[B]Felgi aluminiowe i stalowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
dzidek

#151 Post autor: dzidek »

witam ponownie chętnie kupię alusy do mojej zośki mam zafirę b 1.6 16 v, z 2006 roku

Piotrek413

#152 Post autor: Piotrek413 »

Ale to nie jest giełda :/ A poza tym sprecyzuj jakie to mają być alusy, kolega Lorry przedstawił Ci producentów, ale Ty nie napisałeś o jakie chodzi czy OZ czy oryginalne oplowskie. Chyba, że chcesz kupić pierwsze lepsze aby były i nawet nie zapoznasz się z ofertą na rynku...

Hanys

#153 Post autor: Hanys »

witam.czy ktos mi udzieli informacji czy sruby z alufelgow 16 podejda do felg stalowych tez 16.gdzies mi sie obilo o uszy ze podobno opel robi tak ze pasuja sruby i na stalowe i na alumy,tylko chcialem sie upewnic czy tak jest na 100%.za info z gory dziekuje.

marrybus

#154 Post autor: marrybus »

na pewno podejdą - w starej Astrze tak miałem - 16stki alu (letnie) i 15 stalowe (zimówki) i sruby pasowały

Andy

#155 Post autor: Andy »

Niech ktoś doradzi , bo czytam ale niewiele rozumiem.
Czy do ZB 1.9 CDTI , 150 KM pasują takie stalówki: http://opon-market.pl/shop/product/1132/44302/ ?
Z góry dziękuję za pomoc.

dejna

#156 Post autor: dejna »

Andy, te felgi mają rozmiar 15 cali.... co za tym idzie do Twojej Zafirki raczej nie są odpowiednie...

Andy

#157 Post autor: Andy »

A widzisz :)
Zawsze coś nowego człowiek się dowie.
Czyli jak rozumiem poprzednie posty to powinny byc takie :
http://baloon.pl/felgi/301097,Alcar_KFZ ... x110_37_65

Tak ?
Ktoś potwierdzi lub wyprowadzi mnie z błędu :?:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 14:06 przez Andy, łącznie zmieniany 2 razy.

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#158 Post autor: mariano76 »

podłączę się do tematu.po poprzednim aucie zostały mi ładne opony zimowe 195/65/15 cali.czy można zamontować 15 calowe stalówki do ZB?czy przypadkiem nie będą obcierały o zaciski?

Anony Mous

#159 Post autor: Anony Mous »

Felga 15" nie może być do ZB.Będzie obcierała o zacisk.

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#160 Post autor: mariano76 »

nie mam jeszcze felg.podjadę do wulkanizatora i spróbuję dopasować.ja mam wersję OPC Line.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#161 Post autor: MieHor »

Tak tylko mariano76, ma ZB 1,7 CDTI i tu w dieslach nie można zejść poniżej 16", przede wszystkim na kołach przednich - sprawdzone na mojej

marrybus

#162 Post autor: marrybus »

Koledzy, a jak oceniacie felgi do zimówek: stalowe czy alu?
też czeka mnie zakup zimówek w tym roku i zastanawiam się: czy alu czy jednak stalowe?

Woytas

#163 Post autor: Woytas »

marrybus, wszystko zależy od zasobności portfela, ładne są felgi strukturalne OPLA, zwykłe (pełne) stalówki i kołpaki jakoś mi nie podchodzą ;)
Ja zostawiłem sobie 16tki alu oplowskie (tak jak Zosia wyszła z fabryki) na zimę (niby całoroczne) a na lato mam 17tki.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#164 Post autor: Lorry »

Ja bym obstawiał stalaka na zimę, struktura z kołpakiem daje wygląd alu, a wygodę klasycznej stalówki. Ja po jednej drobnej przygodzie z niezauważonym krawężnikiem przy 20km/h stwierdzam że na zimę tylko stalówka ;) Prostowanie kosztuje 5/10zł i tyle przy alu sporo więcej, o ile w ogóle :roll:

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#165 Post autor: mariano76 »

Potwierdzam 15" w 1.7 CDTI nie wchodzą na zaciski.kupiłem 16" z oponkami 205/55 ET 39 felga strukturalna z kołpakami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”