Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dariusz.siuchta

#181 Post autor: dariusz.siuchta »

W dniu dzisiejszym się dowiedziałem gdzie poszukiwać modułu tempomatu od sprzedawcy M_R__Centrum z allegro:

Moduł ten montowany jest na zewnętrznej ścianie grodziowej, pod podszybiem, bliżej lewej strony (siedząc wewnątrz pojazdu).(...)

W sobotę będą poszukiwania :lol:

Anony Mous

#182 Post autor: Anony Mous »

Kurczę czytam ten temat ponownie i widzę że do aktywacji OP-COMem tempomatu potrzebny jest CAR PASS ale ja go nie mam i teraz dylemat. Jechać do ASO po CAR PASS lub jechać na Techa :/

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#183 Post autor: marwisn »

Ja w benzynie nie potrzebowałem kodu. Aktywowałem op-com'em.

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#184 Post autor: twardypt91 »

Jakiś pomysł dlaczego u mnie tempomat (fabryczny) nie działa? Sprawdzałem przy prędkości 40-50 km/h i po puszczeniu pedału gazu samochód zwalniał.

Mihó

#185 Post autor: Mihó »

niekatywny, uszkodzenie/odłączenie któregokolwiek z czujników pedałów, jechałeś poniżej 30km/h

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#186 Post autor: twardypt91 »

Aktywacja czyli naciśnięcie guzika z literką I? :>
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Mihó

#187 Post autor: Mihó »

nieaktywny w kompie, lub masz jakiś błąd w ECU/nadwoziu. Wtedy nie zadziała

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#188 Post autor: Harry200 »

Op Comem możesz sprawdzić czy działają Ci przyciski tempomatu oraz czy prawidłowo działają wyłączniki pedałów hamulca i sprzęgła,oczywiście jak masz zamiar ruszyć Zośką to naciskasz przed tym pedał hamulca bo bez tego tempomat się nie uruchomi....

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#189 Post autor: twardypt91 »

W serwisie po podpięciu komputera nie stwierdzili błędów związanych z tempomatem :mysli:
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#190 Post autor: Harry200 »

Ale u mnie jak miałem błąd EGR to tempomatu nie mogłem włączyć,po usunięciu usterki tempomat znowu działa..

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#191 Post autor: twardypt91 »

Jadę ponad 50 km/h i próbuję go uruchomić. Kompletny brak reakcji na wciskanie przycisków. Oczywiście nie dotykam żadnego pedału. Zanim ruszę to zgodnie z tym co wyczytałem na forum naciskam hamulec (przy wciśniętym jednoczenie sprzęgle) i nadal nic... Jest sens rozbierać kolumnę kierownicy?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 14:39 przez twardypt91, łącznie zmieniany 1 raz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#192 Post autor: Harry200 »

Czy tempomat wcześniej Ci działał ? Możesz sprawdzić interfejsem czy działają Ci wyłączniki-sprzęgła,hamulca i trzy przyciski tempomatu no i czy tempomat masz aktywowany,jak odpalisz samochód to na komputerze wyskakuje Ci komunikat żeby nacisnąć pedał hamulca,po naciśnięciu czy komunikat Ci ginie. :?:

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#193 Post autor: twardypt91 »

Czy wcześniej działał to nie wiem: poprzedni właściciel daleeeko za granicą Polski mieszka :lol: . Jak odpalę auto to jest komunikat "check brakelight", wciskam pedał hamulca i gaśnie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#194 Post autor: Harry200 »

Czyli obydwa styki czujnika pedału hamulca działają,trzeba jeszcze sprawdzić komputerem czy tempomat masz aktywowany i czy reszta styków współpracujących z tempomatem działa....

Anony Mous

#195 Post autor: Anony Mous »

Właśnie chciałem się spytać czy sprawdzałeś kompem, czy masz tempomat aktywowany ??

A jak już znudzisz się szukaniem to zawsze możesz sprzedać mi manetkę za grosze :lol: :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”