Częste wypalanie DPF-u

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
bzajdel
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, 15:16
Lokalizacja: podkarpackie
Model:

#61 Post autor: bzajdel »

Zobaczymy, może i trzeba będzie usunąć DPF, choć osiem miesięcy żyliśmy w "zgodzie" :)
Czyszczenie chemiczne DPf - 600, reszta to czyszczenie EGR. Nie wiem czy to drogo, wiem, że mechanik dobry, a o takich trudno

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#62 Post autor: spectroB »

bzajdel pisze:Zobaczymy, może i trzeba będzie usunąć DPF
Pewnie że usunąć!
Tym bardziej że kosztuje to tyle samo co:
bzajdel pisze:Czyszczenie chemiczne DPf - 600

A czyszczenie EGR pomoże na tydzień jazdy :lol: (hmm nowy kosztuje 500)
Ja dwa lata temu płaciłem 700 za DPF+EGR OUT! ten zawór u mnie nie istnieje, przykręciłem aluminiową zaślepkę a rurkę od spalin zaklepałem :P ostał się ino kabel :lol:

k@niu

#63 Post autor: k@niu »

Ja najpierw przed usunięciem spróbował bym takiego ewentualnie jakiegoś markowego środka. https://www.youtube.com/watch?v=Foc2uTmkOgI i zrobił bym to sam później wypalił bym go z trybie serwisowym wymienił olej i filtry. Jak by nie pomogło to myślał bym o zainwestowaniu w tego tysiaka.
Inne parametry silnika w normie, jak mi padł wtrysk to na postoju przy dwóch odpaleniach do nagrzania silnika nasycenie z 80% do 105% tak lały wszystkie wtryski aby wyrównać pracę silnika.
bzajdel pisze:Zobaczymy, może i trzeba będzie usunąć DPF, choć osiem miesięcy żyliśmy w "zgodzie" :)
Czyszczenie chemiczne DPf - 600, reszta to czyszczenie EGR. Nie wiem czy to drogo, wiem, że mechanik dobry, a o takich trudno
za czyszczenie egr-a czterech stów bym nie dał prędzej bym kupił nowy zawór tym bardziej że nakład finansowy to dobry płyn do czyszczenia szyb kominkowych lepiej się sprawuje niż te clinery egr i pędzelek przy okazji wyczyścił bym przepustnice i boost sensor dla nie wprawionego to jakieś 2 godzinki roboty.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 17:48 przez k@niu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#64 Post autor: basti_seba »

bzajdel pisze:Zobaczymy, może i trzeba będzie usunąć DPF, choć osiem miesięcy żyliśmy w "zgodzie" :)
Czyszczenie chemiczne DPf - 600, reszta to czyszczenie EGR. Nie wiem czy to drogo, wiem, że mechanik dobry, a o takich trudno

Usuń DPF i zaślep EGR, możesz przy okazji zrobić lekkiego chipa. Jeżeli usuniesz całą puszkę z dpf to sprzedasz za kilkaset złotych dodatkowo.
Szkoda się babrać z tym na dłuższą metę.

Wymień olej w skrzyni i w silniku na dobry syntetyk przy okazji.
:piwo:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, 13:42 przez basti_seba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#65 Post autor: paweldm »

Dlaczego kupujecie diesle do jazdy po mieście. To murowane kłopoty z filtrem cząstek stałych. Kiedy ma on się wypalić??
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: Bodek »

paweldm pisze:Dlaczego kupujecie diesle do jazdy po mieście. To murowane kłopoty z filtrem cząstek stałych. Kiedy ma on się wypalić??
Wypali się podczas jazdy, nawet w mieście, dystans około 7 km ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#67 Post autor: Flora »

Ostatnio wypalałem w małym korku, a za mną jechały dwie miłe panie w policyjnej Vectrze. Żeby było weselej, cały czas trzymałem obroty w okolicy 2000 :mrgreen:

