,co zrobić aby mniej spalał.Dodam że termostat nagrzewa mi się do ok 83 stopni,wymieniałem ostatnio dwumasę,i chłodnicę, czy spalanie można zmienić techem lub op-comem?

Anony Mous

#163 Post autor: Anony Mous »

przemag pisze:Jak czytam wasze wypowiedzi to jestem przerażony.U mnie miasto 100% ok.8 km dziennie ,to spalanie ok 11,5 l przy lekkiej drodze.Doradzcie jak to zmienić ,co zrobić aby mniej spalał.Dodam że termostat nagrzewa mi się do ok 83 stopni,wymieniałem ostatnio dwumasę,i chłodnicę, czy spalanie można zmienić techem lub op-comem?
zdecydowanie za dużo jak na odciniki 8 km i rozmumiem bez korków. To spalanie sam wyliczyłeś? czy z komputera? Może komputer zle skalibrowany a tak naprawdę nie pali tak dużo? Ile pokazuje komputer?

kicaj

#164 Post autor: kicaj »

no to jeszcze raz ja:
ostatnio jazda po krakowie max 5-10km w jedna strone, zakupy i z powrotem, w tym dogrzewanie auta na postoju (dzieci) - spalanie wyszlo ok 9-9.5l/100km
trasa w polsce ok. 7 litrow, przepisowo ale warunki niespecjalne, od granicy, przez berlin do hamburga predkosc przepisowa, tam gdzie brak ograniczen 3000obr/min predkosc ~155km/h spalanie wyszlo jakies 7-7,5l/100km

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#165 Post autor: Bodek »

Średnia z 1350 km tylko po mieście - 9,2 L/100KM - według kompa, inaczej jeszcze nie sprawdzałem, teraz wleję pod korek to sprawdzę jak to jest w praktyce ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”