[B]Uszkodzony alternator

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#226 Post autor: Anony Mous »

Nie zazdroszcze roboty, dostęp jest słaby. Daj znać jaka będzie diagnoza.

Anony Mous

#227 Post autor: Anony Mous »

Samochód przywrócony do stanu użytkowania. Alternator naprawiony- okazało sie też,że do wymiany pasek wielorowkowy oraz rolka napinająca, części które powodowały delikatny poślizg paska ( bez jakiegokolwiek pisku i innego dźwięku) co powodowało ,że alternetor się obracał ale nie ładował pełnym napięciem i kontrolka ładowania gasła. Warto przy naprawie wymienić ten pasek koszt paska około 55 zł. Czas wymiany alternatora to 45minut ( po 4 krotnym jego montażu i demontażu w dwie osoby.) Teraz czas na :piwo:

Anony Mous

#228 Post autor: Anony Mous »

wyciągaliście go od dołu z kanału czy od góry?

Anony Mous

#229 Post autor: Anony Mous »

Jakoś wygodniej było wyciągać od góry. Wyciąga się filtr powietrza, oraz filtr paliwa razem z metalową obudową- wystarczy odkręcić od przegrody i troszkę przesunąć , dobre dojście do śrub alternatora z każdej strony oraz rolki napinacza. Ostrożnie wyciągać bo miejsca nie za wiele a wszędzie lecą przewody jak nie z klimy to elektryki. Jak się nie ma dojścia do spodu to sposób jest dobry.

rejzer

#230 Post autor: rejzer »

dziś, przy okazji sprawdzenia poduch i ABS'u, elektryk diagnozował u mnie błąd 062101 (Uszkodzenie lampki kontrolnej alternatora L).
stwierdził, że nie ma do czego się przyczepić. ładowanie ok, żadnych problemów...jeżdzę z tym już od ponad miesiąca (błąd był, jak kupowałem Zofię) i nic się nie dzieje...
póki co kazał olać :lol:

Anony Mous

#231 Post autor: Anony Mous »

rejzer pisze: i nic się nie dzieje...póki co kazał olać :lol:
niby nic...ale ja bym nie mógł tego zabagatelizować....coś musi być nie tak....komputer nie jest taki głupi...

Anony Mous

#232 Post autor: Anony Mous »

Ja bym ten błąd skasował i czekał czy pojawi się znowu. Jeżeli tak to trzeba szukać
kaliope pisze:coś musi być nie tak....komputer nie jest taki głupi...
i być czujnym bo altek albo coś może walnąć. Jeżeli się nie pojawi to tylko się cieszyć , bo może autko na chwilę zafixowało.

Pawlo49

#233 Post autor: Pawlo49 »

Witam wszystkich
Wymieniłem alternator 105A (cały). ten który miałem odmówił posłuszeństwa błędy jakie miałem to: 062102; 062201 z tym pierwszym jeździłem ponad 2 m-ce, a ten drugi wyskoczył jak już nie było ładowania. Po zamontowaniu nowego dalej mi wyskakuje błąd 062201 Bardzo
proszę o pomoc ta Zośka już mnie finansowo rujnuje
Pozdrawiam :cry:

Anony Mous

#234 Post autor: Anony Mous »

Typowy błąd jaki ma większośc osób to
P0621 Generator Lamp/L Terminal Circuit Malfunction, czyli uszkodzenie lampki kontrolnej altka. I dziwi mnie to, że mówisz, że z tym błędem jeździełeś 2 miesiące gdyz ja..(i większość użytkowników) ledwie dojechałem do serwisu. Ten błąd wiąże się zwykle z wymiana układu prostowniczego lub regulatora napięcia.

Ty teraz masz:
P0622 Generator Field/F Terminal Circuit Malfunction, czyli: Obwód sterujący F polem alternatora - usterka lub Uszkodzenie w obwodzie sterowania alternatora - nieprawidłowe wzbudzenie F ,

Znalazłem jeden przypadek gdzie gość miał taki problem i się okazało, że 'fachoffcy' założyli nieprawidłowy regulator napięcia. Ty mówisz, że masz cały altek nowy...a może nie taki jaki fabryka przewiduje? Błąd mówi, że jest nieprawidłowe 'wzbudzenie', czyli prawdopodobnie nie ładuje od razu po włączeniu silnika na wolnych obrotach tylko dopiero po dodaniu gazu.

ja bym jeszcze podzwonił po serwisach alternatorów...może ktoś coś podpowie

Bozena

#235 Post autor: Bozena »

Mam problem z ładowniem dziś ledwo dojechałam do mechanika Zafirka B 150 kw 2006 Cosmo.Myśle,że to alternator,cztając to forum widze że to czesty kłopot.Nic już nie działało,boję sie,że mogły sie uszkodzić przez brak napięcia wyświetlacze.Czy to jest możliwe.Bardzo lubie to autko super się jeździ.

Anony Mous

#236 Post autor: Anony Mous »

Raczej nic się nie uszkodziło. Ponieważ nie było ładowania komputer odcinał kolejne systemy (ABS, poduszki, klimatyzacja itd..). Po wymianie alternatora i naładowaniu akumulatora powinno być wszystko ok. Pamiętaj niech ci sprawdzą akumulator, odchodzący alternator potrafi go uszkodzić.

Bozena

#237 Post autor: Bozena »

Dzięki za odpowiedz troche mnie uspokoiłes.Pozdrawiam.

Pawlo49

#238 Post autor: Pawlo49 »

Dzięki kolego za informację. Umówiłem się na wtorek do serwisy na podpięcie TECHA zobaczymy co powiedzą. Pozdrawiam

kolo1_234

#239 Post autor: kolo1_234 »

Witam !!!!
Dziś podczas jazdy moją Zafirą wyłączyło mi się ogrzewanie ( przestał działać nadmych ), za kilka minut zapaliła się kontrolka od sliskiej nawierzchni ABS i jescze taka jedna oczywiście wszystkie żółte, Za kolejnych kilka sekund siadło wspomaganie w kierownicy. Gdy zjechałem na parking i zgasiłem autko więcej już zapalić nie chciało pstryka tak jak akumulator by padł.

Co to może być
Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 17:09 przez kolo1_234, łącznie zmieniany 1 raz.

smaru

#240 Post autor: smaru »

pewnie alternator padl - w dieselkach podobno to norma

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”