Dziwna praca silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

Dziwna praca silnika

#1 Post autor: weraas »

Opisałem zjawisko w moim aucie jako dziwna praca silnika ale nie wiem czy dotyczy to właśnie silnika wyjaśniam o co chodzi. A więc podczas jazdy gdy odpuszczam gaz i dodaję to czuję jakby silnik przesuwał się do przodu i uderzał w ramę. Nie jest to jakieś mocne uderzenie ale takie bujnięcie. W innych autach którymi jeżdże nie odczuwam takiego problemu. A w mojej zosi ta kultura pracy jest trochę słaba czy zauważył ktoś podobną rzecz u siebie. Może jest to normalne ale wydaje się dziwne. Aby tego nie odczuwać muszę delikatnie operować gazem gdy raptownie dodam gazu to występuje to zjawisko.pozdrawiam

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: rafant4011 »

To pukanie podczas dodawania i ujmowania gazu związane jest z luzami na poduszkach lub półosiach...

weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: weraas »

To pewnie półosie bo poduszkę tylną wymieniłem niestety bez skutku. Pewnie półosie to droga impreza?

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#4 Post autor: spectroB »

weraas pisze:To pewnie półosie bo poduszkę tylną wymieniłem niestety bez skutku. Pewnie półosie to droga impreza?
Hola hola, są jeszcze trzy, z czego na dwóch wisi silnik ze skrzynią i one też potrafią generować stuki, wiem co piszę bo sam musiałem wymienić żeby się uciszyło ;) ale znajomy mechanik pocieszył mnie że czeka mnie jeszcze wymiana tulei sanek :( półosie owszem należy brać pod uwagę, ale najpierw zdiagnozuj.

weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#5 Post autor: weraas »

Cześć, tuleje sanek wymieniłem wszystkie, a tulej silnika wymieniłem własnie tylną gdyż mój mechanik powiedział, że ona jest odpowiedzialna za tłumienie drgań ale może się myli, jeśli macie podobne doświadczenia to dajcie znać.

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#6 Post autor: spectroB »

weraas pisze: mój mechanik powiedział, że ona jest odpowiedzialna za tłumienie drgań
uwierz że nie tylko ta jedna ;)
weraas pisze:może się myli
myli się :!:
jakiej firmy kupiłeś tą tylną?

weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: weraas »

lemforder, nie wiem czy wymieniać w ciemno resztę poduszek?

Awatar użytkownika
spectroB
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Świecie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#8 Post autor: spectroB »

Jeżeli czujesz że "twardo" nawala to lepiej wymienić, a przy odpalaniu też lubi huknąć? Jedno jest pewne- ideału nie osiągniesz, to nie merc :P Ja mam dolne lemfordera, górne swaga i jest lepiej ale przy ostrzejszej jeździe (szybka zmiana biegów) musi lekko walnąć nie ma bata. Jakbyś przejeżdżał kiedyś przez CSW to możemy się spotkać i porównać. Przesyłam nr na prywaciarza ;)

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#9 Post autor: rostex »

Moim zdaniem zbieraj kasę na dwumas. Te uderzenia to skutek napinania się koła dwumasowego który ma już spory luz osiowy.

weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#10 Post autor: weraas »

dwumas mam wymieniony niestety to nie to.

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#11 Post autor: rostex »

weraas pisze:dwumas mam wymieniony niestety to nie to.
Nie jest powiedziane, że nie jest wadliwy. To wbrew pozorom zdarza się bardzo często, czego Ci oczywiście nie życzę.

krzysztof.kt
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:15
Lokalizacja: Słupsk- Wawa
Model:

#12 Post autor: krzysztof.kt »

witajcie,

chcialbym opisać swój problem po części wspólny w temacie, który od 2 tygodni mi nie daje spać :(
Pewnego dni jadąc do pracy, zafira nagle straciła moc, na 3 i 4 około 1800-2000 obrotów i maksymalnie 60-70 km/h - gaz do dechy nadal to samo nic nie zmienia, przycisk sport obroty podnosza sie na 3000-3200 i nic jedzie jak jechala...

Postanowiłem po poczytaniu przeczyscić EGR oraz kolektor z przpustownica? to coś koło EGR :) po złożeniu samochód nadal sie mulił, błąd zniknął z deski ale troszkę zaczoł kopcić na biało około 5-10 km póżniej przestał. Po przejechaniu 20-30km zaczeła jechać normalnie, po 15 minutach znów wpadła w "zamulenie" i znow błąd...po 2-3 dniach zauważyłem , że w późniejszym czasie jak błąd znikał i miała na chwile moc jak włączyłem SPORT gdy doszła do 4000 oobrotów zawieszała się przez 3-4sek na tym nie reagując po czym odrazu wyrzuciła bład i znów 60km/ , co dziwne - błąd po wyłączeniu sport znikał i już jechała w miarę szybciej ale nie jakoś rewelacyjnie.

Odziwo następnego dnia - pojawiały się dziwne dzwięki, przeszło jej z błedami i ma moc, reaguje poprawnie na pedał gazu nawet "żwawo" ale są teraz jakieś dziwne odgłosy, terkotanie, tak jakby śruba gdzieś była luźna lub obijała o coś, ale wszystko skreciłem na maxa, czasami silnik strasznie głośno zaczyna pracować i wyć, poźniej sie uspokaja i tak co 3-4 minut, jak puszczam gaz to troche ustaje ten dzwięk.

Moje pytanie od czego teraz mam zacząć? :( dziś pierwszy raz z tymi stukami wypuściłem się w trase ponad 100km, ale trochę boje się jeżdzić, tym bardziej że z małym dzieckiem.

Może dam radę wieczorem dołączyć filmik gdzie słychać ten dzwięk (mi się kojarzy trochę z dzekiem elektrozaworu- może EGR?)
dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc.

miłego dnia.

Pozdrawiam
Krzysztof.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 09:12 przez krzysztof.kt, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”