[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
security

#601 Post autor: security »

Ja ostatnio robię długie trasy..przyjechałem z NL podłączyłem OP-COM i nasycenie miałem 32% a odległość od ostatniego wypalania DPF 370km, teraz zrobiłem 970km po trasie mam nasycenie 62% a odległość od ostatniego wypalania DPF 950km...
Troszkę mnie to dziwi bo czytałem że średnio co 600-800km się wypala.
Wnioskuje że albo zle cos doczytałem albo bardzo dobrze wypali mi się DPF.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#602 Post autor: MieHor »

security, wyniki jakie podajesz na przykładzie swojej fury są jak najbardziej prawidłowe, ale sądzę, że jest to spowodowane tym, że w większości jeździsz na długich trasach i pewnie w doskonałych warunkach dla tego ekologicznego dziadostwa.

security

#603 Post autor: security »

MieHor, pewnie jest tak jak piszesz na razie udaje się wypalić gada na trasie zobaczymy co będzie jak zacznie się wypalać w mieście lub przy jeździe "wokół komina"

grze123

#604 Post autor: grze123 »

Trwało to około 15 min podczas jazdy. Co ciekawe pierwsze 10 minut obserwowałem zwiększone spalanie około, pod koniec - pojawił się chrakterystyczny dźwięk. Trwał on niestery tylko ~5 min. Wypalanie się wyłączyło,bez błędu tym razem, ale sprawdziłem zaraz op-comem nasycenie i klapa :x. Śmiem twierdzić, że właściwe wypalanie twało tylko te 5 minut. Czy spotkaliście się czymś takim?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#605 Post autor: Lorry »

Możliwe że masz już tak zapchany DPF, ze nie regeneruje się w pełni ....

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#606 Post autor: stapaw »

grze123 pisze:Trwało to około 15 min podczas jazdy. Co ciekawe pierwsze 10 minut obserwowałem zwiększone spalanie około, pod koniec - pojawił się chrakterystyczny dźwięk. Trwał on niestery tylko ~5 min. Wypalanie się wyłączyło,bez błędu tym razem, ale sprawdziłem zaraz op-comem nasycenie i klapa :x. Śmiem twierdzić, że właściwe wypalanie twało tylko te 5 minut. Czy spotkaliście się czymś takim?
Witam.Raz miałem podobną sytuację.Wypalanie prawidłowe,bez żadnych błędów,tylko trochę krótsze od pozostałych.Niby wszystko ok,a tu na następny dzień ponowne wypalanie,tym razem skuteczne.Pozdrawiam

grze123

#607 Post autor: grze123 »

Tak więc spróbuję go dzisiaj przegonić :D

Przemcio

#608 Post autor: Przemcio »

heko pisze:...DPF-a nie "przedmucha" się ostrym "butowaniem"...filterek potrzebuje pełnej, nieprzerwanej procedury dopalania...która przy bardzo ostrej jeździe potrafi ze względu na zbyt wysoką temp. się wyłączyć ...
Że pozwolę sobie przytoczyć. A krótkie czyszczenie DPF 5 do 8 minut to tylko w silniku 1,7 o ile mi wiadomo i do tego na trasie praktycznie niezauważalne ;)

Orbit

#609 Post autor: Orbit »

Przemcio pisze:
heko pisze:...DPF-a nie "przedmucha" się ostrym "butowaniem"...filterek potrzebuje pełnej, nieprzerwanej procedury dopalania...która przy bardzo ostrej jeździe potrafi ze względu na zbyt wysoką temp. się wyłączyć ...
Że pozwolę sobie przytoczyć. A krótkie czyszczenie DPF 5 do 8 minut to tylko w silniku 1,7 o ile mi wiadomo i do tego na trasie praktycznie niezauważalne ;)
Dokładnie tak jest , ja na trasie nie jestem w stanie stwierdzić kiedy DPF się włącza ... gdyż przy prędkości 100 - 120 km, h jest to nie odczuwalne , nawet spalanie się nie podnosi ... Przemcio a tobie jak często wypala się DPF w mieście i na trasie ? mamy ten sam silnik

Przemcio

#610 Post autor: Przemcio »

Mieszczę się w tym co jest napisane TU .Kol. MieHor dopisał poprawki dotyczące 1.7DTR :>

norbert_p

#611 Post autor: norbert_p »

Zauważyłem, że jak jeździłem częściej po mieście niż w trasie to wypalanie rozpoczęło się po ok 450km... Ostatnio wszystkie km od tego wypalania spędziłem w trasie i wypalanie rozpoczęło się po 650km :shock: Już myślałem, że coś jest nie tak. Czy to normalne? Niestety nie wiem do ilu % mi się wypaliło, bo nie miałem OC przy sobie.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#612 Post autor: Bodek »

norbert_p pisze:Zauważyłem, że jak jeździłem częściej po mieście niż w trasie to wypalanie rozpoczęło się po ok 450km... Ostatnio wszystkie km od tego wypalania spędziłem w trasie i wypalanie rozpoczęło się po 650km :shock: Już myślałem, że coś jest nie tak. Czy to normalne? Niestety nie wiem do ilu % mi się wypaliło, bo nie miałem OC przy sobie.
Dzisiaj miałem wypalanie, jazda głównie po mieście - dystans 420km - tak jest u mnie, myślę, że jest wszystko OK.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#613 Post autor: franki »

norbert_p pisze: Czy to normalne? .
U nie jak jeżdzimy wiekszość po mieście to też szybciej wypala DPFa. Moim zdaniem jest OKi
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

kicaj

#614 Post autor: kicaj »

u mnie to samo
wypalanie gdy jazda w miescie/trasie/autobahnie ok 450km/700km/1200km
w dodatku wypalanie w miescie jakby trwalo krocej i zaczynalo sie przy ciut wiekszym nasyceniu filtra - ot takie moje odczucie...

Przemcio

#615 Post autor: Przemcio »

kicaj pisze:autobahnie
Jak to zobaczyłeś. Bo przy ... powiedzmy 3000 , ba 2600 obrotów ja nie jestem w stanie zdiagnozować wypalania , a nie zdarza mi się wolniej przemieszczać po autostradzie :> w D

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”