kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Michał0123

#226 Post autor: Michał0123 »

Witam ;)

Mam Zafire 2.0 Dti 2001r. i mam problem tego typu ze rano gdy samochod stal cala noc na mrozie po odpaleniu zaswieca sie kontrolka samochod z kluczem zaraz gasnie....potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to juz sie nie zaswieca....Czy to moga byc swiece czy cos innego??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#227 Post autor: Harry200 »

Tak to jest typowy objaw uszkodzonych świec żarowych,zapala Ci się tylko jak silnik jest zimny i gaśnie po dodaniu gazu lub przejechaniu paruset metrów..

Michał0123

#228 Post autor: Michał0123 »

Dokładnie...zaraz gaśnie a gdy silnik jest juz cieply to przy zapalaniu juz jest normalnie...Dzieki Wielkie

TUX

#229 Post autor: TUX »

Michał0123 pisze:Witam ;)

M..potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to..Czy to moga byc swiece czy cos innego??
miałem to samo - 1 świeca była ukręcona!

po wymianie jest Pięknie :D

nowy76

#230 Post autor: nowy76 »

Michał0123 pisze:Witam ;)

Mam Zafire 2.0 Dti 2001r. i mam problem tego typu ze rano gdy samochod stal cala noc na mrozie po odpaleniu zaswieca sie kontrolka samochod z kluczem zaraz gasnie....potem jak zgasze silnik i jeszcze raz zapalam to juz sie nie zaswieca....Czy to moga byc swiece czy cos innego??
wymień świece żarowe i będzie ok !

vojti

#231 Post autor: vojti »

Dziwna sprawa.
Rano jak zwykle przy -20 st. C odpaliłem autko bez problemu. Po jakiś trzech minutach od odpalenia (zanim odśnieżyłem szyby) ze zdziwieniem zauważyłem, że świeci się kontrolka diagnostyczna, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów i zdjęciu pedału gazu zgasła i już się nie pojawiła mimo, że jeszcze wielokrotnie odpalałem na zimnym i ciepłym silniku. Martwić się?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#232 Post autor: Harry200 »

Jak to była jednorazowa sytuacja to niema się raczej czym przejmować ale błędy na wszelki wypadek lepiej odczytać,u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała..A skoro ta kontrolka zapaliła się po ok. trzech minutach i później zgasła to ja stawiałbym na sondę lambda..

David

#233 Post autor: David »

H,Łajszczak pisze:u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała.
moja z 99r i dokładnie ten sam silnik X18XE1 bez komputera pokładowego i wypedałowanie błędów nie działa, nie wiem czy tylko u mnie czy może dlatego, że bez komputera?

vojti

#234 Post autor: vojti »

H,Łajszczak pisze:Jak to była jednorazowa sytuacja to niema się raczej czym przejmować ale błędy na wszelki wypadek lepiej odczytać,u Ciebie metoda gaz-hamulec w benzynce zadziała..A skoro ta kontrolka zapaliła się po ok. trzech minutach i później zgasła to ja stawiałbym na sondę lambda..
Tak, to była jednorazowa sprawa, a tą kontrolkę to ja po trzech minutach dopiero zauważyłem :roll:

mireklak

#235 Post autor: mireklak »

Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem Zafiry, po raz pierwszy diesla a już druga kontrolka mi nie gaśnie. Za pierwszym razem było odrobinę za mało płynu chłodzącego -uzupełnienie rozwiązało problem więc o tym zapominam. Teraz od kilku dni po odpaleniu zimnego silnika nie gaśnie kontrolka z kluczem - znika dopiero po ok 30-60s. Co ciekawe to silnik cały czas pracuje normalnie - nie przechodzi w tryb awaryjny. Gdy silnik jest rozgrzany nie pojawia się wcale.

Mieliście kiedyś podobne objawy? Jeśli trzeba odczytać błędy to może ktoś ma namiar w Lublinie kto robi to w miarę tanio?

Mirek

sQcha

#236 Post autor: sQcha »

Odczyt błędów jest niezbędny.
Może TU znajdziesz kogoś ze swojej okolicy.

Anony Mous

#237 Post autor: Anony Mous »

Odczytaj błędy.

Opisywany objaw wygląda mi na uszkodzoną którąś świecę.

mireklak

#238 Post autor: mireklak »

sQcha pisze:Odczyt błędów jest niezbędny.
Może TU znajdziesz kogoś ze swojej okolicy.
niestety z Lublina nikogo :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#239 Post autor: MieHor »

To skontaktuj się z kolegą firek, jeśli się nie mylę to on ma fejsa

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#240 Post autor: Harry200 »

Tak jak napisali Koledzy,objaw typowy dla uszkodzonej świecy żarowej,można sprawdzić probówką,zdjąć przewód ze świecy i dotknąć jeden koniec probówki a drugi do plusa w akumulatorze,jak świeca dobra to kontrolka powinna się świecić..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”