jadąc na lpg przełącza sie na benzyne

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
winkel1978

jadąc na lpg przełącza sie na benzyne

#1 Post autor: winkel1978 »

Co moze byc przyczyną ze podczas jazdy na LPG przełącza sie na benzyne i spowrotem na lpg.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Jaki masz silnik i jaką instalacje LPG,w opisie masz 2.0TDI :?: czyżbyś zagazował diesla :lol:

winkel1978

#3 Post autor: winkel1978 »

NIe to problem brata i chodzi o silnik benzynowy z instalacją stako

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#4 Post autor: Harry200 »

Ta instalacja przełącza sie na gaz po osiągnięciu pewnej temperatury,może tak być że ma walnięty termostat i jak temperatura mu spadnie to układ przełącza na benzynę,sprawdź czy wskaźnik temperatury pokazuje temperaturę czy stoi na dole..

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#5 Post autor: jacek76 »

winkel1978 pisze:Co moze byc przyczyną ze podczas jazdy na LPG przełącza sie na benzyne i spowrotem na lpg.
Sprawdzić termostat bo może puszcza i płyn ma za niską temperaturę , objaw występuje najczęściej podczas jazdy.
Nie łączy czujnik temperatury od LPG , odłączyć i zewrzeć przewody dochodzące do czujnika.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#6 Post autor: firek »

winkel1978, Sprecyzuj troszke o jaką instalacje gazową chodzi(stako produkuje tylko zbiorniki) i jakie autko, będzie nam łatwiej. Tak jak piszą koledzy problem może powodować czujnik temperatury, ale również czujnik ciśnienia, lub uszkodzony sterownik...

DAREK 78

#7 Post autor: DAREK 78 »

cos robi zwarcie gaziarz powinien szybko to opanowac szwagier mia identycznom cytuacje

sebavcv

#8 Post autor: sebavcv »

jeżeli masz ustawioną temperaturę np. na 50 st. to będzie skakać ustaw na 27 to jest bez szkody dla silnika a i oszczędność większa ;to jest tak że jak jest że bez swojej temperatury gaz się nie załączy; spadnie o 5 st. odł. wzrośnie to się zał

hucio1

#9 Post autor: hucio1 »

Witam. Panowie dziś spotkała mnie przykra niespodzianka ze strony LPG BRC w mojej Zafirce. Mianowicie w czasie jazdy nagle przełączyła się na benzynkę i nie dałem rady przestawić . Po pewnym czasie przełączyłem na gaz ale po ok 5 km może mniej ponownie wchodzi na benzynkę . Przed wyjazdem tankowałem gaz do pełna . No i jazda była po marnej drodze ze sporą ilością stojącej wody . Może coś zamokło ??? Macie jakieś sugestie.

Arczi

#10 Post autor: Arczi »

Kiedy wymieniales filtr gazu ?

hucio1

#11 Post autor: hucio1 »

W czerwcu . Instalacja jeszcze na gwar.

Arczi

#12 Post autor: Arczi »

No to jedz do serwisu tymbardziej ze na gwarancji. Troche nie rozumiem takich pytan :> Od tego jest gwarancja zeby nie kombinowac :P

hucio1

#13 Post autor: hucio1 »

Chciałem wiedzieć na co się nastawiać. Tym bardziej że do serwisu mam kawałek drogi.

Arczi

#14 Post autor: Arczi »

hucio1 pisze:Chciałem wiedzieć na co się nastawiać.
Na gwarancji a wiec naprawa/regulacja free.
Sam naprawiac nie bedziesz wiec takie zdalne proby lokalizowania usterki sa w/g mnie bez sensu ale moge sie mylic...
hucio1 pisze:Tym bardziej że do serwisu mam kawałek drogi.
Generalnie sa 2 wyjscia : zyc z tym albo pojechac... Ja bym nie czekal tylko zadzwonil, umowil sie i ogien zeby miec to z glowy.

To moje podejscie poniewaz nie wyobrazam sobie byc bez auta...

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#15 Post autor: JARO »

Witam. Właśnie u mnie jest to samo ze jedzie na benzynie i przełącza się na gaz po osiągnięciu danej temp. po pewnym czasie znowu na benzyne (temp. na zegarze powyżej 80*C) i tak parę razy. Wyciągnąłem filterek z reduktora jutro czeka mnie trasa to spradze czy to od filtra czy coś innego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”