Niebieski dym z wydechu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#31 Post autor: BRYTAN »

jeśli sprawdzałem ciśnienie i zero wycieków lub wypocin na TURBO , to co pozostaje ????, aa no właśnie panewki i tu się zgodze.

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
ryba1 pisze: 20 kwie 2019, 09:11
BRYTAN pisze: 20 kwie 2019, 08:41
Wojti pisze: 19 kwie 2019, 22:29 turbo regeneracja np w Perun ale jeśli uszczelniacze nie pomogą bo zależy ile masz na latane to pierścienie i remoncik :(
mam 213 000 :f1: i na pewno to uszczelniacze . turbo ok żadnych wypocin . A z racji że mam zamiar zmodyfikowania mapke to chciałbym mieć drugą głowice !!!!
Chyba za dużo google się oczytales. Do roboty min pierścienie, panweki, głowica i turbo a i tak się wszystko okaże po otwarciu silnika
ok ile czasu i kasy weźmie za remont mojej zośki,bo tu na kujawsko-pomorskim nikt mi się nie chce podjąć regeneracji ????? a sam nie mam warunków

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
kontak ze mną 6605888554

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: ryba1 »

To co napisałem. Turbo, głowica,pierścienie i panewka to obsolutne min. Poniżej masz lin na fb.

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#33 Post autor: BRYTAN »

:witam: no i teraz zdziczałem dziś minoł 2 dzień jak nie dymi a oleju jest prawie max na bagnecie ? . Zamiaruje wymienić olej ma zalany 5W30 GM taki miała po serwisie zeszłego roku- może być ? .Muszę wymienić uszczelkę pod kolektorem wydechowym jakieś sugestie ? .
ryba1 pisze: 20 kwie 2019, 09:11
BRYTAN pisze: 20 kwie 2019, 08:41
Wojti pisze: 19 kwie 2019, 22:29 turbo regeneracja np w Perun ale jeśli uszczelniacze nie pomogą bo zależy ile masz na latane to pierścienie i remoncik :(
mam 213 000 :f1: i na pewno to uszczelniacze . turbo ok żadnych wypocin . A z racji że mam zamiar zmodyfikowania mapke to chciałbym mieć drugą głowice !!!!
Chyba za dużo google się oczytales. Do roboty min pierścienie, panweki, głowica i turbo a i tak się wszystko okaże po otwarciu silnika

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#34 Post autor: Wojti »

Olej GM najgorszy :(
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

BRYTAN
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:03
Imię: Aleksander
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER

#35 Post autor: BRYTAN »

:witam: :D :D :D Na początku chcę podziękować za pomoc wszystkim za pomoc rozwiązaniu problemu z moją ZB . Tak jak pisałem prędzej -dymiła mi przy ruszaniu i niekiedy przy odpaleniu ,, okazało się że to tylko uszczelniacze na zaworach ,, . Po sprawdzeniu i naprawie silnika chyba pokuszę się na podniesienie mocy itp... . Jeszcze raz DIĘKUJE za pomoc !!!!!!!!.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: Wojti »

Niech służy :) a mody zawsze warto zrobić ale jak silnik w dobrej kondycji :)
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”