[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kowal

#286 Post autor: kowal »

płyn jest czyli jest to moze byc wina termostatu ?mam jeszcze jedno pytanko wymieniac cały termostat czy tylko wkład

olo018

#287 Post autor: olo018 »

To zależy od stanu gniazda w obudowie ,jeśli są wżery to będzie przepuszczał i wkład nic nie da .

LoKi

#288 Post autor: LoKi »

witam, moja sprawa z termostatem załatwiona i winowajcą był jednak termostat a mianowicie. Gdy oddałem autko do mojego mechanika, gość do mnie zadz. i powiedział że ledwo dotkną termostatu i została mu w ręce ta plastikowa rurka co od niego wychodzi :/ wymienił cały kompletny termostat (obudowa,wkład,czujka) i po problemie po przejechaniu 2-4km wskazówka prawie na baczność :)

DAREK 78

#289 Post autor: DAREK 78 »

ja wymienialem sam wklad kupilem w serwisie opla koszt 40zl plus wymiana 20zl

olo018

#290 Post autor: olo018 »

Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć w sprawie wkładu do mojego silnika, Problem tkwi w jednej literce w numerze silnika .
http://allegro.pl/nowy-termostat-opel-a ... 06682.html

zapytałem sprzedawce odnośnie wkładu i otrzymalem taką odpowiedz,
katalog podaje (Y20DTH Motor Nr.< 17B49754) u Pana jest litera L wiec raczej nie bedzie pasowalo.
Mój nr silnika to 17L08562
nadw W0L0TGF7552139823 .
Wydaje mi się że nie ma raczej różnicy w wkładach do 2,0 DTI YDTh :|
I jeszcze znaczek < oznacza ,myślę że od numeru ,czyli wszystkie następne litery i cyfry???.

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#291 Post autor: sobit »

wydaje mi się, że kupiłem taki sam, ale nie jestem pewny. Mój silnik to y20dth. Z tego co widzę masz ten sam lub dtl. Jak będziesz jednak zamawiać, radzę się zapytać jaka jest temp. otwarcia. W moim była 87*C i zimą wskaźnik pokazuje po nagrzaniu gdzieś 85. No i przy włączonym nadmuchu i niskich obrotach temperatura szybko spada, więc lepiej mieć z wyższą temp. pełnego otwarcia.

olo018

#292 Post autor: olo018 »

I ja tak mam około 85 stopni i po około 8 10 kilom , mam YDTH 101km i myśle że taki z temp otwarcia 92 byłby ok ,ale znów w lato nie wiadomo jak będzie skutkować ,a przegrzanie diselka to problem potem.

lukaszek_0583

#293 Post autor: lukaszek_0583 »

Cześć wszystkim, własnie jestem po wymianie termostatu, jednak problem jak przed wymianą pozostał, mianowicie: jak jadę trasą na której idzie lecieć min.100/h to wskaźnik temperatury wskazuje mi 90 st. i jest spoko, jednak jak wjade do miasta , gdzie trzeba jechać 50-60 wtedy temperatura mi spada nawet do 70 st. nie włącza sie wentylator ani nic.!!! wiem, ze kiedyś już był ten temat jednak nie umie go znaleźć, proszę o pomoc. ps. stary termostat podgrzałem i sie okazało że nie otwiera, ten otwiera przy ok 90 st, wymieniłem cały z obudową wahler...proszę o pomoc

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#294 Post autor: sobit »

moim zdaniem spokojnie ten 92 można włożyć bo przy tym 87 to mi się jeszcze ani razu wentylator nie włączył i nigdy wskazówka nie przekroczyła 90. Raz w korku przy temp około 30*C na zewnątrz pokazała 89. Była ciut przed kreską. W razie czego możesz zawsze włączyć nagrzewnicę na 4 bieg i ciepło... lukaszek_0583 może jeździsz na niskich obrotach i ogrzewaniem na maxa?

lukaszek_0583

#295 Post autor: lukaszek_0583 »

sobit pisze: lukaszek_0583 może jeździsz na niskich obrotach i ogrzewaniem na maxa?
hmm, w sumie pokrętło temp na maks ale wentylator na 2. a to ma znaczenie?

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#296 Post autor: sobit »

silnik się słabo grzeje, a nagrzewnica odbiera dużo ciepła. Jednak to nie to, bo u mnie w tej konfiguracji nie spada poniżej 80

lukaszek_0583

#297 Post autor: lukaszek_0583 »

sprawdziłem i rzeczywiście, jak dam jak w lato, czyli pokrętło na zimno , to temperatura dochodzi do 90 st, jednak jak podkręce ogrzewanie na maksa, to spada ponizej 80 st, nawet do 70. Co poradzić? czy tak powinno być??ps. zeszłej zimy tego nie zauważyłem(możliwe że było tak samo)

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#298 Post autor: sobit »

możesz jeszcze sprawdzić czy ten termostat jest na pewno dobry. Odpal zimne auto i sprawdzaj chłodnicę, czy się nie grzeje. Niektórzy piszą, że ten gumowy gruby wąż od termostatu, ale mi się wydaje, że on się grzeje również od silnika, więc lepiej chłodnicę

lukaszek_0583

#299 Post autor: lukaszek_0583 »

sobit pisze:możesz jeszcze sprawdzić czy ten termostat jest na pewno dobry. Odpal zimne auto i sprawdzaj chłodnicę, czy się nie grzeje. Niektórzy piszą, że ten gumowy gruby wąż od termostatu, ale mi się wydaje, że on się grzeje również od silnika, więc lepiej chłodnicę
wczoraj sprawdzałem to przy wymianie, dopiero jak temperatura pokazywała ok90 st. otwierał się termostat i chłodnica grzała, prędzej chłodnica zimna.

olo018

#300 Post autor: olo018 »

Tylko czy wymiarowo będzie pasował ? ,no nic ,50 zeta nie wiele a może pomoże ,tylko robota ewentualna zbędna ,ale będzie jakieś doświadczenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”