Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#241 Post autor: Zdenek2007 »

Przewody hamulcowe, 2 sztuki z tego co wiem są w dodatkowym oplocie, niestety nie mam zdjęć tylko gdzieś na jakimś forum widziałem, ale 100% dowodem na obecność w ZB
systemu ESP i TC, bo to w Zafirce 2w1, jest owa żółta trójkątna kontrolka.
Moim zdaniem jak jest i działa w opisany wyżej sposób to nie trzeba zaglądać pod maskę.

Mihó

#242 Post autor: Mihó »

Po pierwsze - przewody w oplocie. Normalnie mają ok. 6mm średnicy. Przy ESP jest oplot i ok. 10mm średnicy. Jeśli ktoś z Was ma fabrycznie zamontowany hak, to wtedy ESP bankowo jest (taki wymóg producenta - w razie utraty stabilności przyczepy ostro hamować, by przyczepa wytrąciła tył samochodu z toru jazdy, a resztą powinien zająć się ESP)

DAREK 78

#243 Post autor: DAREK 78 »

i znowu swieci tc zrobilo sie cieplej i zaczelo swiecic ma to związek z temperaturą
Ostatnio zmieniony 24 gru 2010, 12:56 przez DAREK 78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#244 Post autor: oki »

Wywalenie bezpiecznika od ABSu i TC odpina też wspomaganie.
W OPC nie ma wyłącznika TC czy ABS więc dorobiłem go wcinając się przy elektronice ABSu w kabel czarny pozycja nr 15 tym samym zapalają sie kontrolki ABS i TC i całość nie działa ale mam wspomaganie. Jedyny minus ze nie działa licznik prędkości.

dariusz.siuchta

#245 Post autor: dariusz.siuchta »

No i znowu u mnie sie pojawił problem z TC ABS i prędkościomierzem
Tym razem błąd C0035 - Otwarty obwód sensora koła przednie lewe
Co za szczęście :?
Przewody które wcześniej lutowałem są całe wszystko wygląda OK. Co robić?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#246 Post autor: Harry200 »

Przewody lutowane miałeś na części która pracuje z zawieszeniem,przewód lutowany nie jest elastyczny i może przy lucie sie przerwał..??

dariusz.siuchta

#247 Post autor: dariusz.siuchta »

H,Łajszczak pisze:Przewody lutowane miałeś na części która pracuje z zawieszeniem,przewód lutowany nie jest elastyczny i może przy lucie sie przerwał..??
Przewody się przetarły tym razem w dwóch miejscach ale nie w tym co było lutowane. Stwierdziłem że ten przewód juz trochę się zmęczył i wymieniłem go praktycznie na całej długości, tym samym zaciekawiła mnie jedna rzecz obok tego czujnika ABS TC i wskazówki od prędkośći jest zamocowany takjakby drugi czujnik ale jest nie wykorzystany, czy to może być do ASP ? Poniżej fotka

Obrazek

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#248 Post autor: darek_s »

To zdaje sie jest wtyczka od czujnika zuzycia klockow.pzdr.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#249 Post autor: Harry200 »

Tak ,u mnie są tam podłączone czujniki zużycia klocków hamulcowych..

DAREK 78

#250 Post autor: DAREK 78 »

umnie tez to jest czuinik klockow

dariusz.siuchta

#251 Post autor: dariusz.siuchta »

Super dzięki za info, czyli mogę sobie tutaj taki czujnik domontować, czy trzeba coś dogrywać do kompa żeby ten czujnik działał ? Jak ja będe to widział, skąd będę wiedział że klocki są już kiepskie skoro mam najuboższą wersję wyświetlacza - czyli RDS dla radia data temperatura ??

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#252 Post autor: marwisn »

Niestety nie będziesz wiedział. Ta informacja pokazuje się w polu wyświetlacza, którego u Ciebie nie ma.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#253 Post autor: MieHor »

Albo wymiana TID na MID załatwi problem, Choćby ten jeden przykład z niewykorzystaną złączką może świadczyć, że również do innych czujników jest już fabryczna instalacja, co by znacznie ułatwiło taką wymianę

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#254 Post autor: Harry200 »

W Astrze miałem TID a sygnalizacja końca klocków działała w ten sposób że jak wciskałem hamulec to zapalała mi się lampka recznego.Może w Zośkach też coś takiego jest możliwe.??

DAREK 78

#255 Post autor: DAREK 78 »

ja uciolem te kable od tego czuinuka poniewaz mam nowe klocki i tak wlanczal mi sie komunikat zeby wymienic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”