Częste wypalanie DPF-u

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#31 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

O Boshe....to ale mnie czeka jazda.. :lol:

Dasz rade ;) = Bodek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 23:02 przez Skasowany użytkownik 6483, łącznie zmieniany 1 raz.

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#32 Post autor: sergiu »

Gdzieś czytałem, że częstość wypalania jest zależna nie tylko od tego czy trasa/ miasto ale również od "pojemności" DPFa.
W przypadku mojego silnika puszka jest mała i stąd częstsze wypalenia.
dla przykładu, ostatnie po przejechaniu 151km, wcześniejsze 162km.
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#33 Post autor: Zdenek2007 »

sergiu pisze:Gdzieś czytałem, że częstość wypalania jest zależna nie tylko od tego czy trasa/ miasto ale również od "pojemności" DPFa.
W przypadku mojego silnika puszka jest mała i stąd częstsze wypalenia.
dla przykładu, ostatnie po przejechaniu 151km, wcześniejsze 162km.
"Te typy tak mają" :D moja Zocha też tak się zachowuje, jazda miejska to wypalanie średnio co 150km. ale jak wyjedzie na trasę czy autobana to i wypalanie się oddali czasami nawet do 300km :lol:

_model_

#34 Post autor: _model_ »

A mi ostatnio wypalanie włączyło się po 975km...

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#35 Post autor: Flora »

_model_ pisze:A mi ostatnio wypalanie włączyło się po 975km...
Może jedno przegapiłeś? :>

_model_

#36 Post autor: _model_ »

Flora pisze:
_model_ pisze:A mi ostatnio wypalanie włączyło się po 975km...
Może jedno przegapiłeś? :>
Właśnie nie.
Czekałem dość długo na nie i w poniedziałek sprawdziłem OPem i miałem od ostatniego wypalenia 805km i 83% zapchania filtra. Od poniedziałku do wczorajszego wypalenia zrobiłem 170km. I jak zwykle jechałem do lekarza/dentysty to musiałem dodatkowa rundkę zrobić...
A tak duży przebieg między wypalaniami bo w sobotę pogoniłem Zafiryndę na A1 Toruń-Gdynia-Toruń...
Wcześniejsze wypalania miałem średnio po 800km, jazda 60% trasa /40% miasto (do pracy mam 23km w jedną stronę)

tom.tom
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2014, 07:58
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Zafira B 1.7 CDTI Zafira Life 2.0 HDI
Model: ZBZD
Oznaczenie silnika: Z17DTR
Gender:

#37 Post autor: tom.tom »

Zdenek2007 pisze:
sergiu pisze:"Te typy tak mają" :D moja Zocha też tak się zachowuje, jazda miejska to wypalanie średnio co 150km. ale jak wyjedzie na trasę czy autobana to i wypalanie się oddali czasami nawet do 300km :lol:
Mój 1.7 DTR po usunięciu DPFa, zaślepieniu EGRa, odpięciu EGRa fizycznie i programowo, chipie na 150 KM i 320 Nm już tak nie ma :) Tym autem z DPF po prostu nie da się jeździć, spalanie średnie spadło mi z 7,5 l na 6,1 l a większość jazda po mieście...
Pozdrawiam - tom.tom

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: Bodek »

tom.tom pisze:
Zdenek2007 pisze:
sergiu pisze:"Te typy tak mają" :D moja Zocha też tak się zachowuje, jazda miejska to wypalanie średnio co 150km. ale jak wyjedzie na trasę czy autobana to i wypalanie się oddali czasami nawet do 300km :lol:
Mój 1.7 DTR po usunięciu DPFa, zaślepieniu EGRa, odpięciu EGRa fizycznie i programowo, chipie na 150 KM i 320 Nm już tak nie ma :) Tym autem z DPF po prostu nie da się jeździć, spalanie średnie spadło mi z 7,5 l na 6,1 l a większość jazda po mieście...
Chętnie zobaczę to spalanie 6.1 w mieście ;)

A autem z dpf-em da się jeździć - nie przesadzajmy, wystarczy przypilnować, żeby wypalało się zawsze do końca.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#39 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Moja Zośka wypala śmieci w DPF-ie tak po ok. 300km jazdy po mieście . Za godzinę wyjeżdżam w trasę do Niemiec to pewnie nawet nie poczuję jak mi sie oczyści ze sadzy na niemieckiej ziemi . Troszke im tam nasmrodzę ale co tam... :lol:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#40 Post autor: Bodek »

jarecki69 pisze:Moja Zośka wypala śmieci w DPF-ie tak po ok. 300km jazdy po mieście . Za godzinę wyjeżdżam w trasę do Niemiec to pewnie nawet nie poczuję jak mi sie oczyści ze sadzy na niemieckiej ziemi . Troszke im tam nasmrodzę ale co tam... :lol:
Na trasie pomiędzy wypaleniami można zrobić ponad 1000km ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#41 Post autor: fredas »

