[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#346 Post autor: arebuk »

celius pisze:
arebuk pisze: przez jakieś 3000tys. km jakie zrobiłem po montażu kontrolka silnika zapaliła się 2 razy.
No to niezły masz przelot na gazie :lol:
już poprawione :P (fajna wtopa i to po mat-fiz i politech.)

Anony Mous

#347 Post autor: Anony Mous »

arebuk,

unikaj tankowania na stacjach Tesco itp a kolejne km również przejedziesz bez problemu. Nie wiem co tam leją ale po każdym tankowaniu na tego typu stacjach sonda odrazu się odzywała.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#348 Post autor: arebuk »

eeee ja tankuję tylko tam, ze względów ekonomicznych - mają w miarę tani gaz no i mam jeszcze rabat 5gr na każdym litrze. na dystrybutorze pisze że dostawcą gazu jest Bp.

emjot

#349 Post autor: emjot »

U mnie się w ogóle NIGDY nie zapaliła. Przy poprawnie wyregulowanej instalacji i dobrym gazie nie ma prawa się świecić. Tankuję tylko na dobrych stacjach - głownie Statoil. Z tego co zauważyłem (w 3ch samochodach) na Statoilu również nieco mniej pali LPG. Na Tesco 1-1,5l więcej brało. Nie ma sensu się bawić w różnicę nawet 20gr na litrze.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#350 Post autor: arebuk »

Pewnie macie racje, ale skoro pisze ze gaz mają z BP....


marsuc gdzie u nas tankujesz gaz??

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#351 Post autor: arebuk »

OK, następne tankowanie Shell, zobaczymy jak na tym pojedzie. ( w sumie to PowerGas :) )

Anony Mous

#352 Post autor: Anony Mous »

arebuk, prawie zawsze na Orlenie obok Ciebie, a czasami na Shelu na Wirku.

Zauważyłem również jak emjot że na gazie z Tesco Zośka ma większy apetyt.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#353 Post autor: firek »

A ja powiem że jeśli tankować to tylko na GASPOL-u lub SHELL-u, sprawdzone na samochodzie swoim i wielu innych ludzi z których autami mam do czynienia. Pozdro

Anony Mous

#354 Post autor: Anony Mous »

spróbuję kilka razy zatankować na Shellu i zdam relację czy odczuwalna jest różnica.

Szymon78

#355 Post autor: Szymon78 »

Witam głownie kolegów z zośkami w gazie.

ja co prawda Zosię mam w klekocie :D ale na podwórku stoi zagazowany pojazd i mam z nim trochę problemów

Dokładnie troche falują obroty an benzynie jak i LPG na biegu jałowym (krokowca wymieniłem i nic to nie dało).. poł dnia jest idealnie a potem sie partoli i znow przebiera.
Jako ze na świecach w LPG przejechałem ok 30-35kkm postanowiłem je wymienić jako przyczyna + przewody wysokiego napięcia.
Przeglądam trochę ofert producentow i widzę ze niektórzy mają świece dedykowane do LPG (szczelina ta sama, ilość elektrod także ) - czym one sie różnią?
poza ceną czasem x3 droższe.

czekam na jakieś sugestie z własnych doświadczeń.

Woytas

#356 Post autor: Woytas »

Podobno do gazu świece mają większą szczelinę.
Ja powiem tak, swojego czasu gdy miałem lpg w aucie to eksperymentowałem...i najliepej użytkowało mi się świece zwykłe Bosch'a.
Oczywiście liczyć się musisz z częstszą wymianą świec, przewodów, przeglądem aparatu zapłonowego. Może warto również pojeździć trochę na Pb (zresetować mapę). Przyjrzałbym się też map sensorowi.
pozdr

Szymon78

#357 Post autor: Szymon78 »

co do świec też chce kupić Bosha zwykłe cos koło 12pln za sztukę ale ta sama firma ma jakis produkt gdzie świeczka ponad 50pln-ów kosztuje :shock:

co do falowania to kupiłem krokowaca zamiennika za małe pieniądze ale nie sadze by to była tego wina... Auto chodziło idealnie doc zasu gdy zima przskoczył mi pasek o jeden ząbek i auto chodziło jak traktor (dość długo). Po wyprostowaniu rozrządu zaczeły sie przygody.. komp resetowany od beznyny i gazu nic nie daje. dolot wyczyszczony i sprawdzona szczelnosc.

teraz zaczynam brnąc w elektryke.. auto oczywiscie jeździ na codzień ale zuzycie paliwa/lpg mam ok 8% wyzsze i czaem wku to falowanie.

Szymon78

#358 Post autor: Szymon78 »

tak mam P306 1,4/75KM Break- kupione jeszcze zamin myslałem o Zośce. W sumie teraz tak duze mi nie jest potrzebne ale szkoda sie rozstawac i sprzedawac dgo za 3-4tysiaki jak jestw stanie idealnym(blacharsko i mechanicznie) .. oczywsicie poza tym falowaniem.

no i ma klimę +pełna elektrykę -wersja XR :mrgreen:

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#359 Post autor: arebuk »

Ja też mam Zoske w LPG i P306 w LPG :)) , świece w ZA oryginalne GM a w 306 NGK, 306 jakoś tam się kula :) 1.4 75KM (fabrycznie :) )

kubik_CDTi

#360 Post autor: kubik_CDTi »

Może gdzieś się zawór puknął i teraz jaja,skoro rozrząd skoczył?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”