[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#181 Post autor: Przemcio »

Zazdroszczę koledze , ja tak nie potrafię, usnąłbym ;)

kubik_CDTi

#182 Post autor: kubik_CDTi »

W dziejszych czasach komfortem jest móc się nie spieszyć ;)

[ Dodano: Pon Sty 31, 2011 20:38 ]
rhaaziel pisze:kubik_CDTi masz prawie identyczne wskazania spalania jak ja :) to chyba świadczy o tym, że nasze Zośki są zupełnie zdrowe, a i pewnie mamy zbliżony styl jazdy :evil2:

ps. u mnie po chipie spalanie też spadło ale było to chyba jednak zasługą pozbycia się DPF ;)
Zapewne bylibyśmy w trasie kompanami :lol: ,coraz trudniej o takich,a jeszcze takich z dozą rozsądku to już ze świecą szukać.

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#183 Post autor: Piotr »

kubik_CDTi pisze:W dziejszych czasach komfortem jest móc się nie spieszyć ;)
O święte słowa. Ja nie tylko samochodem musiałem zwolnić. Jeden zawalik mam już za sobą to i mniejsza prędkość życia codziennego idzie w parze z mniejszą prędkością jazdy. Każdego dopadnie ten komfort zwolnionej prędkości. Puki co, życzę szerokiej drogi (przy max prędkości) i niskich mandatów, choć taryfikator już się zmienił i ceny są nieco wyższe. Mnie na to nie stać.

kubik_CDTi

#184 Post autor: kubik_CDTi »

Piotr pisze:
kubik_CDTi pisze:W dziejszych czasach komfortem jest móc się nie spieszyć ;)
O święte słowa. Ja nie tylko samochodem musiałem zwolnić. Jeden zawalik mam już za sobą to i mniejsza prędkość życia codziennego idzie w parze z mniejszą prędkością jazdy. Każdego dopadnie ten komfort zwolnionej prędkości. Puki co, życzę szerokiej drogi (przy max prędkości) i niskich mandatów, choć taryfikator już się zmienił i ceny są nieco wyższe. Mnie na to nie stać.
Doskonale rozumiem,zdrowie ma się jedno,a po zawale człowiek to najczęściej dopiero załapuje,o ile dostanie na to szansę ;)
Wiadomo szybka jazda musi iść w parze z rozsądkiem,gdyby tak nie było to wielu by już tu nie pisało.
Pozdrawiam

Przemcio

#185 Post autor: Przemcio »

Jazda dynamiczna i bezpieczna to nie to samo co agresywna i ryzykancka a taką preferują mistrzowie prostej. Taki styl nie sprzyja oszczędnościom i wyciszeniu. Złoty pięćdziesiąt na budziku i ZZtop w radyjku nie powoduje specjalnego bicia serca. :> Jak chcę się pościgać to wole gokarty i zapraszam do mojej wioski.Kubik tam możemy zobaczyć kto komu dokopie :lol: :piwo:

kubik_CDTi

#186 Post autor: kubik_CDTi »

Przemcio pisze:Jazda dynamiczna i bezpieczna to nie to samo co agresywna i ryzykancka a taką preferują mistrzowie prostej. Taki styl nie sprzyja oszczędnościom i wyciszeniu. Złoty pięćdziesiąt na budziku i ZZtop w radyjku nie powoduje specjalnego bicia serca. :> Jak chcę się pościgać to wole gokarty i zapraszam do mojej wioski.Kubik tam możemy zobaczyć kto komu dokopie :lol: :piwo:
Ty w związku z naszą licytacją 1,7 vs.1,9 rozumiem :lol:
Gdyby nie cała Polska do przejechania...

Przemcio

#187 Post autor: Przemcio »

Był bym żałosny stawiając 125kucy przeciwko 160.Ooo nie.

kubik_CDTi

#188 Post autor: kubik_CDTi »

160KM to jest tylko od święta :lol:
134 na codzień,więc taka różnica to jest kwestia kierowcy ;)

Przemcio

#189 Post autor: Przemcio »

Na razie jestem :lol: a właściwie moje A17DTR jest na środkach przeczyszczających układ wtryskowy.Dziś shellem a od przyszłego tygodnia Liqui Moly.Potem sprawdzanie czy nie dostaje się fałszywe powietrze.Może w międzyczasie ktoś się zlituje i wymyśli jak pozbyć się chwasta to .... wtedy wizyta u fachowców od Denso w sprawie wzmocnienia :>

m.toczek

#190 Post autor: m.toczek »

DPF czy to jest ten filtr cząsetk stałych (czy on zwieksza zużycie paliwa?- jeżeli tak to jak się go pozbyć? :D ) i co oznacza że auto jet po chipie?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#191 Post autor: MieHor »

m.toczek pisze:DPF czy to jest ten filtr cząsetk stałych (czy on zwieksza zużycie paliwa?- jeżeli tak to jak się go pozbyć? :D ) i co oznacza że auto jet po chipie?
TAK - w dziale ZB - silnik masz kilka tematów przyklejonych - lektura obowiązkowa

m.toczek

#192 Post autor: m.toczek »

dziękuję za podpowiedź
poczytam
pzdr
m.toczek

briano

#193 Post autor: briano »

i co oznacza że auto jet po chipie?[/quote]
Oznacza to że auto ma zwiększoną moc czyli liczbę KM i Nm poprzez wgranie odpowiedniego oprogramowania- zwane inaczej zawirusowaniem.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#194 Post autor: Bodek »

Zalałem wczoraj pełny bak i miła wiadomość dla mnie:
- spalanie według kompa 9,3 (jazda po mieście)
- spalanie realne zatankowany cały bak, przejechane prawie 6 setek (jazda po mieście) - spalanie 8,6

Strasznie oszukuje ten komp :>, szkoda, że nie mam CarPass - u zrobiłbym małą korektę ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#195 Post autor: Anony Mous »

Bodek_K pisze:Zalałem wczoraj pełny bak i miła wiadomość dla mnie:
- spalanie według kompa 9,3 (jazda po mieście)
- spalanie realne zatankowany cały bak, przejechane prawie 6 setek (jazda po mieście) - spalanie 8,6

Strasznie oszukuje ten komp :>, szkoda, że nie mam CarPass - u zrobiłbym małą korektę ;)
zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać lub wyciągać wnioski, powtórz identyczne tankowania na kolejnych dwóch, trzech bakach, na tym samym dystrybutorze. Ja robiłem korekte przez pół roku....i dalej czasami komp podaje dziwne liczby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”