Swiece zarowe - jakie wybrać?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#46 Post autor: Anony Mous »

broda323 pisze:Mam takie pytanie czy świece lepiej wykręcać na zimnym silniku czy na ciepłym bo zapomniałem jak to w szkole uczyli :lol:
Silnik ciepły a klucz którym będziesz odkręcał zimny, pozwoli to skurczyć się świecy :D

Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

#47 Post autor: marlano »

broda323 pisze:Mam takie pytanie czy świece lepiej wykręcać na zimnym silniku czy na ciepłym bo zapomniałem jak to w szkole uczyli :lol:
cześć, ja dzisiaj właśnie wymieniłem świece i robiłem to na zimnym silniku (tak mi doradził znajomy, który pracuje w aso i mam o nim dobre zdanie jako fachowcu), kilka dni zalewałem te świece płynem penetrującym (KENT rusty penetrant - 20 zeta kosztuje), dzień wcześniej zdjąłem listwę zasilającą świece i rurę zasłaniającą dostęp do świec i raz jeszcze zalałem tym spray-em i dzisiaj rano poszły wszystkie bez problemu - klucz nasadowy 10 (głęboki, żeby ładnie wszedł na świecę) z przegubem, nowe posmarowałem smarem miedzianym, takim do połączeń pracujących w wysokich temperaturach.

- powodzenia - pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 19:41 przez marlano, łącznie zmieniany 1 raz.

olo018

#48 Post autor: olo018 »

:evil: Sprawdziłem dziś świeczki 3 spalone,żarówka nie świeciła podczas próby ,polałem trochę płynem hamulcowym i teraz trzeba zakupić 4 stk i wymiana ??,może nie urwę,obiawy! poranne siwe bąki po odpaleniu.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#49 Post autor: Harry200 »

Teraz jak ciepło to tylko biały dymek ale jak przyjdzie mróz to z trzema spalonymi raczej nici z odpalenia samochodu..

olo018

#50 Post autor: olo018 »

Wymienione wszystkie 4,poszły jak masełko,wczoraj płynem hamulcowym polałem a dziś z sonaxu nso2 spraj na odrdzewianie, po godzinie odkręciłem bez problemu,kupiłem boscha bo takie były na miejscu.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#51 Post autor: fliztar »

"Pan" mechanik urwał świecę i się nie przyznał jak odbierałem zoche powiedział nie da rady kosztowało mnie to wykręcenie urwanej i wykręcenie pozostałych trzech gwintowanie wszystkich gniazd i świeczki boscha 650zeta
Fliztar

adasko

#52 Post autor: adasko »

650 zl :shock: sporo ale najwazniejsze ze już masz zrobione jak trzeba :piwo:

rufio

#53 Post autor: rufio »

Dobra rada udało ci sie odkręcić świece żarowe :piwo: ,to gwint nowych posmaruj smarem miedzianym, a nastepnym razem nie napiszesz(pomocy urwana świeca). :lol:

Awatar użytkownika
wojtowca
Zafiromaniak
Posty: 1212
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:37
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bestwina koło B-B
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#54 Post autor: wojtowca »

Koledzy reaktywuje pytanie. Jestem przed wymianą świec w mojej Zośce 2,2 DTI i mam dylemat jakie wybrać, Beru, Bosch, NGK a może oryginały z GM? Co polecacie, proszę o konkretne odpowiedzi bo jestem na dniach przed wymianą.
Obrazek
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził
z oczami utkwionymi w niebo.
Bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić."

Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#55 Post autor: Bodek »

wojtowca pisze:Koledzy reaktywuje pytanie. Jestem przed wymianą świec w mojej Zośce 2,2 DTI i mam dylemat jakie wybrać, Beru, Bosch, NGK a może oryginały z GM? Co polecacie, proszę o konkretne odpowiedzi bo jestem na dniach przed wymianą.
Oryginał = Beru ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
wojtowca
Zafiromaniak
Posty: 1212
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:37
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bestwina koło B-B
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#56 Post autor: wojtowca »

Bodek pisze:
Oryginał = Beru ;)
Dziękuję Bodek właśnie się dowiedziałem w serwisie Boscha :lol: . Wątpliwości rozwiane teraz szykować dudki :/ i do wymiany.

smutny

#57 Post autor: smutny »

Z tego co wiem to swiece najlepiej na cieplym wykręcać z kluczem dynanometrycznym ustawionym na 30Nm bo jak wiecej to jest szansa ze sie urwie ( wtedy można ja zalewać) dokręcać nie na oko tylko z siłą jaka jest na opakowaniu swiecy albo 15Nm około

Skasowany użytkownik 6483

#58 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Życzę powodzenia przy wymianie świec bo wiem ,że sa niezłe cyrki z tak wydawałoby się , prostą czynnością.. :piwo:

Skasowany użytkownik 16406

#59 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

U mnie zapalała się kontrolka silnika na zimnym ale na chwilkę wiec postanowiłem wimiemić świeczki wymieniłem cztery kupiłem ngk 52 zł szt. oczywiście problem z odkręceniem trzy jakoś poszły jedna nie chciała drgnąć ta najbliżej akumulatora pojechałem do gościa który odkręca zapieczone świece poradził sobie bez problemu kontrolka się nie zapala samochód pali bez problemu

Skasowany użytkownik 6483

#60 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ile wziął za ta usługę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”