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#68 Post autor: paweldm »

Nie były z drogówki ;)
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#69 Post autor: Zdenek2007 »

Bo to żonki policjantów podczas wypadu na zakupy :lol: Viki do tego jest stworzona. :mrgreen:

kylu
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: opel zafira b 1.9 cdti enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#70 Post autor: kylu »

[quote]Dlaczego kupujecie diesle do jazdy po mieście. To murowane kłopoty z filtrem cząstek stałych. Kiedy ma on się wypalić??
_________________

oczywisty fakt jeżeli się jeździ tylko po mieście-częste wypalanie i masa kłopotów;
ja natomiast pomykam Szwajcaria -Polska średnio raz dwa razy w miesiącu i nie da się uniknąc kłopotów, kwestia co się w danym czasie popsuje
Zośkę mam od 2009 kupioną w pl miała niecałe 3 lata
miała przebieg 126 tys.obecnie 226 tyś-w marcu będą urodziny okrągła dyszka
-raz po przejechaniu 1400 km; 150 km od domu, padł czujnik pdf ledwo dojechałem-skutek zapchany filtr
80% robię długie trasy około 2000 tys jeden przejazd,a problemów nie dało się ominąc
-wrzesień 2014 padł czujnik temperatury-nie robiłem wywaliłem pdf za 950 zł
od tamtej pory prawie nic, poza małą chmurką z tyłu przy pierwszym odpaleniu; gdy silnik zimny ;no ida się pojechac ciut wiecej 190 km|h

z innych rzeczy przez siedem lat urzytkowania
alternator przy 160 tyś
w zeszłym roku czujnik doładowania cisnienia
pozd!

Skasowany użytkownik 6483

#71 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Kylu , ja swoją Zośką z DPF jechałem na autostradzie 200km/h a i tak nie miałem pedału w podłodze . Myslę ,że i Ty bys dał radę tylko trzeba więcej odwagi :lol:

kylu
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: opel zafira b 1.9 cdti enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#72 Post autor: kylu »

he he!!!!!! dobre, już więcej się nie da sprawdzałem sam jak i z 3 pasażerami
no jest pewnie możliwosc z dobrej górki ;pozd!

organista15

#73 Post autor: organista15 »

Przebijam stawkę bo raz moją jechałem 210 km/h i do tego mam silnik 100 konny :D

Panowie - to nie jest związane z tematem - Bodek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 17:28 przez organista15, łącznie zmieniany 1 raz.

bzajdel
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, 15:16
Lokalizacja: podkarpackie
Model:

#74 Post autor: bzajdel »

dobra panowie, dobra wróćmy do tematu :/
Odebrałem samochód z warsztatu, faktycznie mocy więcej po czyszczeniu EGR, do pierwszego wypalania przejechałem 420km - czyli ok. No ale dziś, po 35km wypalanie włączyło się od nowa. Obwodnicą ok 25 km i udało się zakończyć. Ale po zgaszeniu silnika pojawił się komunikat INSP 0 :evil:
Jak myślicie skąd znów takie szybkie wypalanie?
No i co do tego komunikatu: we wrześniu miałem komunikat INSP 1000, więc wtedy wymieniłem olej - od tego czasu zrobiłem 4000km. Czy to możliwe, żeby tak szybko była potrzebna kolejna wymiana? Czy komunikat INSP 0 może się pojawić bez wcześniejszego komunikatu INSP 1000?

Co do grzebania samemu to kompletnie nie dla mnie, nie moja bajka. Wywalenie filtra jedni zachwalają, a co najmniej tyle samo osób to odradza. Czeski film. Faktycznie nie powinienem kupowac diesla do mojej jazdy, ale teraz juz za późno. Wcześniej miałem scenica też w dieslu i dawał radę - ale był bez DPFu :lol:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: Bodek »

Po wymianie oleju wyzerowałeś komunikat INSP :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”