do czego ten przewód (pompa vp44)

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ufo01@wp.pl

do czego ten przewód (pompa vp44)

#1 Post autor: ufo01@wp.pl »

Zastanawiam sie do czego są te "złącza" przewody przy pompie , przewod nr 1 jest zatkany chyba śrubka.

Bo tak wogle zastanawiam sie gdzie mogłbym sie wpiac z pompka do odpowietrzania układu paliwa w razie wymiany filtra badz jakichs napraw wymagajacych odłanczania przewodów paliwowych.

Pompke najlepiej jeżeli jest możliwosc wpiałbym na stałe albo tak zeby była wmiare łatwa możliwość wpięcia

Z góry za pomoc serdecznie dziękuje i prosze i.wyrozumiałośv dopiero ucze się
Załączniki
Screenshot_2016-05-03-01-34-29.jpg

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Ten przewód nr 1 jest od przelewów paliwa do pompy na pewno zatkany śrubką a powrót przez trójnik puszczony jest węża powrotu do baku widać go troszkę wyżej.
Nr 2 to powrót do baku tak zwany dławik paliwa.
Żadnej pompki elektrycznej jak już to gruszka ale jak zapowietrzysz pompe to gruszka nic nie pomoże i nawet pompka zostaje popuszczenie przewodów paliwowych i wspomagając się plakiem odpalisz reszte pompa odpowietrzy sama.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 15:26 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#3 Post autor: Janus »

Mi to wygląda na odcięty i zaślepiony powrót z przelewów wtryskiwaczy. Bo w tym silniku przelewy wracają z powrotem na linię ssącą do pompy (dlatego jak ma się nieszczelne przelewy to paliwo się cofa do baku zapowietrzając układ).
Przelewy pewnie masz poprowadzone do jakiegoś naczynia albo przewodu powrotnego do baku...

Pompka elektryczna w tym silniku to (moim zdaniem) sensownie gdzieś między filtrem paliwa a pompą wtryskową. I to tylko na czas odpowietrzania układu. Najlepszy byłby jakiś trójnik z zaworem, a za zaworem króciec do przyłaczania gumowego przewodu paliwowego i pompki. W trakcie odpowietrzania podłączasz pompkę, odpływ do naczynia, odkręcasz zawór i włączasz pompkę łapiąc paliwo do naczynia. Jak już będzie płynęło samo paliwo, kręcisz rozrusznikiem. Auto powinno zaskoczyć po 10-20 sekundach.
Ja odpowietrzanie robiłem w ten sposób, że pompę elektryczną włączałem w szereg między filtr a pompę wtryskową. Też działa, tylko potem po odpowietrzeniu i uruchomieniu trzeba to szybko rozpiąć, wyjąć pompę i złączyć przewody...

Pompa mogła by być zamontowana na stałe wspomagając pompę wtryskową przed rozruchem silnika. Jest tylko jedno ale... Taka pompa ma niską wydajność (chyba niższą niż pompa skrzydełkowa wewnątrz pompy wtryskowej) i stanowi "wąskie gardło". Włączanie jej w szereg nie ma sensu. Włączenie równoległe z kolei - gdzieś trzeba wylot z tej pompy odprowadzić. Sensownie by było do baku, ale raczej drugim przewodem powrotnym, którego nie mamy...
Janusz

ufo01@wp.pl

#4 Post autor: ufo01@wp.pl »

tak jak kolega dziadek radzi tak odpowietrzalem pewnie niezgodnie z sztuka jak to sie mowi bo odkrecalem po kolei przewody wysokiego cisnienia i czekalem az paliwo po leci i zakrecalem tyle ze w tym czasie mialem zdjete wezki przelewow bo inaczej kluczem ruchu nie moglem wykonac no ale odpalil bez problemu i bez plaka.

Ale pomysl na zalozenie trojnika podoba mi sie tyle ze teraz trzeba było jaki trojnik z zaworkiem od czego plastikowy? metalowy? bede musial poszukac i pokombinowac ale to nie byłoby głupie i pompa wpinana na czas odpowietrzania

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#5 Post autor: Janus »

ufo01@wp.pl pisze:(...)
Ale pomysl na zalozenie trojnika podoba mi sie tyle ze teraz trzeba było jaki trojnik z zaworkiem od czego plastikowy? metalowy? bede musial poszukac i pokombinowac ale to nie byłoby głupie i pompa wpinana na czas odpowietrzania
Kolego kombinuj ;)
Ja wymieniłem filtr w grudniu 2015, więc teraz kombinował będę dopiero za pół roku ;)


