ECN 19010F

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
slabek1

ECN 19010F

#1 Post autor: slabek1 »

Witam
Mam prośbę o podpowiedź w mojej zafirce 2006 r. diesel , od ok 2 tygodni mam na desce sławny kluczyk z samochodem. Przy odczytywaniu przy użyciu hamulca i gazu jak i podłączając do kompa mam błąd 19010F. Mój znajomy mechanik zmienił mi przewody od DPF-a tyle że nie na orginalne - było OK ok 1 tygodnia ( 400 kilometrów ) i błąd znów powrócił. Co jeszcze może być nie tak ? lub na jaki koszt części mogę się nastawiać?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

slabek1 pisze:Witam
Mam prośbę o podpowiedź w mojej zafirce 2006 r. diesel , od ok 2 tygodni mam na desce sławny kluczyk z samochodem. Przy odczytywaniu przy użyciu hamulca i gazu jak i podłączając do kompa mam błąd 19010F. Mój znajomy mechanik zmienił mi przewody od DPF-a tyle że nie na orginalne - było OK ok 1 tygodnia ( 400 kilometrów ) i błąd znów powrócił. Co jeszcze może być nie tak ? lub na jaki koszt części mogę się nastawiać?

Pozdrawiam
Jest już temat o Kodach błędów i są również posty o tym błędzie - Bodek
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 18:42 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Duzypajak

#3 Post autor: Duzypajak »

Mam paytanie do Ciebie Slabek ile zapłaciłeś za te przewody, bo właśnie od wczoraj mam ten problem. I jeszcze pytanie czy auto w górnym zakresie obrotów normalnie Ci kręciło, ponieważ u mnie nie chce wejść wyżej niż 3200.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Duzypajak pisze:Mam paytanie do Ciebie Slabek ile zapłaciłeś za te przewody, bo właśnie od wczoraj mam ten problem. I jeszcze pytanie czy auto w górnym zakresie obrotów normalnie Ci kręciło, ponieważ u mnie nie chce wejść wyżej niż 3200.
Do poczytania
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, 21:25 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

nowizna
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2013, 12:21
Lokalizacja: Zawiercie
Model:

#5 Post autor: nowizna »

Witam Panowie.
Mam problem z rozszyfrowaniem kodu błędu. Czy mogę liczyć na Wasza pomoc ??
Zafira kreci do 4000 obr. i ja dusi, a stało się to po wymianie termostatu wcześniej temperatura dochodziła do max 75 st.C natomiast teraz 80. Po przejechaniu około 70 km zaswieciła sie wszystkim znana kontrolka z pięknym samochodzikiem i Kod błędu po (wypedałowaniu) to ECN 19010F.
Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam.

wazkamax
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Bochnia
Model:

#6 Post autor: wazkamax »

mam to samo blad to ECN 19010F. Auto jezdzi normalnie, ale kontrolka sie caly czas swieci. Zaswiecila sie przyodpalaniu auta na wysokim mrozie.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#7 Post autor: Crazy »

tutaj już Ci Marcin odpowiedział :
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=339488#339488
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

piacio

#8 Post autor: piacio »

Nikt konkretnie nie pisze co oznacza błąd P1901 0F. Żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Po podłączeniu op coma mam tylko taki błąd.
Łączna ilość kodów: 1
P1901 - Ciśn. zmierzone przez czujnik ciśn. filtra cząsteczek niezgodne z ciśnieniem barometrycznym
(0F) - Obecny
Na wyłączonym i włączonym silniku op com pokazuje:
Różnica ciśnień - filtr cząsteczek paliwa Diesel,2 kPa
Różnica ciśnień - filtr cząsteczek paliwa Diesel,0.57 V
Nasycenie filtra cząstek paliwa Diesel,0 %
Przebieg od ostatniej regeneracji DPF (Przebieg),29 685 km
Regeneracja DPF,0 %

Tylko że ja już prawie 30000km jeżdżę z wyciętym DPF. Rozciąłem DPF wywaliłem ze środka filtr i zaspawałem. Przewody wszystkie są założone jak przy sprawnym DPF. Pojechałem do warsztatu który przeprogramował komputer i tyle.
Kontrolka z tym błędem już mi się zapaliła z 15000 km temu i tak do tej pory jeżdżę. Nic się nie dzieje, tylko ta kontrolka się pali. Co skasuje błąd to zaraz powraca.

Ciekawe skąd mierzone jest ciśnienie barometryczne w 1.9cdti (120KM). Myślę że może nowy czujnik różnicy ciśnień rozwiąże problem. Ale może ktoś mi tu coś doradzi?

piacio

#9 Post autor: piacio »

Błąd 1901 0F oznacza popsuty czujnik różnicy ciśnień.
Pomogło wymienienie czujnika dpf na nowy.

Teraz op com pokazuje:
Różnica ciśnień - filtr cząsteczek paliwa Diesel,-1 kPa
Różnica ciśnień - filtr cząsteczek paliwa Diesel,0.47 V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”