Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Woytas

#271 Post autor: Woytas »

opcja nawigacji dynamicznej...nie działa w Polsce

Andy

#272 Post autor: Andy »

Woytas pisze:opcja nawigacji dynamicznej...nie działa w Polsce
Haha.....dobre. No i wszystko w temacie. Znakiem tego muszę jutro do sąsiadów skoczyć :)
Dzięki za expresową odpowiedź.

Woytas

#273 Post autor: Woytas »

precyzując chodzi o info...np. o korkach, utrudnieniach w ruchu, itp. wtedy to kiedy Nasza nawigacja dostaje info o korku na naszej drodze...automatycznie wylicza nową trasę omijając koreczek ;)

marrybus

#274 Post autor: marrybus »

Ja dodam tylko że informacje te są pobierane poprzez sygnał radiowy (TMC). Nawet w TESTMODE sa widoczne 2 radia - jedno z nich właśnie jest na potrzeby TMC.

Co do działania TMC w Polsce to działa, ale tylko dla wybrańców. Sygnał jest podawany razem z RMF FM. Odbiorcami mogą być użytkownicy nawigacji Garmin i Navigon. Dodatkowo trzeba wykupic aktualizacje. Nasze wbudowane nawigacje nie zobaczą więc tego sygnału.

smaru

#275 Post autor: smaru »

koledzy czy mial ktos taki dziwny objaw w cd70 jak u mnie się dzisiaj trafił???: słuchałem sobie spokojnie radia w czasie jazdy a tu nagle dwa głośne stukniecia/pykniecia jakby zakłócenia dochodzace z głośników - radio ucichło tzn. wyłączyło się całkiem, myślałem że padło na amen - włączyłem je przyciskiem i śmiga bez problemu... nie wiem czy to jakieś zabezpieczenie zadziałało czy coś innego...???

Anony Mous

#276 Post autor: Anony Mous »

U mnie też "pyknęło" kilka razy ale się nie wyłączyło.

Grisza

#277 Post autor: Grisza »

a ja mam inny "problem" z DVD90 ;) ,a mianowicie:
jak odpalam auto i zaczyna grać radio (albo CD - nie ważne jakie źródło dźwięku), to dźwięk jest "płaski" (brak basów i sopranów) dopóki nie ruszę pokrętła od głośności (rolki na kierownicy, albo pokrętła na radiu) - wtedy dopiero zaczyna grać tak jak sobie poustawiałem basy i soprany. Też tak macie? I jak wyłączyć to "udogodnienie"? ;)

smaru

#278 Post autor: smaru »

moze masz cos pokombinowane z regulacja glosnosci radia w zaleznosci od predkosci - gdzies tam jest takie menu... moze ma domyslnie przyciszone...

Grisza

#279 Post autor: Grisza »

smaru pisze:moze masz cos pokombinowane z regulacja glosnosci radia w zaleznosci od predkosci - gdzies tam jest takie menu... moze ma domyslnie przyciszone...
w tym menu mam (chyba) wszystko ok ;)

głośność startowa na zero, głośność zależna od prędkości bodajże +1

ZafiraStani

#280 Post autor: ZafiraStani »

Witam

moglby mi ktos podpowiedziec jak przywrocic ustawienia fabryczne w DVD90 Navi,narazie menu mam po angielsku i instrukcje zreszta tez i nie moge tego znalesc,a polskiej instrukcji nie moge se sciagnac bo mam za slaby net.

Pozdro

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#281 Post autor: Bodek »

ZafiraStani pisze:Witam

moglby mi ktos podpowiedziec jak przywrocic ustawienia fabryczne w DVD90 Navi,narazie menu mam po angielsku i instrukcje zreszta tez i nie moge tego znalesc,a polskiej instrukcji nie moge se sciagnac bo mam za slaby net.

Pozdro
Plik ma tylko 29 MB, daj maila to Ci wyślę po Polsku.

Wrzucę na Odsiebie, to sobie pobierzesz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

darkmoor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:37
Lokalizacja: Łódź
Model:

#282 Post autor: darkmoor »

Przy wyjmowaniu radia wyrwał się jeden z kabelków (jak na zdjęciu)
Radio to CD 70 Navi
Do radia podłączone jest tylko zestaw głośnomówiący

Gdzie powinien być podłączony ten kabel?

Sprawa dotyczy Zafiry B

Obrazek

Mam nadzieję że miejsce dla postu wybrałem właściwe.

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#283 Post autor: KIT GTO »

tam gdzie pin pozostał, chyba ze na krótko było zrobione

darkmoor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2011, 23:37
Lokalizacja: Łódź
Model:

#284 Post autor: darkmoor »

ww wtyczce żadnych śladów po mocowaniu kabelka. Zakładam ze to może być 2 z przewodów do telefony czyli 34 wg numeracji z gniazda- ale wolał bym mieć pewność.

kicaj

#285 Post autor: kicaj »

a zestaw glosnomowiacy dorobiony pozniej? tj niefabryczny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”