EDIT
ufo01@wp.pl pisze:tak jak kolega dziadek radzi tak odpowietrzalem pewnie niezgodnie z sztuka jak to sie mowi bo odkrecalem po kolei przewody wysokiego cisnienia i czekalem az paliwo po leci i zakrecalem
Właśnie całkiem dobrze sobie poradziłeś :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 19:49 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#6 Post autor: Dziadek13 »

ufo01@wp.pl pisze:Ale pomysl na zalozenie trojnika podoba mi sie tyle ze teraz trzeba było jaki trojnik.
o który trójnik chodzi ?.
Tak budujemy w vectrach.
Obrazek

A w zafirach poniżej filtra paliwa trójnik 8x4x8.
ufo01@wp.pl pisze:odpowietrzalem pewnie niezgodnie z sztuka jak to sie mowi bo odkrecalem po kolei przewody wysokiego cisnienia i czekalem az paliwo po leci i zakrecalem
Jak zapytasz się starych kierowców to ci powiedzą że zgodnie ze sztuką to robiłeś, a plak potrzebny żeby odciążyć rozrusznik i podnieść obroty silnika.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 20:07 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

ufo01@wp.pl

#7 Post autor: ufo01@wp.pl »

z tego co zrozumiałem najlepiej byłoby wpiac ten trojnik w przewod idacy z filtra do pompy?

Łatwiej byłoby mi wpiać w przewod powrotny ale jak sie domyslam to by nic nie dało?
znalazłem trojnik i do tego osobno zaworek do paliwa chyba do quadów o srednicy 6-8mm mysle o czyms takim

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#8 Post autor: Dziadek13 »

ufo01@wp.pl pisze:z tego co zrozumiałem najlepiej byłoby wpiac ten trojnik w przewod idacy z filtra do pompy?
Nie w to miejsce bo jak pójdzie powietrze z przelewów to będzie zapowietrzał układ paliwa.
ufo01@wp.pl pisze:Łatwiej byłoby mi wpiać w przewod powrotny ale jak sie domyslam to by nic nie dało?
I to jest najlepsze rozwiązanie.
ufo01@wp.pl pisze:znalazłem trojnik i do tego osobno zaworek do paliwa
Nie zakładaj żadnych zaworków zwrotnych.

ufo01@wp.pl

#9 Post autor: ufo01@wp.pl »

nie chodziło mi o zaworek zwrotny tylko o trojnik 8x4x8 lub 8x8x8 ( wtedy jak sie nie myle srednica by pasowala na zawor "kranik paliwa" takie cos jak na zdjeciach


i czy mogło by to byc w przewodzie powrotnym kawalek za przelewami?

podpinam pompke w ten zaworek przelewowy odkrecam wlanczam pompke leje paliwo do jakiegos zewnetrznego pojemnika jak widze ze nie ma pecherzykow zamykam zawprek odlanczam
Załączniki
photo-s.jpg
photo-s.jpg (8.51 KiB) Przejrzano 650 razy
zawor-paliwa-uniwersalny-prosty.jpg
zawor-paliwa-uniwersalny-prosty.jpg (8.23 KiB) Przejrzano 650 razy

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#10 Post autor: Dziadek13 »

ufo01@wp.pl pisze:lub 8x8x8 ( wtedy jak sie nie myle srednica by pasowala na zawor "kranik paliwa" takie cos jak na zdjeciach
Następne miejsce do zapowietrzania, załóż ten z dolnego foto trójnik na powrót do baku i będzie spokój.

ufo01@wp.pl

#11 Post autor: ufo01@wp.pl »

no oki tylko wtedy ten jeden (srodkowy) krociec w momencie kiedy nie mam podlonczonej pompki trzeba jakos zaslepic

przepraszam jezeli zadaje glupie pytania

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#12 Post autor: Dziadek13 »

Na co ci pompka ? ja od kupna nie ma pompki i jeżdżę.
Pompka szczególnie w tym miejscu nie zda egzaminu prześledź jak paliwo idzie z filtra do pompy i okaże się że będziesz ssał paliwo z filtra mijając pompe np do bańki bo gdzie. A jak by ta pompka była przed filtrem paliwa to by pchała paliwo do pompy a w razie nieszczelności będzie wyciekała i szybko znajdziesz nieszczelność.

tr0piciel

#13 Post autor: tr0piciel »

Dziadek13 pisze:wspomagając się plakiem
O co chodzi z tym plakiem? To przedmiot? Metoda? Czy może jeszcze coś innego/ktoś inny?
Wybaczcie wiele pytań w jednym poście.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#14 Post autor: tomzam »

Używasz plaka (prepearat nabłyszczający do kokpitu) jako samostartu. Plak jest łagodniejszy i nie urwiesz wału.
Zapalasz na nim samochód i chwilę pracuje aż zaciągnie paliwo.

tr0piciel

#15 Post autor: tr0piciel »

tomzam pisze:Plak jest łagodniejszy
Od czego jest łagodniejszy? Jak go użyć? I opisz, proszę procedurę.
I wybaczcie wszyscy, że rozmijam się w temacie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”