[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#211 Post autor: MieHor »

W opisie piszą, że wgrywają oryginalny soft dla Opli bez DPF-a, tak że nawet nie są potrzebne żadne czujniki, stąd tylko prosta rura w miejsce DPF.
Ciekaw jestem opinii konkurentów działających na forum nt. tej metody

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#212 Post autor: heko »

..heh...świetny pomysł, wyciąć wszystko wraz z katalizatorem...super ekologia :lol: ...wiem jaki potworny...gryzący w oczy smród wydobywa się z nowoczesnego diesla bez kata :shock:

ronin

#213 Post autor: ronin »

heko pisze:..heh...świetny pomysł, wyciąć wszystko wraz z katalizatorem...super ekologia :lol: ...wiem jaki potworny...gryzący w oczy smród wydobywa się z nowoczesnego diesla bez kata :shock:
Fucktycznie, dopiero teraz zauważyłem że wywalają nawet kata :shock:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#214 Post autor: Lorry »

Katalizator pewnie po to wywalają żeby zarobek wyższy był :roll:

Co do smrodu w nowych: Jak czasem jadę za np jakąś Audi A6 c6 z 3.0tdi i mam uchyloną szybę, on ruszy to czuć za nim taki dziwny zapach :? W takim razie po wywaleniu DPFa i kata może robić za dostawcę gazu do terminowania korników....

wtowaw

#215 Post autor: wtowaw »

Mam pytanie . Czy po wywaleniu DPF-a zawór EGR dalej działa, czy zostaje zaślepiony.
Nie mogłem takiej informacji znalezc.
Pozdr.

Anony Mous

#216 Post autor: Anony Mous »

EGR dalej jest na swoim miejscu i pracuje.Choć widziałem gdzieś ofertę wyłączenia EGR-a w CDTi.

Jankil

#217 Post autor: Jankil »

EGR zostaje. Mi go zostawili nie widze z resztą powodu, dla którego miałby byc wywalony.

Kempes9

#218 Post autor: Kempes9 »

TuneFORCE! Powiedz, czy i ewentualnie kiedy planujesz nastepną zbiorową wycinkę DPF-a i co dalej z listą poznańską? czy nadal jest aktualna a jezeli tak to jaki ewentualny termin realizacji?

kjolsztyn

#219 Post autor: kjolsztyn »

Ja jak narazie problemow z tzw chwastem nie mam. 3 wypalania na 2000 km i to bardzo szybkie i bezproblemowe. Ale i tak mysle o zabiegu + dodaniu sobie odrobine mocy. Tyle ze jak widze w okolicy olsztyna nie ma chetnych na zbiorowke. Moze ktos chociaz poleci jakis zaufany zaklad w promieniu 200km? Lepiej chyba to zrobic nim zaczna sie klopoty. A wogole to olsztyniacy prosze o kontakt - na ulicach was widuje sporo.

kubik_CDTi

#220 Post autor: kubik_CDTi »

Warszawa Mineralna 26 MR-Motors ;)

Anony Mous

#221 Post autor: Anony Mous »

kjolsztyn pisze: Moze ktos chociaz poleci jakis zaufany zaklad w promieniu 200km?
Wycinałem DPF-a i wirusowałem kompa tutaj :arrow: http://www.agma-tuning.pl/

manio159

#222 Post autor: manio159 »

witam , czy szykuje się jakaś zbiorowa akcja wycinki dpf w Krakowie

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#223 Post autor: heko »

...jak będzie parę autek w "kupie", to się zrobi..na razie pojedynczo się zgłaszają ;)

[ Dodano: Pią Gru 31, 2010 01:43 ]
...no i następna Zafirka ...chwast wyrwany :lol:
...DPF troszkę jednak trzymał...

Obrazek

marek12578

#224 Post autor: marek12578 »

Witam, jestem tu nowy, niedawno stałem się posiadaczem opla z cudownym proekologicznym wynalazkiem który dał mi się we znaki już w pierwszym miesiącu użytkowania auta.

Chciałem zapytać czy z samochodami po usunięcia dpfu nic złego się nie działo?

Kupiłem samochód z przeznaczeniem na taxi i niestety nie przewidziałem takiego problemu, moja jazda to około 80-90% miasto i teraz jestem zmuszony usunąć ten filtr bo wypalanie włącza się co około tydzień.

Jeśli będzie zbiorowa wycinka to jestem chętny, a jeśli nie będzie w najbliższym czasie to prawdopodobnie i tak w ciągu półtora miesiąca go usunę bo jest dosyć problematyczny...

bart1234

#225 Post autor: bart1234 »

Witam!


Ten wykres 2 posty wyżej to z mojej Zafiry.
Grzegorz wywalił DPFa oraz zrobił CHIP i na razie jest bardzo fajnie.
Autko przybrało na mocy i na prawdę super się zbiera!
Na razie nie miałem większych możliwości sprawdzenia mocy bo warunki pogodowe nie bardzo na to pozwalają, ale jak tylko będe miał okazje to na pewno zdam relacje.

Dzięki Grzesiek!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”