Moja zocha wypala się średnio co 700km dojazdy do arbajtu robią swoje i chyba to że staram się wykorzystać wszystkie kuce pod maską :lol:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#42 Post autor: Zdenek2007 »

tom.tom pisze:
Zdenek2007 pisze:
sergiu pisze:"Te typy tak mają" :D moja Zocha też tak się zachowuje, jazda miejska to wypalanie średnio co 150km. ale jak wyjedzie na trasę czy autobana to i wypalanie się oddali czasami nawet do 300km :lol:
Mój 1.7 DTR po usunięciu DPFa, zaślepieniu EGRa, odpięciu EGRa fizycznie i programowo, chipie na 150 KM i 320 Nm już tak nie ma :) Tym autem z DPF po prostu nie da się jeździć, spalanie średnie spadło mi z 7,5 l na 6,1 l a większość jazda po mieście...
Twój 1.7 DTR już nie jest "typowy" :D aczkolwiek kastracja wyszła mu na zdrowie :ok: oby tylko w przyszłości nie było z tym problemu.

sergiu
Mieszkaniec
Posty: 246
Rejestracja: 16 sty 2014, 14:20
Imię: Sergiusz
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafcia B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#43 Post autor: sergiu »

Po wymianie oleju na Dexos'a no i w zależności od stylu jazdy, udało mi się osiągnąć nawet 185km między wypaleniami. Chyba jednak olej ma znaczenie :lol:
Powyższe słowa wyrażają opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny

pawel_km

#44 Post autor: pawel_km »

W mojej zafirze Z17DTJ z dwóch ostatnich zanotowanych pomiarów wypalanie w ruchu miejskim uruchamia się podobnie jak u kolegi sergiu po 150 km (100% jazdy miejskiej często w korkach) do 185 km przy mniejszym natężeniu ruchu (90% miasto, 10% autostrada) na odcinkach max 30-40 km. Na samej autostradzie jeszcze nie miałem okazji zmierzyć bo rzadko nimi jeżdżę ale po ilości regeneracji odczytanych z op-coma w stosunku do porzebiegu wyszło mi średnio wypalanie co 365 km, więc zafrka latała wczesniej po autostradach.
U mnie spalanie na autostradzie (powrót DE na kółkach) przy 130-150km/h wyszło równe 6l.
W mieście zawsze udaje mi się wypalić filtr do końca i jeszcze przejechać jakieś 10 km ale gdyby auto użytkowała tylko moja żona i dodatkowo na krótszych odcinkach to pewnie dpf byłby już kaput :lol: .
Po niecałych 5 tys km od zakupu auta spalanie z kompa wychodzi 7,2 l.
Wydaje mi się, że w odniesieniu do silników 1,9 jest to zbyt duże spalanie.
Ogólnie zastanawiam się nad wycinką dpf-a w Krakowie ale dopiero zgłębiam temat.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2015, 13:17 przez pawel_km, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#45 Post autor: Zdenek2007 »

pawel_km pisze:W mojej zafirze Z17DTJ z dwóch ostatnich zanotowanych pomiarów wypalanie w ruchu miejskim uruchamia się podobnie jak u kolegi sergiu po 150 km (100% jazdy miejskiej często w korkach) do 185 km przy mniejszym natężeniu ruchu (90% miasto, 10% autostrada) na odcinkach max 30-40 km. Na samej autostradzie jeszcze nie miałem okazji zmierzyć bo rzadko nimi jeżdżę ale po ilości regeneracji odczytanych z op-coma w stosunku do porzebiegu wyszło mi średnio wypalanie co 365 km, więc zafrka latała wczesniej po autostradach.
U mnie spalanie na autostradzie (powrót DE na kółkach) przy 130-150km/h wyszło równe 6l.
W mieście zawsze udaje mi się wypalić filtr do końca i jeszcze przejechać jakieś 10 km ale gdyby auto użytkowała tylko moja żona i dodatkowo na krótszych odcinkach to pewnie dpf byłby już kaput :lol: .
Po niecałych 5 tys km od zakupu auta spalanie z kompa wychodzi 7,2 l.
Wydaje mi się, że w odniesieniu do silników 1,9 jest to zbyt duże spalanie.
Ogólnie zastanawiam się nad wycinką dpf-a w Krakowie ale dopiero zgłębiam temat.
Opis pasowałby jak ulał do mojej Zochy :D no może spalanie nieco mniejsze 6.8 ale to jest zależne od trasy i właśnie dlatego ważne jest jaka średnia prędkość wychodzi Ci z tych 5 tyś. km wtedy dopiero można porównywać z innymi. U mnie jest to 41km.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”