[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
mkobo

#631 Post autor: mkobo »

Witam
Dzisiaj rano w drodze do pracy włączyło mi sie wypalanie DPF-a na początku przebiegało normalnie (zwiększone spalanie, inna praca silnika) po jakiś 10 minutach już na postoju pod pracą z rury wydechowej zaczął wydobywać się siwy dym (kłęby dymu po przegazowaniu) ruszyłem jeszcze w trasę dymu było bardzo dużo trwało to jeszcze z 10 minut i wszystko nagle się uspokoiło, spalanie wróciło do normy.
Czy wiecie skąd ten dym? Nie wymieniałem ostatnio oleju poprzednie wypalania szły gładko bez takich niespodzianek.
Szczerze to troche wstyd pod pracą 3 letnie auto a kopciło jak ......
Ten dym śmierdział jakąś naftą czy czymś takim kolor taki siwy wpadający w niebieski.

kicaj

#632 Post autor: kicaj »

mkobo, uaktualniales ostatnio soft w aucie? jaki stan oleju?

mkobo

#633 Post autor: mkobo »

kicaj pisze:mkobo, uaktualniales ostatnio soft w aucie? jaki stan oleju?
Najnowsze oprogramowanie silnika wgrywali mi w serwisie w lutym ale po tym czasie miałem już kilka wypaleń dpf-a i przebiegały normalnie.
Nie sprawdzałem już dawno poziomu oleju po pracy sprawdzę.

Aston

#634 Post autor: Aston »

Hmmm co do poziomu oleju to po przejechaniu 3 000 km od wymiany (nalany był max oleju na bagnecie) teraz poziom mi wzrósł jak się patrzy na bagnet to o 4 "zwoje" wypalanie standard co 650 km na trasie co ok 800. Co z takim przyrostem oleju robić bo nieco mnie to niepokoi. Doradźcie coś proszę. :mysli:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#635 Post autor: Bodek »

Aston pisze:Hmmm co do poziomu oleju to po przejechaniu 3 000 km od wymiany (nalany był max oleju na bagnecie) teraz poziom mi wzrósł jak się patrzy na bagnet to o 4 "zwoje" wypalanie standard co 650 km na trasie co ok 800. Co z takim przyrostem oleju robić bo nieco mnie to niepokoi. Doradźcie coś proszę. :mysli:
NIC, wymienisz go jak przyjdzie na to czas ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kicaj

#636 Post autor: kicaj »

jesli ponad stan odessac
jesli wciaz przybywa przyspieszyc wymiane oleju...

Aston

#637 Post autor: Aston »

No ponad stan te zwoje to ta sprężyna na bagnecie wyciągnę oczywiście tego oleju ale to dość upierdliwe no i rozrzedza się olej :x co przyspieszonej wymiany oleju to może przy 7 tyś to zrobię no trudno a jakiś inne pomysły poza wycinką :?:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#638 Post autor: Bodek »

Aston pisze:No ponad stan te zwoje to ta sprężyna na bagnecie wyciągnę oczywiście tego oleju ale to dość upierdliwe no i rozrzedza się olej :x co przyspieszonej wymiany oleju to może przy 7 tyś to zrobię no trudno a jakiś inne pomysły poza wycinką :?:
Tak to jest z DPF-em, jak się nie robi długich tras, u mnie jest 4000 km i stan oleju do wymiany 46%, chwasta na razie zostawiam, bo nie mam z nim problemu, zostaje częstsza wymiana oleju w moim przypadku to będzie - jakieś 8 do 9 tys. km.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Aston

#639 Post autor: Aston »

Hmm dziennie robię ok 100 km i to w większości po trasie no ale jak to bywa wypalanko łapie mnie zazwyczaj jak pod dom podjeżdżam :x może to od tego zależy mam Zochę dopiero od miesiąca więc cały czas się jej uczę ... zobaczymy co będzie dalej ... :> Jak mnie zajerzy to wytnę chwasta ale pomału.

kicaj

#640 Post autor: kicaj »

a moze czas sprawdzic wtryski?

Aston

#641 Post autor: Aston »

wtryski nowe odchyłka 0% od normy sprawdzane na 3 kompach i techu bo wiary dać nie chciałem :)
Może Zochę trzeba ostro przegonić :) słyszałem że pomaga tylko nie pamiętam na co :D

Anony Mous

#642 Post autor: Anony Mous »

Aston pisze:Może Zochę trzeba ostro przegonić słyszałem że pomaga tylko nie pamiętam na co
Pomaga na wszystko :lol: Serio!

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#643 Post autor: MarkusX »

Dziś miałem moje pierwsze wypalanie - niestety za późno się zorientowałem że wypalał mi się DPF :cry: .

Tak czekałem na ten"pierwszy raz" - i taka kicha .

Czy jeśli nie wypalił mi się do końca , czy teraz mogę coś z tym zrobić , czy czekać do następnego wypalania ??

Anony Mous

#644 Post autor: Anony Mous »

MarkusX, a skąd wiesz, że cykl wypalania nie dobiegł końca?

Sam nie zainicjujesz wypalania (można zrobić wypalnie serwisowe Op-Com, ale to w sytuacji awaryjnej).

Jeśli rzeczywiście nie wypalił się do końca to możesz trochę poczekać do kolejnego zainicjowania...

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#645 Post autor: MarkusX »

No właśnie nie jestem pewien czy się zakończył , jak wysiadałem z samochodu było czuć ten "specyficzny" zapaszek ale akurat byłem w dzielnicy , gdzie często dość mocno odczuwa się smród , dlatego pierwsza myśl , że to właśnie to , jednak żona mówiła że z auta kopciło i smród wydobywał się z rury.

No ale już wyłączyłem już silnik i nie wiedziałem czy w takim przypadku na nowo odpalać auto.

NO nic poczekam do następnego razu . :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”