Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
David

#301 Post autor: David »

Witam, mam pytanie. czy jazda z błędem p0130 może bardzo zaszkodzić samochodzikowi? padła mi wczoraj sonda lambda, i dopiero w poniedziałek lub wtorek mogę ją zmienić. czy do tego czasu mogę normalnie użytkować moją Zosię? pytam bo w niedzielę i poniedziałek mam wyjazdy do Wawki. Dzięki za info :piwo:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#302 Post autor: Harry200 »

Samochód wejdzie w tryb awaryjny,trochę ją przymuli pewnie,jak sterownik będzie dawał bogatszą mieszankę wtedy katalizatorowi się dostanie.Ja w Omedze jężdziłem ze dwa tygodnie i nic mi się nie stało,Myślę że i Ty możesz te parę dni pojeździć nie szarżując zbytnio..

David

#303 Post autor: David »

mam na pewno sondę Siemensa z 4 przewodzikami, czy muszę szukać również sondy Siemensa czy mogę założyć 4 kablową np. Boscha? zamienniki itp nie wchodzą w grę. będzie jakaś różnica pomiędzy tymi dwiema sondami? muszę jakoś potem podpinać kompa czy na zasadzie Plug&Play bedzie działać? :mrgreen:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#304 Post autor: Harry200 »

Musiałbyś poszukać w katalogach ich parametrów technicznych a wszczególności jakie napiecia daję (0-1V 1-0V 0-5V 5-0V) bo podgrzewanie to raczej będzie takie samo na 12V....

aewo
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2011, 07:20
Lokalizacja: Łódź
Model:

#305 Post autor: aewo »

Witam.
Dziś rano po odpaleniu moja Zosia do mnie przemówiła :cry: , a mianowicie świeci się kontrolka "autka z kluczykiem" i"autka w poślizgu"
Po zczytaniu błędu wyświetla ECN 218217-czyli błąd czujnika temperatury płynu chłodzącego (chyba dobrze odczytałem-jeśli nie to mnie poprawcie) ale co ma z tym wspólnego ESP :?:
Czyżby dwie usterki na raz :?:
_________________
Pozdrawiam aewo.

kicaj

#306 Post autor: kicaj »

moze to: U2108 Invalid Data from ABS (Anti-Lock Brake System) ABS/TC/ESP (Vehicle Dynamic System) B-018

aewo
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2011, 07:20
Lokalizacja: Łódź
Model:

#307 Post autor: aewo »

Czujnik raczej sprawny.Rozgrzałem auto,wentylator chłodnicy włączył się przy 73 stopniach.
_________________
Pozdrawiam aewo.

Woytas

#308 Post autor: Woytas »

No i mi dziś Zosia focha strzeliła...odpaliłem, zgasła, odpaliłem 2 raz i błąd ECN 161450 (immo). Po wypedałowaniu dziada, błąd znikł i Zosia jakby gdyby nic śmiga.

kicaj

#309 Post autor: kicaj »

czas wymienic baterie w pilocie?

Woytas

#310 Post autor: Woytas »

no takie moje pierwsze skojarzenie....ale pilot cały czas zgarnia z daleka :/

meho

#311 Post autor: meho »

witam,
chciałem się podpiąć pod pytanie kolegi grześ, u mnie wyskoczył błąd po wciśnięciu
R i S
1 003
14972

czy to chodzi o C0149?

dzieki bardzo meho

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#312 Post autor: MieHor »

meho, to co wyczytałeś na wyświetlaczu komputera pokładowego po jednoczesnym naciśnięciu przycisków R i S nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek błędem.
To co odczytałeś oznacza tylko wersję oprogramowania zawartą w Epromie MID'a (1 003) oraz zaprogramowany kod rozmiaru ogumienia (opon), w tym przypadku 14972 oznacza opony o rozmiarze 195/65/15

meho

#313 Post autor: meho »

szacun dla kolegi,
no i przynajmniej będę spał spokojniej.

dzięki

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#314 Post autor: MieHor »

meho, odnośnie ewentualnych błędów - niestety w ZA z silnikiem diesla nie działa metoda "na pedały" a w związku z tym w celu zdiagnozowania swojej fury pozostaje tylko serwisowy Tech2 lub jakiś interfejs diagnostyczny, np. O-C

norbert_p

#315 Post autor: norbert_p »

Witam. Metodą hamulec-gaz pojawiły mi się błędy:
7071
65070
161450
161600

Rozszyfruje je ktoś?

- O co chodzi z brakiem komunikacji z CAN? U mnie jest kilka błędów z tym połączeniem... Czy to groźne i czy są tego jakieś objawy?
-O co chodzi z błędem kluczyka i transpondera? Przecież kluczyk działa...
-I ostatnie "o co chodzi": Jest również u mnie błąd z CIM? Jakie są objawy? U mnie klakson działa. Jakoś dziwnie, bo jednotonowo, ale może o to chodzi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”