Temperatura silnika Zafirki 1,6 16V

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

Temperatura silnika Zafirki 1,6 16V

#1 Post autor: plutmen1 »

Witam wszystkich. Mam do was takie pytanko, jak u was jest z temperaturą silnika chodzi głównie o benzyniaki ja mam zafirke 1,6 16V u mnie jest tak jak jade to wskazówka temp silnika wychyla się powyżej 80 stopni jak stoje w korku to wychyla się troszke powyżej środkowej kreski i załącza się wentylator i chłodzi silnik.
Moje pytanko brzmi czy wskazówka od temp silnika powinna stać w miejscu czy poruszać się swobodnie tak jak opisałem. Pomóżcie rozgryźć tą zagadke czy może mam dupnięty termostat.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#2 Post autor: darek_s »

To normalna rzecz ze wskazowka troche sie wychyla,troche powyzej srodkowej kreski zalacza sie wentylator zdaje sie 92 C zaczyna sie pierwszy bieg czyli wszystko ok.Co do termostatu to mozliwe ze ci troche puszcza bo latem to powinien trzymac tak 90 stopni u mnie tak trzyma a przed wymiana mialem jakies 85.w korku natomiast u mnie przy zalaczonej klimie jest nawet 95.pzdr.

angelfin
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2015, 20:08
Lokalizacja: Finland
Model:

#3 Post autor: angelfin »

Która temperatura jest wlasciwa? Ja mam cos takiego, po wymianie czujnika w termostacie temperatura wskaźnika na desce poszła w gore z
83 do około 89 stopni, gdy modlaczylem obd 2 w testach torque wskazuje od 96 do 98 stopni przy rozgrzanym silniku. O co biega?

angelfin
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2015, 20:08
Lokalizacja: Finland
Model:

#4 Post autor: angelfin »

Temat do kosza i piozamiatane. 0 odpowiedzi

morgan

#5 Post autor: morgan »

witaj ja mam zafire a opc 2.0t i mam podobną rozkmine z temperatura podczas jazdy spada a na postoju w korku idzie w górę dopóki nie załączy sie wentylator. ciekawi mnie to w bmw zawsze w pionie nie było wahań a jak były to termostat zapowietrzenie układu chłodzenia i parę innych przyczyn które mogły wystąpić nie wiem jak w oplu, zawsze stałą temp. czy wahania są dopuszczalne . pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#6 Post autor: Cray123 »

Adam, mam identyczną sytuacje, podczas jazdy ok 80 stopni, chwilke w korku i rosnie pod 90, wtedy wentylatory się włączają i zaraz spada, więc to chyba normalna sprawa i zależy od termostatu, bo podobno są dwa, na ponad 80 stopni i ok 90

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#7 Post autor: kysiu241 »

W oplach to całkiem normalne w każdym jednym tak miałem od asrty f po vectre b.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

morgan

#8 Post autor: morgan »

Dzięki za odpowiedź :piwo:

angelfin
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2015, 20:08
Lokalizacja: Finland
Model:

#9 Post autor: angelfin »

A na moje pytanie ktos zna odpowiedz?

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#10 Post autor: kysiu241 »

angelfin pisze:Która temperatura jest wlasciwa? Ja mam cos takiego, po wymianie czujnika w termostacie temperatura wskaźnika na desce poszła w gore z
83 do około 89 stopni, gdy modlaczylem obd 2 w testach torque wskazuje od 96 do 98 stopni przy rozgrzanym silniku. O co biega?
Odpowiadam na twoje pytanie, otóż masz dwa czujniki temperatury jeden podaje sygnał na deskę a drugi do sterownika silnika. Ten do deski często przekłamuje może nie sam czujnik ale wskaźnik i dla tego masz taką różnicę temperatur. Najważniejsze aby termostat był sprawny oraz czujnik temp. do sterownika.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”