Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#451 Post autor: MieHor »

P0564 - Cruise Control Multi-Function Switch Circuit (PCM)

myślę, że przemeks, wskazuje dobrą drogę

Anony Mous

#452 Post autor: Anony Mous »

przemeks pisze:[
056471 - Cruise Control Multi‐Function Input
Signal
Obstawiam chwilowy "niekontakt" w układzie sterowania tempomatem. Może koledzy będą mieli inne pomysły?
Jak działa tampomat to czym sie przejmować. Zapewne komputer stracił kontakt na chwile z tempomatem i błąd wyskoczył. Takich błędów o braku sygnału z różnymi podzespołami może być wiele np z odpięciem aku, przydławieniem auta, tzn prawie zgasło przy ruszeniu itp.

Bizonek

#453 Post autor: Bizonek »

A no właśnie ten tempomat. Myślałem, że nie umiem go włączać, a on po prostu nie działa, według tego co piszecie. Ale czy to chwilowe jak twierdzicie? Bo tempomat to parę razy próbowałem kiedyś włączać.
Auto z kluczykiem po odpaleniu to tak sekundę później gaśnie niż wszystkie inne kontrolki.
Dzięki za info koledzy.

Woytas

#454 Post autor: Woytas »

Bizonek, czy autko masz po akcji serwisowej CIM'a?...u mnie też objawiało się chwilowym nie kontaktem na tempo, po akcji - wszystko hula

pozdr

Anony Mous

#455 Post autor: Anony Mous »

a rozumiem...czyli tempomat nie działa...tzn nigdy go nie udało Ci sie włączyć? Czy kiedyś działał?

Mrówek

#456 Post autor: Mrówek »

Wita

czy mogę prosić o przesłanie kolegi MieHor kodów błędów dokładniejszej niż na początku tematu.

Mrówek

norbert_p

#457 Post autor: norbert_p »

Czy miał ktoś z Was błąd B3943-02: Obwód czujnika jakości powietrza. Napięcie za niskie? O co chodzi? Wszystko działa jak należy, a błędu nie można skasować. :/ I jeszcze jedno. Na "pedałach" nie ma nic...

Woytas

#458 Post autor: Woytas »

norbert_p, mógł być jakiś chwilowy niekontakt na czujniku.
Przeczyść i obserwuj ;)

pozdr

norbert_p

#459 Post autor: norbert_p »

Woytas pisze:norbert_p, mógł być jakiś chwilowy niekontakt na czujniku.
Przeczyść i obserwuj ;)

pozdr
Dodam, że dzisiaj jest dość ciepło, a na moim wyświetlaczu jest tylko temp 17,5 stopnia (za oknem w cieniu są 22 stopnie). Czy ten czujnik w zderzaku pokazuje tą temperaturę czy ten przed przednią szybą? Mam klimatronik.
Może ten błąd jest jakoś powiązany z tym czujnikiem w zderzaku... :mysli:

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#460 Post autor: stapaw »

norbert_p pisze:
Dodam, że dzisiaj jest dość ciepło, a na moim wyświetlaczu jest tylko temp 17,5 stopnia (za oknem w cieniu są 22 stopnie). Czy ten czujnik w zderzaku pokazuje tą temperaturę czy ten przed przednią szybą? Mam klimatronik.
Może ten błąd jest jakoś powiązany z tym czujnikiem w zderzaku... :mysli:
Witam.Czujnik w zderzaku pokazuje tą temperaturę i nie sądzę by był powiązany z tym błędem.Pozdrawiam

scct324

#461 Post autor: scct324 »

Witam. Wczoraa próbowałem odczytać błędy metodą gaz+hamulec lecz nic mi się nie wyświetliło tzn. ani enc 0000 ani nie mignęła kontrolka samochodu z kluczykiem. Czy to oznacza że nie ma żadnego błędu ?? pozdrawiam

Anony Mous

#462 Post autor: Anony Mous »

może za krótko trzymałeś gaz i hamulec - jeżeli nie masz żadnych błędów mimo wszystko powinno wyświetlić się ECN00000

Anony Mous

#463 Post autor: Anony Mous »

parker pisze:jeżeli nie masz żadnych błędów mimo wszystko powinno wyświetlić się ECN00000
U mnie przy braku błędów po naciśnięciu obu pedałów nic się nie dzieje-nadal wyświetla się przebieg auta i przebieg dzienny.

scct324

#464 Post autor: scct324 »

u mnie jest to samo. dziwne tylko że rok temu mi wyświetlał błędy. gdy zepsuł się alternator to przy okazji padł też mi przepływomierz powietrza. Naprawa była robiona w Anglii nie w ASO i właśnie od tamtego czasu nie wyświetla mi błędów. To może oni coś spaprali??

norbert_p

#465 Post autor: norbert_p »

tycik pisze:U mnie przy braku błędów po naciśnięciu obu pedałów nic się nie dzieje-nadal wyświetla się przebieg auta i przebieg dzienny.
U mnie jest też tak samo, ale jak kiedyś był błąd EGR to pojawiło się ECN i kod błędu.

Ja robiłem tak. przed włożeniem kluczyka naciskałem raz przycisk od kasowania dziennego licznika, aby wyświetlacz się włączył. Potem kluczyk w stacyjkę, lewa noga na hamulec, prawa na gaz (obie nogi na maxa do podłogi i tak trzymać) i przekręcałem kluczyk, aby się zapaliły wszystkie kontrolki. Najlepiej jest wrzucić wcześniej na luz ;) Po chwili, jeśli jest błąd, powinien się on wyświetlić. Jeśli jest czysto to nie powinno się nic pojawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”