Zafira 2.0 DTI zgasła w czasie jazdy i nie można zapalić

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#31 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Powodzenia kolego :piwo:

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#32 Post autor: Janus »

jarecki69 pisze:Powodzenia kolego :piwo:
Jeśli mogę coś doradzić to tranzystor taki jak w temacie którego link podałem. Lutować mocną lutownicą (aby było szybko i nie przegrzać innych elementów) a tranzystor - podkleić jeszcze obudowę do płytki klejem termoprzewodzącym (dla lepszego rozpraszania ciepła).
Do składania tych sterowników jest też jakaś dedykowana masa uszczelniająca GM (gdzieś na necie obiło mi się o oczy...)

A do pokrycia okolicy tranzystora od góry zamiast żelu, można nóżki po przylutowaniu polakierować i spróbować dać na wierzch specjalny silikon do elektroniki (ma wysoką własną rezystancję)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2016, 20:38 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

Awatar użytkownika
vasyl00
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2016, 13:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#33 Post autor: vasyl00 »

Witam
1,2,3 zafirka nagle zgasła pokazało się autko z kluczykiem i tyle. Podpinanie do kompa nie wniosło nic nowego, brak błędów w ecu i tyle
Laweta, mechanik, plak lekko próbuje odpalić, ale gaśnie.
Po odkręceniu przewodów wtryskiwaczy pokrecilem silnikiem i echo, brak paliwa
Okazało się, że pompę po 300 250 km szlag trafił
Wymiana na regenerowaną koszt 1500 w Rybniku, robocizna 400, laweta 200 auto odżyło ,teraz nawet jest różnica w odpalaniu i przyspieszeniu.
Pytanie moje jest następujące - ile ludziska zrobiliście km po wymianie pompy ? Czy gra była warta świeczki choć nie ukrywam ze zośka to najlepsze auto jakie miałem do tej pory pod względem pakowności i wygody.

Proszę pisać zgodnie z zasadami ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego.
regulamin ZKP §2 pkt 6.
poprawiłem - Sebu$
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 10:11 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
vasyl00

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”