[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
norbert_p

#586 Post autor: norbert_p »

zdeneksmetana pisze:przy okazji spytam jeszcze o wspomnianego op-compa - czy warto mieć swój sprzęt i zaoszczędzić na każdym podpięciu do kompa ?
czy macie jakiś namiar na taki sprzęt w W-wie , a może ktoś by chciał go wziąść na spółkę
Jasne, że warto. Poza tym niecała stówka na pół to trochę śmieszne ;) Zamów na FP, odczekaj swoje i po kłopocie :)

zdeneksmetana

#587 Post autor: zdeneksmetana »

norbert w jaki sposób można zamówić op-coma na FP ?
a przy okazji czytam te posty dotyczące DPF-u , aż mnie oczy bolą ale nie mogę znależć odpowiedzi dlaczego u mnie w trakcie wypalania jest tyle dymu ?

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#588 Post autor: stapaw »

zdeneksmetana pisze:nie mogę znależć odpowiedzi dlaczego u mnie w trakcie wypalania jest tyle dymu ?
Może jak ktoś wymieniał olej,to polał po tym przewodzie elastycznym i teraz dymi aż się wypali.Pozdrawiam

lapm

#589 Post autor: lapm »

stapaw pisze: Może jak ktoś wymieniał olej,to polał po tym przewodzie elastycznym i teraz dymi aż się wypali.Pozdrawiam
Ja tez pierwszy raz zauwazylem wypalania przez ten dym i bylo to po wymianie oleju.

zdeneksmetana

#590 Post autor: zdeneksmetana »

teoretycznie jest to możliwe ale przecież po kilku cyklach wypalania DPF powinien się wypalić też i olej przypadkowo rozlany na wydech , a u mnie od wymiany oleju było już kilka a może naście razy wypalanie a cały czas dymi jak diabli.
jeden z kolegów na forum poradził aby zaopatrzyć w op-com i zobaczyć jak się wypala DPF czy do końca a docelowo usunąć "chwasta"
najgorsze jest to , że jężdże tym autem już dwa lata a dopiero w zeszłym roku dowiedziałem się o tym wynalazku poniekąd przez ten nieszczęsny obfity dym.
szkoda tylko , że mechanicy do których jeżdziłem (3 warsztaty w warszawie i józefowie)
nie wpadli na pomysł , że to DPF.
jak pisałem wcześniej wymieniono napinacz , łożysko alternatora i pasek , poradzono żebym zregenerował turbinę - w sumie niemałe pieniądze wydane w błoto.
za tą kasę mógłbym usunąć DPF i zapomnieć o takich problemach.

Przemcio

#591 Post autor: Przemcio »

Proste ..... zmień mechaników . Forumowicze z Wawy doradzą na jaki zakład ;)

grze123

#592 Post autor: grze123 »

Jak aktywować za pomocą op-com sygnalizację wypalania DPF poprzez mruganie/świecenie tej kontrolki?

Anony Mous

#593 Post autor: Anony Mous »

grze123 pisze:Jak aktywować za pomocą op-com sygnalizację wypalania DPF poprzez mruganie/świecenie tej kontrolki?
jest to nie możliwe. Mrugająca kontrolka ma inną funkcję, więcej tutaj:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5551

norbert_p

#594 Post autor: norbert_p »

grze123, po co Ci jest to świecenie tej kontrolki? Przecież podczas wypalania czuć kiedy to się dzieje :?

grze123

#595 Post autor: grze123 »

Dopiero uczę się mojej Zośki. A wiesz jak jest z kobietami, jak nie masz wyraźnego sygnału to możesz ją skrzywdzić :lol:
pozdr

norbert_p

#596 Post autor: norbert_p »

grze123 pisze:jak nie masz wyraźnego sygnału
Przecież na forum jest dokładnie opisane jakie są objawy podczas wypalania: charakterystyczny dźwięk silnika, smród palonej gumy (chociaż ja niczego nie czułem), podwyższone spalanie (na postoju zamiast 0,7-0,9 jest 5,5-5,8 średnio, a podczas jazdy z np 6,0 wzrasta do np 18-20 kilku).

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#597 Post autor: Lorry »

Dawno w tym temacie nic nie pisałem, nie dotyczy to Zoski ale DPFa:

W piątek w kolejce na stacji tankowało sobie A6 3.0 tdi i miało włączony silnik. Jak w pewnym momencie posżły kłęby siwego dymu z wydechu tak połowa ludu zrobiło :shock: . ewidentnie wypalanie ruszyło, normalnie taka zasłona dymna plus smród że hej...

Inna sprawa że spaliny z nowych dużych diesli (Merce, Audi) mają strasznie dziwny, charakterystyczny zapach....

kubik_CDTi

#598 Post autor: kubik_CDTi »

Lorry pisze:W piątek w kolejce na stacji tankowało sobie A6 3.0 tdi i miało włączony silnik. Jak w pewnym momencie posżły kłęby siwego dymu z wydechu tak połowa ludu zrobiło :shock: . ewidentnie wypalanie ruszyło, normalnie taka zasłona dymna plus smród że hej...
Nie do końca,te audice mają problem,że jak padają wtryski to tak na luzie robią,to po prostu niespalona ropa.

Orbit

#599 Post autor: Orbit »

Dziwma sprawa , Czy wykasowanie Inspekcji może mieć jakieś znaczenie dla częstotliwości wypalania się DPF ?
Ostatnie dwie zmiany Oleju co 7500 km robiłem sam .. lecz nie wykasowałem INSpekcji , w sumie DPF wypalał sie minimalnie ale coraz częściej , wiadomo jazda po mieście itd.. 2 tygodnie temu w końcu wykasowałem Inspekcje , wczoraj jechałem i widzę na liczniku ze DPF powinien się już zacząć wypalać zwłaszcza iż przez ostatnie dwa dni sporo stałem w korkach a tu NIC ... z ciekawości dzisiaj rano podłączyłem OP-COm . i widzę nasycenie DPF 81% czyli mam jeszcze jeszcze około 12 % ...Pytanie czy to możliwe aby wykasowanie inspekcji spowodowało by komputer inaczej obliczał nasycenie DPF ? bo tylko to sie zmieniło .. wiem ze temperatura powietrza ma znaczenie ale to nie To ..

Anony Mous

#600 Post autor: Anony Mous »

Orbit pisze:..Pytanie czy to możliwe aby wykasowanie inspekcji spowodowało by komputer inaczej obliczał nasycenie DPF ? .
nie sądzę

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”