Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Wyplosz

#316 Post autor: Wyplosz »

Mam następujący problem z Zafira A rocznik 2003 2.2 DTI. Samochód nie chce odpalić, zawiozłem samochód do mechanika i okazało sie ze padł czujnik sterownika pompy wtryskowej, gośc mi powiedział za naprawe astronomiczna cene 4 tyś. złotych za to na poczatku, ostatnio dzwoniłem to mówi ze da sie to za 2 tys zrobić ale konieczna jest wymiana pompy. Doradźcie czy jest szukać całą pompe czy czujnik, bo nie wiem czy mnie nie naciąga na kosztu niepotrzebne? Jak by ktoś miał mozliwośc sprawdzenia po numerze vin jaka tam pompa podchodzi jakie numery seryjne ?

seba119

#317 Post autor: seba119 »

Powiem tak jeżeli padł ci sterownik to z czyszczeniem pompy naprawa u pompiarza wyniesie cie ok 1800 zł a reszta to jest robocizna tego co ją wyjął i zawiózł.

Anony Mous

#318 Post autor: Anony Mous »

A mi dziś cholera nie zapaliła, kręciłem aż zdechł aku. Teraz się ładuje.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy podgrzewanie filtra paliwa włącza się razem ze świecami i czy można jakoś ręką wyczuć że grzeje ?? Który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny ??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#319 Post autor: Harry200 »

celius pisze:czy podgrzewanie filtra paliwa włącza się razem ze świecami
,po części tak,napięcie jest dawane z tego samego przekaźnika co na sterownik silnika,świece i podgrzewanie filtra,ale dalej za grzanie świecami odpowiada sterownik podgrzewania świec a za podgrzewanie filtra następny przekaźnik sterowany przez sterownik silnika..Przekaźnik ten jest w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika pierwszy od dołu po lewej stronie i tam też jest bezpiecznik od podgrzewania w tej samej skrzynce na samym dole 30A..

Anony Mous

#320 Post autor: Anony Mous »

H,Łajszczak pisze:
celius pisze:czy podgrzewanie filtra paliwa włącza się razem ze świecami
,po części tak,napięcie jest dawane z tego samego przekaźnika co na sterownik silnika,świece i podgrzewanie filtra,ale dalej za grzanie świecami odpowiada sterownik podgrzewania świec a za podgrzewanie filtra następny przekaźnik sterowany przez sterownik silnika..Przekaźnik ten jest w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika pierwszy od dołu po lewej stronie i tam też jest bezpiecznik od podgrzewania w tej samej skrzynce na samym dole 30A..
Czyli jak jest na tym samym przekaźniku i bezpieczniku co sterowniki silnika to jak by było coś nie tak to i sterownik by nie działał ??

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#321 Post autor: Dziadek13 »

celius pisze:
H,Łajszczak pisze:
celius pisze:czy podgrzewanie filtra paliwa włącza się razem ze świecami
,po części tak,napięcie jest dawane z tego samego przekaźnika co na sterownik silnika,świece i podgrzewanie filtra,ale dalej za grzanie świecami odpowiada sterownik podgrzewania świec a za podgrzewanie filtra następny przekaźnik sterowany przez sterownik silnika..Przekaźnik ten jest w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika pierwszy od dołu po lewej stronie i tam też jest bezpiecznik od podgrzewania w tej samej skrzynce na samym dole 30A..
Czyli jak jest na tym samym przekaźniku i bezpieczniku co sterowniki silnika to jak by było coś nie tak to i sterownik by nie działał ??
Można to prześledzić chodzi o silnik DTL.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2011, 18:23 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

Anony Mous

#322 Post autor: Anony Mous »

Dziadek13 pisze: Można to prześledzić chodzi o silnik DTL.
[url=http://img842.imageshack.us/img842/7996/schematdtl.th.jpg]Obrazek[/URL]
No można .... jak się ktoś zna :) A ja nie :(

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#323 Post autor: Dziadek13 »

To ci opisałem wtedy filter grzeje jak klapnie K17 a jeżeli świece grzeją normalnie to przekaźnik K17 lub bezpiecznik F8.56 jest walnięty,chyba że sam podgrzewacz jest uszkodzony powiem że to raczej nie możliwe.A jeżeli uszkodzony masz K18 to świec nie zagrzejesz sprawdź czy przechodzi napięcie nogi przekaźnika 30/87 a jego sterowanie idzie z sterownika noga B58.Należy sprawdzić bezpiecznik F6 i przekaźnik K18 bo jak będą uszkodzone to sterownik nie ma napięcia a za razem imobilajzer,świece żarowe,podgrzewacz paliwa i inne,rozrusznik jest sterowany gdzie indziej dla tego kręcił.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#324 Post autor: Harry200 »

Sprawdż przekaźnik w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika pierwszy od dołu po lewej stronie i bezpiecznik od podgrzewania filtra w tej samej skrzynce na samym dole 30A.Przekażnik ten i bezpiecznik sa tylko od podgrzewania filtra paliwa..Przekażnik który zasilają syterownik gdyby był uszkodzony to byś nie odpalił silniuka..

Anony Mous

#325 Post autor: Anony Mous »

H,Łajszczak pisze:Sprawdż przekaźnik w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika pierwszy od dołu po lewej stronie i bezpiecznik od podgrzewania filtra w tej samej skrzynce na samym dole 30A.Przekażnik ten i bezpiecznik sa tylko od podgrzewania filtra paliwa..Przekażnik który zasilają syterownik gdyby był uszkodzony to byś nie odpalił silniuka..
Oki jutro sprawdzę. Jak dobrze pamiętam mam tam chyba 2 przekaźniki (jeden po lewej i jeden po prawej) i 1 lub 2 bezpieczniki umieszczone na dole po prawej jeden za drugim. Tak mi się wydaje, ale jutro to sprawdzę.

OK a czy dotykając ręką obudowy filtra można wyczuć że grzeje ??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#326 Post autor: Harry200 »

U mnie nie wyczuwam ale teraz mam jeszcze ciepły silnik,zobaczę jutro jak będzie zimny to szybciej wyczuje różnice..

Anony Mous

#327 Post autor: Anony Mous »

Zostawiłem wczoraj ok 14-tej zofię u znajomego mechanika aby postał na placu do rana. Miał sprawdzić co i jak i co wyszło ......... nic :evil: Jemu odpalił za pierwszym grzaniem i odpaleniem :/ Wiedziałem że zośka zrobi mi numer. Cóż założyliśmy tylko nowy filtr paliwa i zofia wróciła ze mną do domku

Puzon

#328 Post autor: Puzon »

Witam. Mam problem z odpalaniem silnika jak jest temperatura od -4 do -20, wsiadam do auta podgrzewam silnik i kręcę i odpali, lecz po 15sek zgaśnie i jak już chcę zakręcić na nowo to już nie odpali, wtedy podłączam Farelkę i grzeję filtr paliwa i pompę wtryskową i odpali za 2-3 razem. Moje pytanie jest takie: Czy muszę świecę wymienić czy coś innego? zamierzam wymienić świecę ale przed tym napiszę na Forum bo mogę się mylić co do mojej wypowiedzi. Co o tym myślicie?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#329 Post autor: Harry200 »

Jak podgrzewasz i odpala to raczej nie świece żarowe,ta przypadłość nie zaczęła się na przykład po zatankowaniu,kontrolka błędu silnika Ci się nie zapala po odpaleniu silnika :?:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#330 Post autor: MieHor »

Stawiam na niską jakość zatankowanego paliwa - chrzczone, z wodą lub wytrąca się parafina, która w konsekwencji uniemożliwia właściwą pracę pompy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”