Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lukkuz

#241 Post autor: lukkuz »

witam
czy w zafirze z silnikiem x18xe1 benzyna jest możliowśc podłaczenia tempomatu miejsce i przewody na czujnik sprzegła jest i dodatkowa wtyczka do podłaczenia nowej manetki też co jeszcze jest potrzebne??? z gory dziekuje za odpowiedz

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#242 Post autor: Harry200 »

Jeżeli masz gaz sterowany elektronicznie to w poście powyżej w chomiku janusz822 jest to dokładnie opisane..

lukkuz

#243 Post autor: lukkuz »

przepustnica jest na lince, a w posicie powyzej jest elektroniczna, co w tym wypadku zrobic, dokupic aby dzialal??

Mihó

#244 Post autor: Mihó »

kupić mechanizm (silnik ze sterownikiem). Pewnie czujnika sprzęgła też nie masz

lukkuz

#245 Post autor: lukkuz »

jak wyglada ten mechanizm ( jakie koszty), czujnika sprzegla tez nie mam ale to nie problem

Mihó

#246 Post autor: Mihó »

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tem ... a=N&tab=wi


Za google i Allegro Ci każą płacić ?

Anony Mous

#247 Post autor: Anony Mous »

Dziś chciałem sprawdzić czy mam aktywny tempomat i niestety w moim OC nie działa opcja Programowanie (szara) :/
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 19:57 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

lukkuz

#248 Post autor: lukkuz »

cZy od omegi mechanizm bedzie paslowal do zafiry??

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2011 19:43 ]
mam pytanie czy mechanizm tempomatu bedzie pasowal do zafiry a benzyna z omegi?? jesli tak z ktorej wersji z jaka linka??

dziekuje

Anony Mous

#249 Post autor: Anony Mous »

Manetka zamontowana. Nie obyło się bez problemów. Po założeniu manetki nie mogłem założyć górnej części obudowy. Okazało się że manetka ma grubsze to ustrojstwo gdzie wtyka się wtyczkę. No i musiałem oderwać od wtyczki tą plastikową osłonę kabli.

tempomat działa bez aktywacji kompem (a dobrze bo mój OC coś ostatnio ciągle pokazuje na szaro opcję programowania). Jazda fajna ale dość dziwna :) Kierunki chodzą jakby lżej ale odbijają dobrze. Najgorzej to wcisnąć przycisk R, bo manetka pomału idzie w opcję "mrugania" długimi i najlepiej to jeden palec na I a drugim cisnąć R. Czy też tak macie ?? Moim zdaniem przycisk I - R mógłby chodzić lżej wtedy nie byłoby tego problemu

vinopij

#250 Post autor: vinopij »

celius pisze:Najgorzej to wcisnąć przycisk R, bo manetka pomału idzie w opcję "mrugania" długimi i najlepiej to jeden palec na I a drugim cisnąć R. Czy też tak macie ?? Moim zdaniem przycisk I - R mógłby chodzić lżej wtedy nie byłoby tego problemu
U mnie tempomat był w standardzie i ja nie mam takich problemów, może to kwestia przyzwyczajenia?

Anony Mous

#251 Post autor: Anony Mous »

vinopij pisze: U mnie tempomat był w standardzie i ja nie mam takich problemów, może to kwestia przyzwyczajenia?
Tak ale Ty masz manetkę w oryginale, a ja mam jak większość z nas montujących - zamiennik, a jak wiadomo zamienniki są gorszej jakości.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 10:16 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 2 razy.

vinopij

#252 Post autor: vinopij »

może tak być :)

Anony Mous

#253 Post autor: Anony Mous »

Mam jeszcze pytanie: Czy u Was też czujnik sprzęgła jest taki czuły ?? U mnie wystarczy lekko wcisnąć (sprzęgło nie włączone) i już tempomat przestaje działać. ? Dziś myslałem że tempomat przestał mi działać a okazało się że miałem tylko nogę położoną na sprzęgle i to wystarczyło aby się nie załączył.

czyzaj

#254 Post autor: czyzaj »

Witam, nie chciałbym kupić źle a widziałem wpisy na forum, że robi się to jakimś "tech'em 2" albo "op-com'em". Wybaczcie, że jeszcze trochę nie ogarniam tych tutaj fachowych nazw, ale po przesiadce z VW jeszcze się nie wdrożyłem.

Jeździłem po mechanikach, oni podpinali swoje interfejsy, ale żaden nie oferował funkcji aktywacji tempomatu. Ostatecznie stwierdziłem, że kupię swój, ale nie wiem jaki. Jeśli można to poprosił bym od razu jakieś linki do aukcji czy sklepów w internecie.

Dziękuję za pomoc!

Anony Mous

#255 Post autor: Anony Mous »

Dziś miałem okazję po raz pierwszy sprawdzić na trasie jak sprawuje się tempomat. Fajna sprawa :) ale dziwnie się jedzie gdzie nogi mają "wolne" :)

W szoku jestem jak on przyśpiesza na tempomacie i to spalanie podczas przyśpieszania !! Ja nie jestem w stanie "nogą" wykonać tak płynnego przyśpieszania i w dodatku przy tak niskim spalaniu chwilowym :shock: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”