[B]Jakie opony letnie wybrać ?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#136 Post autor: kubik_CDTi »

Wg. mnie przy wyborze opon powinniście pisać oczekiwania i styl jazdy.
Pozdrawiam

Zlooty

#137 Post autor: Zlooty »

Najbardziej to zależy mi na tym by nie zdarły się zbyt szybko ,a z moja jazdą bywa różnie ale można ją określić jako dynamiczną .
Micheliny jednak sobie odpuszczam , całkiem fajnie prezentują się Continental ContiPremiumContact 2 więc albo one albo Pirelli

kubik_CDTi

#138 Post autor: kubik_CDTi »

Continentale to są opony na 50tys.km(licząc wyłącznie sezon letni)
Więc 3sezony i dziękuje ;)
Ale przy w miarę dynamicznej jeździe sprawdzają się.

Zlooty

#139 Post autor: Zlooty »

Kupiłem takie oponki Continental , mam nadzieję że będę zadowolony

sapienti

#140 Post autor: sapienti »

Zlooty pisze:Kupiłem takie oponki Continental , mam nadzieję że będę zadowolony
Ja też takie kupiłem, tylko w wersji FR (taki śmieszny rancik, żeby felg na krawężniku nie porysować). Jak na razie jest nieźle :mrgreen:

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#141 Post autor: jacek754 »

szymekmaj pisze: Witam,ja mam je juz tydzien także miękko wybieraja dziury sa ciche jedynie patrzac na nie z boku to jest wrażenie jak by było mało powietrza.
Wczoraj wymieniłem na Uniroyale, prezentują się nieźle, auto porusza się "jak po sznurku" nie głośne i faktycznie wyglądają jakby było mało powietrza szczególnie z przodu. Podobno nie ma lepszych na deszcz, a w tym roku poprawili osiągi na suchym. No i cena odpowiednia. :D
Obrazek

Lemina

#142 Post autor: Lemina »

Ja już drugi sezon pojeżdżę na Bridgestone Turanza ER 300 Escopia. Kompletnie się nie znam, ale dobrze mi się na nich jeździło w poprzednim sezonie. Ten dopiero zaczęłam...

Awatar użytkownika
Metroid
Przeglądacz
Posty: 84
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#143 Post autor: Metroid »

Ja sugerujac sie testami zakupilem Pirelli Cinturato.
Jutro zakladam to bede cos wiedzial.
pozdr.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#144 Post autor: Bodek »

Kupiłem w końcu Uniroyal-e RainExpert po 235 złociszy za sztukę :D, prezentują się w miarę przyzwoicie, faktycznie tak jak koledzy pisali wyglądają jak by było mało powietrza, troszkę pojeździłem - odczucia bardzo pozytywne :!: :piwo:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#145 Post autor: Anony Mous »

Continental ContiPremiumContact 2 - założone :lol: muszę powiedzieć że spełniły moje oczekiwania. Ciche a dalej czas pokaże ;) Ciśnienie narazie dałem 2,35at.(azot) w każdym kole i też wygląda jakby było mało :>

A tu ciekawy link opisu oznaczeń opony
http://www.oponeo.pl/narzedzia/oznaczenia-opon :piwo:

JaGoDkA

#146 Post autor: JaGoDkA »

Czesc,

Male pytanko :)

Używał/używa ktoś opon letnich: Continental SportContact 3 225/45 R17 91V ?

Jeśli tak to czy mógłby się ktoś podzielić opinią co sądzi o tych oponach? W testach tutaj niemieckich wypadają dobrze :) ale wole wypytać się użytkowników :)

kjolsztyn

#147 Post autor: kjolsztyn »

Od wtorku na takich smigam i musze przyznac ze trzymaja sie bardzo bardzo mocno. testowalem na zakretach i ciezko bylo nawet na mokrym zeby wlaczyl sie ESP. Jak juz sie udalo to bylo przy takiej predkosci ze o malo do rowu nie polecialem. Fajna zabawa. No ale trzymanie sprawdzone i teraz bede jezdzil, jezdzil i jezdzil bo producent obiecuje dluuuuugie przebiegi. Na poprzednim aucie Pilot Primacy zrobily 53000 i trzymaly sie tez dobrze. Ogolnie bardzo polecam

tomione3010x

#148 Post autor: tomione3010x »

Też kupiłem Continental ContiSportContact 2 205/55 R16 91W i jestem zadowolony ,są ciche .Zrobiłem ponad 1000km i jest ok.Super też trzymają sie na mokrej drodze.Polecam

MarcysM

#149 Post autor: MarcysM »

Na jesień po zdjęciu letnich kół okazało się, że moje opony (205/55/16) straciły prawie cały bieżnik i nadają się do wyrzucenia (przód starty do znaczników :shock: , tył jeszcze trochę obleci). 2 opony na przodzie przy zakupie były prawie nowe (samochód miał wtedy nalatane ok. 110kkm, założone były parę miesięcy wcześniej przed transakcją). Ja nabiłem ok. 40-45kkm, w tym jeden sezon na zimowym komplecie... Trochę za szybko się starły a raczej agresywnie nie jeżdżę. Oponki te to ContiPremiumContact (wersja chyba pierwsza). Przyczepność super, ale żywotność - marna.
Parę dni temu zakupiłem 2 szt nie wymienianych jeszcze tutaj (chyba, że coś mi umknęło) koreański wynalazek Kumho KH11. Poprzednio jeździłem też na tej marce w ZA, tylko na modelu KH31. Na razie po paruset km można przyznać, że dobrze się trzyma na suchym i mokrym, przy tak szerokim bieżniku przyzwoicie radzi sobie również z aquaplanning'iem i koleinami. Co do zużycia i dalszej oceny - po paru miesiącach będę mógł coś więcej powiedzieć. Jak będzie OK, to wymieniam także tył.

PS. W zeszłym roku odwiedziłem ASO Opla w Goerlitz. Wystawka z różnymi akcesoriami, audio itp; stojak z oponami... i same Kumho!... :shock: Żadnej niemieckiej...

kubik_CDTi

#150 Post autor: kubik_CDTi »

MarcysM pisze:ContiPremiumContact (wersja chyba pierwsza)
To z fabryki wyjechała na tych oponach moja,to z duszą na ramieniu dojeździły 2giego sezonu,w oczach znikały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”