Brak reakcji układu napędowego na zmianę biegów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jaroslaw_yaro

zafira 2,0 dti 2003r

#1 Post autor: jaroslaw_yaro »

dzisiaj po odpaleniu chodzac na osmiu tysiacach obrotow zaczely dochodzic odglosy rzezenia nie zawsze co jakis czas po wcisnieciu sprzegla na pol sprzeglo przestawalo bardzo priosze o rade

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

jaroslaw_yaro pisze:dzisiaj po odpaleniu chodzac na osmiu tysiacach obrotow zaczely dochodzic odglosy rzezenia nie zawsze co jakis czas po wcisnieciu sprzegla na pol sprzeglo przestawalo bardzo priosze o rade
Po 1. Napisz temat zgodny z postem
Po 2. Znacz coś takiego jak znaki interpunkcyjne ??
Po 3. 8 tys obrotów to niewykonalne dla tego silnika.
Po 4. Opis niejasny

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

Właśnie,co to za 2.0 DTI że wyciąga 8 tys obrotów.chodziło Ci o 800 obrotów, :?:

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: MieHor »

8 tys. obrotów to już jest ale poza skalą, a przynajmniej za polem czerwonym, przy takich obrotach to silnik już by się katapultował a nie jeszcze rzęził

jaroslaw_yaro

#5 Post autor: jaroslaw_yaro »

Bardzo wszystkich przepraszam oczywiscie osiemset obrotow przepraszam ale ja jetem amator :( chodzi mi jak wyzej napisane Przepraszam jeszcvze raz wszystkich forumowiczow :cry: :oops:

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 16:30 ]
jak chodzi na wolnych obrotach z chodzi 1000 na 800 obrotow co jakis czas slychac takie cos jak by grzezilo ale nie zawsze jak wcisne polowe sprzegla to przestaje [pol sprzeglo] prosze o swoje opinie

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

To mogą być dwie rzeczy,pierwsza to łożysko oporowe wysprzęglika a druga coś się zaczyna dziać w skrzyni biegów,jak wciśniesz to rozłączasz napęd na skrzynie i dlatego przestaje byc słychać..

buli

#7 Post autor: buli »

A jaki kolego przebieg? Ja bym postawił na dwumas. Daj znac jak rozkrecisz.

jaroslaw_yaro

#8 Post autor: jaroslaw_yaro »

Przebieg 150000 :(

olo018

#9 Post autor: olo018 »

Koło dwu masowe jest na silniku i kręci się razem z wałem więc po sprzęgle nie powinno być go słychać,raczej łożysko w sprzęgle ,lub synchronizatory w skrzyni .

buli

#10 Post autor: buli »

Tak czy tak jezeli nie da sie jezdzic trzeba wyciagnac skrzynie. Powiem ci ze swojego doswiadczenia ze to dosc duzo roboty.Daj znac jak rozkrecisz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#11 Post autor: Harry200 »

Bo oczywiście olej w skrzyni masz,ja ostatnio robiłem gościowi ,mówił że biegi mu dziwnie wchodzą i zaczęła mu skrzynia hałasować,po wyjęciu okazało się że oleju to miał może ze dwie setki,mechanizmu różnicowego prawie nie było ..

jaro1

#12 Post autor: jaro1 »

witam wszystkich zefirkowiczów mam pytanie często zapala mi sie kątrolka pomaranczowa samochód z kłuczykiem ,dzieje sie to jak silnik chodzi powyzej 2tys w czasie jazdy gasnie i zapala się bardzo prosze o porade dziękuje. ;)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#13 Post autor: Harry200 »

Jak przy takich obrotach to przychodzi mi na myśl EGR albo Turbo ale bez odczytania błędów się nie obejdzie.A moc wtedy spada czy nie :?: .

jaro1

#14 Post autor: jaro1 »

moc spada i 100 na godzine więcej nie pujdzie

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 22:08 ]
podejrzewam ze przewód gumowy co idzie od turba do interkulera jest tasmą owinięty taki gruby moze on ma przyczyne

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#15 Post autor: Harry200 »

Jak będzie dziurawy przewód to może byc przyczyną ale sprawdź błędy na kompie aby się upewnić..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”