Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#286 Post autor: Dziadek13 »

Podpiąć pod komputer i podać jakie błędy tam były chodzi o nr błędów od tego należało by zacząć,bo powodów może być wiele np zaśniedziałe wtyki przy kołach do czujników ABS może też być zimny,pęknięty lut w samym sterowniku,urwany kabelek do czujników,uszkodzony czujnik ABS i wiele różnych przyczyn.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#287 Post autor: Harry200 »

Jeżeli po przejechaniu niedużego dystansu kontrolka gaśnie może być problem z napięciem akumulatora i z ładowaniem,poniżej chyba 11V ABS będzie sygnalizował błąd i się wyłączy..Sprawdź napięcie na akumulatorze jak Ci się świeci kontrolka..

lukaszek_0583

#288 Post autor: lukaszek_0583 »

dzis juz wogóle nie gasnie, do tego nia dziala predkosciomierz :(

DAREK 78

#289 Post autor: DAREK 78 »

masz piaste lewą do wymiany

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#290 Post autor: Harry200 »

Tak jak napisał DAREK 78 czujnik w piaście do wymiany a że nie ma w sprzedaży samych czujników to cała piasta,

lukaszek_0583

#291 Post autor: lukaszek_0583 »

H,Łajszczak pisze:Tak jak napisał DAREK 78 czujnik w piaście do wymiany a że nie ma w sprzedaży samych czujników to cała piasta,
a dziś juz znów działa prędkościomierz i abs gaśnie. podjade na kompa, tylko powiedzcie mi czy na kompie bedzie szło stwierdzić, czy np. nie jest to wina słabego styku? bo np. jade i mi wskazówka lata niekiedy tak jakby słaby styk był, po chwili latania wszystko wydaje się być ok.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#292 Post autor: Harry200 »

Na komputerze ciężko to będzie stwierdzić,sprawdź styki we wtyczce prze czujniku koła,oczyść i zobacz czy przewody są nie uszkodzone,były już takie przypadki na forum że przewody były poprzecierane....

lukaszek_0583

#293 Post autor: lukaszek_0583 »

czesc, mam pytanko,gdzie znajduje się sterownik abs do którego dochodzą sygnały z 4 czujników abs? muszę sprawdzić ciągłość przewodów i nie wiem skąd bądź też dokąd idą, pomóżcie

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#294 Post autor: Harry200 »

Sterownik od ABS jest zintegrowany z pompą ABS i znajduje się obok pompy hamulcowej..

lukaszek_0583

#295 Post autor: lukaszek_0583 »

cześć wszystkim. wczoraj wymieniłem piastę i fajnie, prędkościomierz zaczął chodzić, lampka abs też zgasła, niestety miałem pękniętą gume orzegubu, więc dziś dałem to do roboty mechanikowi. zrobił co miał (wymienił gumę) jednak po wizycie znów mi pokazuje lampke abs aż do ponownego zatrzymania i odpalenia samochodu, czy potrzeba skasować kod błędu abs czy cosik jest nie tak?? bo już sie wkur...m

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#296 Post autor: Harry200 »

A błędy komputerem odczytywałeś,czy gumę wymieniał na tym samym kole co był wymieniany czujnik i czy jak wyskakuje błąd to prędkościomierz działa.. :?:

lukaszek_0583

#297 Post autor: lukaszek_0583 »

H,Łajszczak pisze:A błędy komputerem odczytywałeś,czy gumę wymieniał na tym samym kole co był wymieniany czujnik i czy jak wyskakuje błąd to prędkościomierz działa.. :?:
guma była wymieniana na tym samym kole co piasta

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#298 Post autor: Harry200 »

A jak błąd wyskakuje to obrotomierz się wyłącza :?:

lukaszek_0583

#299 Post autor: lukaszek_0583 »

H,Łajszczak pisze:A jak błąd wyskakuje to obrotomierz się wyłącza :?:
nie.teraz jechałem do garażu to nawet nie musze włączać silnika, tylko nie gaśnie po 1-szym przekręceniu w pozycje 2 tylko musze 2 razy przekręcić i już gaśnie. już mnie to wkur..a. ciekawe co ma guma przegubu do abs-u. wtyczka prawidłowo włożona. masakra kurde.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#300 Post autor: Harry200 »

Bez odczytania błędu na kompie się nie obejdzie,czujnik abs wciskany jest na zatrzaski może przy wymianie gumy mechanik pociągnął za czujnik i on nie jest dobrze osadzony na piaście..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”